Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
6.6. 2024 | A-tým | Roman Kořinek
Do sokolovského brankoviště míří Marek Stuchlík z Mladé Boleslavi

Do sokolovského brankoviště míří Marek Stuchlík z Mladé Boleslavi

Mladý a perspektivní gólman, to je vizitka Marka Stuchlíka, který posílí tým hokejistů Baníku Sokolov. Jedná se o hráče, který si jako junior vyzkoušel angažmá ve finském Lahti a má na svém kontě jeden extraligový start za Mladou Boleslav, kde ve své premiéře vychytal Třinec.

Doporučení na angažmá v Baníku Sokolov dostali trenéři Tomáš Mariška s Václavem Eismannem od kolegů z HC Energie Jiřího Kalouse a Lukáše Mensatora, kteří s ním pracovali v již zmíněné Mladé Boleslavi.

„Hledali jsme pro naši organizaci mladého perspektivního gólmana, který má zájem se v našem programu zlepšovat a plně se etablovat v seniorském hokeji. Na Marka jsme měli z Boleslavi velmi dobré reference. Má také velmi dobré parametry i zkušenosti mezi dospělými. Cítíme z něj velkou pracovitost a chuť chytat za náš klub - věříme, že bude součástí kvalitní brankařské dvojice a pomůže nám k co nejlepším výsledkům,“ říká Tomáš Mariška.

Slova trenérů potvrzuje i mladý gólman, který chytal nejvyšší finskou juniorskou soutěž od osmnácti a dvaceti let. Vloni pak působil v prvoligovém Přerově a Jihlavě.

„Vím, že zájem ze Sokolova trval delší dobu a já si myslím, že mi tato změna prospěje. Těším se na nové tréninky, větší zapracování do týmu a snad i větší porci zápasů. Věřím, že budeme dobrý tým a vím, že si pozici v týmu musím vychytat. Mým cílem je prosadit se do extraligy,“ dodává Marek Stuchlík, který zná řadu svých nových spoluhráčů již z ligy juniorů.

Krátké zprávy
18932391/0100
Činnnost mládeže je realizována za podpory:


Hlavní partneři sokolovského hokeje: