Jonák, L. Volf, Dostálek, Procházka, Rehuš, Březina, Doktor, Pechanec, D. Tůma, Hořanský, Šilhavý, Vítek

Jiří Dopita, Luboš Jenáček

Karel Mlejnek, Petr Holejšovský, Lukáš Mensator

Baník ve Vsetíně o gól prohrál

Třetí kolo Chance ligy zavedl Baník na legendární Lapač, kde na sokolovské hokejisty čekal ambiciózní tým Vsetína vedený hokejovou personou Jiřím Dopitou.

I ve třetím utkání měl Baník poměrně dobrý vstup do zápasu, ale opět bez gólového efektu. Naopak v 11. minutě udělali hosté chybu při vhazování v obranné třetině, před Kuchařem se zjevil Martin Procházka a poslal Vsetín do vedení – 1:0. To za dvě minuty ještě narostlo. Zaváhání v rozehrávce Baníku využil Vít Jonák a rozjásal Lapač podruhé – 2:0. Baník ale nesložil zbraně. V 16. minutě zahrozil Zadražil, aby se vzápětí neukvapil, prokázal svůj přehled, našel volného Pavla Kuběnu, pro kterého již nebyl problém zakončit – 2:1. Závěr třetiny ještě přinesl přesilovou hru pro Baník, ale skóre se neměnilo.

Druhá třetina začala šancemi na obou stranách, ale skóre se měnilo až ve 29. minutě. V přesilové hře krásně Tůma našel Antonína Pechance, který trefil odkrytou bránu – 3:1. Baník však zareagoval poměrně brzy. Ve 34. minutě zakončoval bekhendem Stříbrný, Marek Švec šel před bránu a dorazil puk do sítě – 3:2. Stejným poměrem skončila i druhá třetina.

Do třetího dějství šel Baník s cílem urvat aspoň bod. Vsetínský celek však hrál velmi dobře a nedovoloval sokolovským větší gólovou příležitost. Naopak Kuchař musel vytáhnout několik velmi dobrých zákroků. Své těsné vedení si Vsetín nakonec uhlídal. V poslední minutě se Baník ještě odhodlal k powerplay, ale domácí byli pozorní a když poslední střelu se závěrečným klaksonem chytil Bláha, mohli se Valaši radovat z prvního vítězství v sezoně.

Baník sice nezenechal špatný dojem, ale vrací se domů opět s prázdnou. Výkony ve všech dosavadních utkáních však vypovídají o tom, že není třeba věšet hlavy. O první prvoligové body se tak baníkovci poperou hned ve středu 18.9., kdy od 18:00 hostí na svém ledě HC Frýdek-Místek.

Jiří Dopita (trenér Vsetína):„Myslím, že jsme byli lepším týmem nejen rozdílem jedné branky, ale že jsme měli navrch v každé třetině. Pro nás to bylo hrozně důležité utkání. Za vybojované vítězství bereme cenné tři body. Doufám, že bojovností na toto utkání dále navážeme a bude to jenom lepší a lepší. Dnes velká spokojenost.“

Karel Mlejnek (trenér Sokolova): „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, v prvním střídání jsme si vytvořili minimálně dvě brankové příležitosti. Pak ale soupeř převzal otěže do svých rukou. Po naší hrubé chybě na buly a po rozehrávce nám dal dvě velmi laciné branky. Nicméně si myslím, že i v první části za stavu 0:2 jsme si dokázali vytvořit dobré střelecké příležitosti. Jsem rád za to, že jsme tady nesložili zbraně. Myslím, že od druhé třetiny jsme, samozřejmě na určité pasáže, kdy nás udržel v pásmu, byli důstojným soupeřem pro domácí ambiciózní tým. Velmi nás mrzí, že si odsud nevezeme alespoň bod, protože si myslím, že za nasazení, dodržování konceptu hry a za naše příležitosti jsme si bod zasloužili. Nicméně takový je hokej. Možná je to určitá nováčkovská daň, ale na to se nechci po třech kolech vymlouvat. My hrajeme, body nezískáváme, ale hokej se hraje v dlouhodobé soutěži na body."