Kudla, Kovář, Zahradníček, Michálek, Adámek, Stránský

Motloch, Mikulík, Kaukič "C", Martynek, Klimša "A", Květoň "A", Flok, Stuchlík, Kvasnicka, Geidl, Przybyla, Havránek

Vlastimil Wojnar, Josef Daňo

Baník se dočkal prvních bodů!

Baníkovci dnes nastoupili do čtvrtého utkání v Chance lize. Na domácím ledě přivítali Frýdek – Místek. Tentokrát už bylo po zápase veselo, Sokolov zvítězil 4:2 a připisuje si první 3 body.

První šanci na změnu skóre dostali Baníkovci v 11. minutě, kdy měli možnost první přesilové hry zápasu. Tu ovšem nevyužili stejně jako jejich soupeř o 5 minut poté. Na první branku si tedy diváci na zimním stadionu museli počkat až do 19. minuty, kdy otevřel gólový účet zápasu Matěj Zadražil.

Baníkovci vletěli do 2. třetiny a tak přišla odměna v podobě gólové radosti. Pavel Kuběna posunul kotouč na Martina Osmíka, který prokázal instinkt střelce a vymetl pravý růžek Malíkovi svatyně. Baník tak vedl krátce po začátku 2. dvacetiminutovky 2:0.

V polovině zápasu poprvé udeřili i Slezané. Květoňovo nahození vyrazil Bednář jen na hokejku Rostislava Martynka, který pohotovou dorážkou uklidil puk do branky Sokolova. Frýdek-Místek se tedy dostal na dostřel.

Vyrovnání se ale nekonalo. Hráčům Frýdku, kteří odehráli značnou část 2. třetiny v oslabení, začali docházet síly. Toho dokázal při dvojnásobné přesilové hře využit Martin Osmík, který byl na brankovišti nejdůraznější a svou druhou brankou v zápase vrátil Baníku dvojbrankové vedení. Do 3. třetiny tedy nastupoval Baník za stavu 3:1.

Ve 46. minutě měl obrovskou šanci Tomáš Rohan, který zůstal osamocený před brankou Malíka. Ten však jeho střelu dokázal zastavit svými betony. O 2 minuty později se už ale opět rozezněla stadionem gólová radost. Jan Bečvář se zmocnil kotouče v obranné třetině Baníku, projel s ním střední pásmo a z pravého kruhu propálil Malíka. Baník tak vedl 4:1.

V 58. minutě ale Frýdek-Místek využil přesilovou hru a utkání zdramatizoval. Mikulík dostal nabito na levý kruh, odkud také vypálil a před brankou clonící Lukáš Motloch tečí snížil na rozdíl dvou branek.

Ani následná hra bez brankáře nepomohla Slezanům k vyrovnání a tak si Baník připisuje první vítězství a první 3 body v Chance lize.

Karel Mlejnek: Úvod dnešního utkání byl podle mě z obou stran ovlivněn hromadící se únavou. Myslím si, že díky tomuto neměl úvod takové tempo jako v předešlých zápasech. V ten moment bylo samozřejmě klíčové, kdo dá první branku. Byli jsme to naštěstí my. Od té doby, co jsme zvýšili stav na 2:0 a posléze na 3:1, tak jsem pevně věřil, že už po třech utkáních prolomíme bodové konto. Což se nakonec potvrdilo a jsme za to velmi rádi. Jsem i rád za tým, že získal tři body. Myslím, že to může našim klukům vlít sebedůvěru do žil. Byť samozřejmě věděli, že odehráli velmi solidní utkání v prvních třech kolech, ale bez bodového zisku.

Vlastmil Wojnar: Čekali jsme, že to tady bude těžké a upozorňovali jsme již den předem, že to tady bude nejsložitější zápas z těch posledních čtyř. Sokolov nehrál předchozí tři zápasy vůbec špatně a prohrál o gól, o dva. Myslím však, že jsme do utkání vstoupili daleko lépe a do desáté minuty jsme byli lepším týmem. Poté se začaly kupit chyby a domácí tým nás potrestal gólem na 1:0. Následně to bylo již vyrovnanější, mohli jsme se do zápasu vrátit za stavu 2:1. Ale nechali jsme se dvakrát zbytečně vyloučit a šli jsme do tří. Pak jsme dostali gól na 3:1 a to asi rozhodlo. Na druhou stranu musím říct, že jsem rád, že jsme to nezabalili, bojovali jsme až do konce a sahali jsme po snížení stavu. Nepovedlo se. Gratuluji Sokolovu a musíme jít dál.