Brančík, Mrázek "A", Novotný, Muška, Husa, Krejčí, Březák

Žalčík, Račuk "C", Jandus, Kafka, Chlán, Berger, Nouza "A", Novák, Krejčík, Ouřada, Meidl, Luňák

Baník nestačil na Prostějov

V rámci 7. kola Chance ligy přivítal Baník na svém ledě Jestřábi Prostějov.
Baník vstoupil do utkání dobře a už ve 4. minutě ho poslal do vedení po Josef Stříbrný, který dorazil kotouč do branky po střele Jaroslava Kverky.
Pak ovšem Jestřábi přebrali iniciativu a během 31 vteřin dokázali třikrát skórovat. Nejdříve využil špatného střídání Sokolova Matěj Novák, který se dostal do brejku a bekhendovým blafákem překonal Kuchaře. O 17 vteřin později se přiřítil do předbrankového prostoru Václav Meidl, který dorazil kotouč do branky Sokolova. 30 vteřinovou salvu Prostějova ukončil 3. brankou do sítě Sokolova Marek Račuk, který vyhnal Kuchaře z branky. Toho nahradil David Fečo.
Bohužel ani David Fečo nedokázal zastavit kanonádu Jestřábů. Po dvou minutách v brance ho, po vyhraném vhazování, propálil Lukáš Žálčík. O necelou minutu později se dokázal soupeř opět gólově prosadit a opět to byl Lukáš Žálčík, který tentokrát tečoval střelu Martina Novotného. Baník tak krátce po polovině první třetiny prohrával 1:5.
Vstup do druhé třetině Baníkovcům nevyšel a po 71 vteřinách 2. části se opět radovali Jestřábi. Střelu Janduse dorazil za záda Davida Feča Marek Račuk.
Ve 33. minutě se konečně opět prosadili domácí. Jaromíra Kverku našel přesně mezi kruhy Tomáš Vracovský a Baník tak snížil.
Na konci 2. třetiny ale ovšem opět skóroval Prostějov. Václav Meidl opět ukázal svůj důraz a vrátil Jestřábům pětibrankové vedení.
Na začátku 3. třetiny Sokolov využil přesilovou hru a opět snížil. Patrik Kadeřávek nabil na střelu z první Matěji Zadražilovi, který propálil Dvořáka.
V 54. minutě už Baníkovci neměli co ztratit, a tak zkusili hru bez brankáře. Prázdnou branku trefil Lukáš Krejčík. O 8 vteřin později se opět radovali prostějovští. Síť tentokrát rozvlnil Matěj Novák

Baník nezvládl utkání s Prostějovem a ze zápasu si odnáší porážku. 3:9.

Karel Mlejnek:

Do dnešního utkání, si myslím, že jsme vstoupili velice dobře. Vedli jsme a myslím, že jsme prvních deset minut byli lepším týmem. Bohužel, pro dnešní utkání to platilo pouze pro těch deset minut. Příčin porážek je celá řada. Samozřejmě si tyto příčiny velmi konkrétně pojmenujeme. Ohromně bych ale chtěl vyzdvihnout podporu diváků. Myslím si, že diváci, kteří navštěvují první ligu v Sokolově, tak viděli od nás dva velmi solidní výkony a bohužel od nás dnes viděli ostudný výkon. Ale chtěl bych jim poděkovat za podporu, kterou dávají celému týmu. Za celou trenérskou kariéru jsem nezažil, aby zimní stadion povzbuzoval svůj tým za stavu 3:8 nebo 3:9. Pro diváky velký klobouk dolů. Náš tým doznal změn příchodem Kverky, Osmíka nebo ukončením kariéry Davida Hrušky nebo Tomáše Závorky. Jinak ale tým zůstal pohromadě a jsme odhodlaní být i nadále s tímto týmem trpěliví. Ale k trpělivosti chceme přidat i body. Byl bych velmi rád, kdybychom v následujících utkáních, které odehrajeme, tak aby se tyto věci objevily. Chceme, aby diváci, kteří nás navštěvují v hojném počtu a povzbuzují, tak jak mají, měli i bodový pocit.

Jiří Vykoukal:
Vstup do utkání jsme neměli dobrý, čehož soupeř dokázal využít. Poté jsme převzali iniciativu a napadalo nám tam pár gólů. Za to jsme samozřejmě rádi. Druhá, a především třetí třetina se už z naší strany se to spíše dohrávala. Ale musím říct, že Sokolov hrál až do konce. Jsem rád, že se nám v první třetině střelecky dařilo a že si vezeme tři body. Vždycky, když se vede o hodně gólů po první třetině, tak to trochu sklouzne, že se to nějakým způsobem dohraje. Ale vidíme, jak to chodí i v extralize, kde jsou obraty a vedení o 3-4 góly se dá ještě klidně zvrátit. Jsem opravdu především rád, že jsme vyhráli.