Slavík, Husák, Urbanec, Dluhoš, Dundáček, Pastor

Svačina, Zdeněk, Sikora, Špaček, T. Jáchym, Obdržálek, Gřeš, Hudeček, Toman, Ďurač, Kanko, J. Káňa

Miloš Holaň, Marek Pavlačka

Body byly blízko, nakonec se raduje Poruba

Ve druhém kole Chance ligy sahal Baník po bodech, nakonec však odešel ze zápasu s prázdnou.

Sokolov se dočkal. Po dlouhých 22 letech se v Sokolově hrál prvoligový hokej. Na úvod na západ Čech dorazila Poruba, možný černý kůň soutěže. Domácí nezačali vůbec špatně, byli v úvodu aktivnější, ale gólu nedosáhli. Největší příležitost měl Kuběna, ale před Foltánem neuspěl. Na hosty možná v úvodu dolehla dlouhá cesta, ale postupem času se stále více dostávali do hry a jejich snahu podpořil gól Marka Špačka – 0:1. V 19. minutě navíc Poruba přidala druhý gól, když úspěšným střelcem byl Jan Hudeček – 0:2. V první třetině se nakonec dočkal i Baník, když přihrávku Kverky zpoza brány umístil do sítě Marek Švec – 1:2.

Na začátku druhé třetiny hrál Baník dvě přesilové hry a v té druhé se dokázal prosadit. Tentokrát se k domácím přiklonilo štěstí, když Kovařík zpoza brány trefil bránícího hráče a kotouč se odrazil za brankovou čáru – 2:2. Ve druhé třetině byl Baník aktivnější, ale do statistik se promítla pouze vyloučení. V přesilových hrách byla Poruba nebezpečná, ale další gól nepadnul, ani v tlaku, který si Baník v závěru druhého dějství vynutil.

V úvodu třetí části se Baník musel bránit přesilové hře soupeře a byl úspěšný. Navíc na začátku 46. minuty si důrazně před bránou Foltána počínal Kuběna a poslal Sokolov do vedení – 3:2. Následně měl Baník také výhodu přesilové hry. Ale v ní fauloval Zadražil a pískalo se trestné střílení. To však Vladimír Svačina neproměnil. Za stavu 3:2 se Baník dostal do několika náznaků šancí, ale své vedení nenavýšil. Naopak v 54. minutě se podruhé v zápase prosadil Marek Špaček, puk se dokutálel do brány a bylo srovnáno – 3:3. To však nebylo ze strany ostravských hráčů vše. V přesilové hře se hosté opět prosadili na brankovišti a Jiří Zdeněk strhnul vedení na stranu Poruby – 3:4. Ihned vzápětí měli přesilovku i domácí, ale neprosadili se. Naopak při power-play prakticky z vhazování se přes celé kluziště trefil Jan Káňa – 3:5. Závěrečná snaha sokolovských přišla vniveč a z bodů se tak radovali svěřenci Miloše Holaně.

Baník i ve druhém zápase byl vyrovnaným soupeřem, ale znovu vyšel naprázdno. Nováčkovskou daň si tak v úvodu soutěže vybírá Baník naplno. Věrní fanouškové však snahu domácího týmu ocenili a po zápase vyprovodili své borce mohutným skandováním.

Chance liga pokračuje hned v pondělí, kdy Baník hraje ve Vsetíně. Prvoligový hokej se pak na sokolovský led vrátí ve středu, kdy od 18:00 hostíme HC Frýdek-Místek.

Karel Mlejnek:

Myslím si, že do dnešního utkání jsme vstoupili velmi dobře. A troufnu si říct, že jsme prvních deset minut měli více ze hry. Ale nejen před prvním, ale i před druhým, tak i před třetím inkasovaným gólem jsme udělali chybu na modré čáře, ať už na obranné nebo útočné. A to jsou zkrátka věci, které rozhodují zápasy v úvodu sezony. To že jsme za stavu 0:2 otočili zápas na 3:2, tak to je velké ocenění našeho týmu. Byl to velký impuls a věřím, že i dále to bude velký impulsem směrem k naším divákům. Ti byli fantastičtí. Stáli při nás i v těžké době a za to bych jim chtěl poděkovat. Zápas pak soupeř otočil znovu na svoji stranu. Myslím si, že v momentě, kdy začneme po celých 60 minut dělat, to, co máme u modrých čar, tak věřím tomu, že jako nováček nějaké body získáme.

Miloš Holaň:

Jeli jsme na zápas sedm hodin a po náročné cestě jsem měl obavy, což se i potvrdilo, protože nám v začátku nejely nohy. Domácí se hned při prvním střídání dostali do vyložené šance při situace dva na jednoho. Ale musíme vyzdvihnout gólmana, který nás v těžkých chvílích držel nad vodou. Zápas byl náročný fyzicky i psychicky. Čekali jsme tlak od domácího publika, ale dokázali jsme se s tím dobře vyrovnat. Řekl bych, že hrál Sokolov, ale my jsme dávali góly. Naší chybičkou v závěru první třetiny jsme dostali gól na 1:2 a pustili tak domácí do hry. Pak jsme zkušeným hráčem nepohlídali střídání, hráli jsme v šesti a šťastným gólem se skóre vynulovalo. Těch šancí poté bylo na obou stranách více než dost a domácí byli šťastnější, když se ujali vedení 3:2. Tam jsme měli trochu trápení. Ale ukázali jsme charakter, i když se některým třeba nedařilo. Zvlášť první pětce, která měla hodně přesilovek. Ale zaplaťpánbůh v závěru tu nejnutnější potom proměnili. Hodně oslabení jsme také ubránili, což nám vzalo spoustu sil. Ale nakonec si tři body odvážíme a moc si jich ceníme. Chtěl bych pochválit čtvrtou pětku, protože dali tři góly, a to se nestává často. Takže se to rozložilo, někteří zklamali, někteří potěšili, ale jako tým jsme zvítězili a odvážíme si cenné vítězství.