VVVVV
Bayreuth Tigers
  • 00:28 Bartosch
  • 09:09 Lillich
  • 13:28 Vrána J. (Vodička)
  • 17:06 Kverka (Stříbrný, Čurda)
  • 31:58 Kolb (Kunz)
  • 45:20 Gron (Schmidt, Järveläinen)
  • 47:37 Kuběna
  • 49:21 Zadražil (Rohan M.)
  • 65:00 Kolozvary - rozhodující nájezd
Slavia Praha - Chomutov 2:3 SN
Přerov - Poruba 3:5
Vsetín - Přerov 5:3
Frýdek-Místek - Prostějov 4:6

Trenéři:

Karel Mlejnek, Petr Holejšovský, Lukáš Mensator
Soupiska Bayreuth Tigers

Herden (Jaeger)

Martens, Schmidt, Karlsson, Mannes, Nijenhuis, Veisert, Zimmermann

Bartosch, Busch, Davidek, Gron, Kronawitter, Richter, Järveläinen, Kolozvary, Rajala, Kolb, Kunz, Lillich

Baník poprvé v přípravě pocítil hořkost porážky

Sokolovští hráči poprvé v přípravě prohráli. V Chebu podlehli těsně po nájezdech německému celku Bayreuth Tigers.
Vstup do utkání Baníkovcům vůbec nevyšel a po 28 vteřinách prohrávali 0:1. Rychlá branka soupeře povzbudila a v 10. minutě, po využité přesilové hře, odskočil na rozdíl dvou branek. Sokolovským se podařilo dvougólové manko dorovnat do konce 1. třetiny, když nejdřív snížil Jakub Vrána a poté vyrovnal Jaromír Kverka. Tím pádem se šlo do druhé části s výsledkem 2:2.

Ve 2. třetině se hra vyrovnala, ale skórovat se podařilo pouze hráčům Bayreuth Tigers. Stav po 2. dvacetiminutovce byl tedy 2:3 z pohledu Baníku.

Ve 3. třetině soupeř opět odskočil do dvoubrankového vedení. Baníkovci ale nic nevzdali a v zápase dokázali podruhé stáhnout dvoubrankový deficit. Nejdřív snížil na 3:4 Pavel Kuběna a vyrovnávací branku zařídil Matěj Zadražil. Zápas po základní hrací době skončil remízou. Na řadě byly nájezdy.

V nájezdech byli bohužel úspěšnější němečtí hráči, a tak si Baník připisuje první porážku.

Ohlasy po utkání

Karel Mlejnek

„Nevstoupili jsme dobře do utkání, chyběl nám patřičný pohyb. Pozitivními momenty byly návraty do utkání z 0-2 na 2-2 a z 2-4 na 4-4. Porážka na nájezdy nás samozřejmě mrzí."

Matěj Zadražil

„Utkání pro nás nezačalo dobře, inkasovali jsme branku hned v prvním střídání, soupeř se dostal na koně a prvních 10 minut jsme měli velké problémy. Postupně se hra vyrovnávala a my konečně chytli soupeřovo tempo. Dvakrát jsme se dokázali dostat z dvoubrankové ztráty, což je velice pozitivní. Nakonec měl soupeř více štěstí a vyhrál na nájezdy. Myslím si, že soupeř měl kvalitu a zkusili jsme si, jak to asi bude vypadat v lize, takže pro nás dobrá prověrka. Teď už nás čeká generálka v Litoměřicích a konečně začátek ligy.“

Petr Přindiš

„Začátek zápasu nám nevyšel a inkasovali jsme branku hned v prvním střídání. To se trošku podepsalo na prvních deseti minutách první třetiny, kdy jsme ze hry moc neměli. Ukázali jsme ale sílu a vždy jsme se dokázali dotáhnout a soupeře přehrávat. Myslím si, že to byl jeden z nejtěžších přáteláků, který jsme letos odehráli, ale i tak jsme nepředvedli špatný výkon. Proměněná přesilovky 5 na 3 je velké pozitivum, protože jsme jich letos moc nesehráli a celkově je přínosem, že dokážeme i při nepříznivém průběhu utkáni se semknout a zvednout výkonnost. Děkuji všem, co přijeli fandit do Chebu.“