Pawliczek, F. Seman, Kotala, Bambula, R. Veselý, L. Bednář, Žiak, Danilčál, Fridrich, Dvořák, Pořízek, Maruna

Jiří Režnar, Patrik Rimmel

Karel Mlejnek, Petr Holejšovský, Lukáš Mensator

Baník podlehl Havířovu

V rámci 5. kola Chance ligy dnes Baník odehrál utkání na ledě AZ Havířov. Z jeho ledu bohužel veze porážku 4:2.

Utkání začalo poněkud vlažně, ale na branku se čekalo jen necelých šest minut. Pak hosté narušili na útočné modré havířovskou rozehrávku a Martin Čurda po Kuběnově přihrávce střelou do prázdné branky posla hosty dovedení. Havířovské inkasovaná branka viditelně zaskočila, zato hosté pookřáli. Od 11. minuty měli k dispozici přesilovku, ale bez brankového efektu. Naopak domácím početní výhoda pomohla, když právě v ní Filip Seman v 15. minutě po krásné křižné přihrávce Kotaly přesnou střelou z první vyrovnal na 1:1. AZ gól povzbudil a vypadalo to, že převezme otěže utkání, ale v poslední minutě vyrazili hosté do přečíslení 2 na 1, a i když Vracovského prudkou střelu Stezka pokryl, na dorážku Lubomíra Kovaříka už byl krátký – 1:2.

Ze druhé třetiny uběhlo jen něco přes minutu a opět bylo vyrovnáno. Radek Veselý dostal přihrávku na pravý kruh, potáhl si puk až před Feča a bekhendem mu procpal puk za záda – 2:1. Do vedení mohl havířovské poslat před polovinou utkání Maruna, ale Fečo puk se štěstím vyrazil a dorážejícímu Pořízkovi se puk zamotal mezi brusle. Od 32. minuty hrál AZ svou druhou přesilovku, svého soupeře sice svíral, ale kromě bomby Kachyni nemusel Fečo nic moc řešit. I ve zbytku třetiny měl AZ viditelně více ze hry. Ve 36. minutě mohl skórovat Fridrich a po něm i Rašner, ale branka z toho nebyla. V závěru pak Fečo pokryl i střelu Fridricha a protože teč Bambuly těsně minula jeho tyčku, skóre zůstalo vyrovnané.

AZ začal náporem i třetí třetinu. V největší šanci se těsně před brankovištěm ocitl Seman, ale netrefil se mezi tři skoro odkryté tyče. Na druhé straně za chvíli hostující Rulík sklepl puk ze vzduchu a ten proskákal kolem levé tyče Stezkovy branky. Jinak to byl ale AZ, kdo byl blízko vstřelené brance. Rutar ale nedokázal z blízka v dorážce přehodit Fečův beton, Žiak mířil z podobné pozice mimo. Hostující střídačka na to reagovala oddechovým časem, ale i poté byl Baník pod tlakem.

Od 50. minuty navíc musel čelit azeťácké přesilovce. V ní měl obrovskou šanci po kombinaci Veselý, ale netrefil branku. Skóre se měnilo až v 54. minutě. Seman zavezl puk po levém křídle do pásma, na středu našel najetého Jana Bambulu a havířovský mládežnický reprezentant střelou z první do levé šibenice rozhodl o výhře AZetu. Tu ještě na 4:2 upravil za 22 vteřin Petr Fridrich, který se v podobné pozici rovněž trefil nad Fečovo rameno- 4:2. Hosté to sice zkusili v závěru bez brankáře, ale AZ si už výhru vzít nenechal.

Hodnocení hlavního trenéra Karla Mlejnka:

,,Měli jsme dobrý vstup do utkání a spokojeni s hrou můžeme být až do poloviny utkání, možná ještě o něco déle. Byli jsme aktivní a vytvářeli jsme na domácí tlak. Na začátku třetí části jsme udělali špatné střídání, a to byl moment, který domácí dostal do tlaku. Pak už byl vidět velký rozdíl mezi našimi útočníky a soupeřovými. Ti se dokázali udržet na kotouči v útočném pásmu. My jsme měli už jen sporadicky nějaké příležitosti, a nakonec to utkání prohráli."