SK Horácká Slavia Třebíč
Rozhodčí: Dědek, Vrba – Kleprlík, Bohuněk., tresty: 2:5
Vyloučení - 2 min.: 2:5
Počet diváků: 1043
  • 08:28 Tadeáš Král (Šťovíček, Nedbal)
  • 28:02 Stříbrný (Vracovský, Tomeček J.)
  • 32:21 Havlát (Jenáček, Nedvídek)
  • 36:13 Gorčík
  • 40:32 Bittner (Tadeáš Král)
  • 59:16 Kusý (Nedvídek)
Ústí nad Labem - Frýdek-Místek 4:2
Litoměřice - Prostějov 6:1
Kadaň - Havířov 1:4
Benátky - Vsetín 2:3
Slavia Praha - Poruba 6:2
České Budějovice - Přerov 3:2
Jihlava - Chomutov 4:0
Soupiska SK Horácká Slavia Třebíč

Jekel (Dom. Svoboda)

Nedbal, A. Rutar, Furch, Jenáček, Forman, Hort

Kusý, Šťovíček, P. Kratochvíl, Michálek, Bittner, T. Havránek, Vodný, Nedvídek, Havlát, Malec, Tadeáš Král, Paták, Podlaha

Trenéři:

Martin Sobotka, Jaroslav Barvíř

Trenéři:

Karel Mlejnek, Petr Holejšovský, Lukáš Mensator

Baník bojoval, ale body bere Třebíč

V osmém kole Chance ligy prohrál Baník na ledě Třebíče 4:2 po třetinách 1:0, 1:2, 2:0.

První třetina patřila domácím, kteří také jako první měli výhodu přesilové hry. V oslabení se Baník ubránil, ale pár sekund poté se hostům nepodařilo dostat puk z obranného pásma, Tadeáš Král si sjel do pravého kruhu a prostřelil Kuchaře – 1:0. Baníku se nedařilo udržet v útočném pásmu, čemuž nepomohla ani přesilová hra při vyloučení domácího Havránka. V první třetině nakonec již další gól nepadnul.

Do druhého dějství vstoupili baníkovci mnohem lépe a najednou jich byl plný led. Kuběna s Kovaříkem ještě neuspěli, ale ve 29. minutě se Baník již zaslouženě dočkal. Hráči si v útočné třetině velmi dobře měnili místa, tlak vyústil přihrávkou přes brankoviště na Josefa Stříbrného, který z bezprostřední blízkosti nezaváhal - 1:1. Vzápětí se mohl Baník dostat do vedení, ale tentokrát neuspěl. Vyrovnaný stav platil do 33. minuty, kdy se puk odrazil od mantinelu a důrazný Robert Havlát ho dostal do brány – 2:1. Na chvilku iniciativu převzali domácí, ale brzy se Baník vrátil do hry. Navíc v 37. minutě Sebastian Gorčík vyslal od mantinelu puk na bránu a ten zapadnul do brány – 2:2. V závěru druhé třetiny hrál Baník v oslabení, stav se však neměnil.

Třebíč zahájila třetí část v početní výhodu a z pohledu Baníku byla bohužel hned v úvodu úspěšná. S notnou dávkou štěstí puk z hokejky Ladislava Bittnera skončil za zády Kuchaře – 3:2. Následně se hrál vyrovnaný hokej, bez větších šancí na obou stranách. To samozřejmě vyhovovalo domácím, kteří drželi hubený náskok. Dvě minuty před koncem se Baník odhodlal k power-play. Bohužel ale musel Patrik Michálek zatáhnout za brzdu a putoval na trestnou lavici. I v oslabení se hosté odhodlali k powerplay, ale rozhodčí potrestali Baník dalším vyloučením za příliš mnoho hráčů na ledě. Žlutočerní tak šli do tří. Ale ani to nezabránilo Sokolovu k dalšímu pokusu o powerplay. Domácí nejprve trefili tyčku baníkovské brány, aby vzápětí Denis Kusý trefil opuštěnou bránu a o vítězi bylo rozhodnuto – 4:2.

Baník se tak z Třebíče vrací s prázdnou, ačkoliv dvě třetiny byl svému soupeři více než vyrovnaným protivníkem. Rozšířit bodové konto budou chtít baníkovci opět ve středu 2.10. od 18:00, kdy do Sokolova přijede Kadaň. Na utkání jste srdečně zváni.

Hodnocení zápasu hlavním trenérem Karlem Mlejnkem:

,,Podle mého názoru jsme do dnešního utkání nastoupili nejhůř od začátku sezóny. První třetina byla jednoznačně v režii domácích, byť náš plán takový samozřejmě nebyl. Dobře jsme odehráli jen první střídání, pak byli domácí jednoznačně lepším týmem. Od druhé třetiny se hra vyrovnala, byly tam pasáže, v nichž jsme byli lepší my, pak pasáže, kdy byli lepší domácí. Velmi si cením toho, že jsme dokázali po dvou třetinách držet remízový stav. Nešťastnou brankou v oslabení a zároveň i po naší chybě domácí rozhodli celé utkání. V závěru jsme šli do oslabení, ale i tak jsme chtěli riskovat, dostat se s kotoučem ven z našeho pásma, ale puk jsem ztratili na modré čáře. Náš gólman měl opustit brankoviště, jenže se z nepochopitelných důvodů vrátil zpátky, a to už byl na ledě další náš hráč, takže jsme šli do tří, jednoznačný trest."