Slováček, Kudělka, Dudáš, Hunkes, J. Drtina, Jeřábák, Holomek

Jonák, Kucharczyk, D.Tůma, Porcházka, Rehuš, Dostálek, Gorčík, Pechanec, L. Volf, Karafiát, Šilhavý, Vítek

Jiří Dopita, Luboš Jenáček

Vsetín nad síly Baníku

V 18. kole Chance ligy prohrál Baník na svém ledě se Vsetínem 2:6 po třetinách 0:1, 2:3, 0:2.
Teprve dvě minuty byly odehrány a Bečvář prozkoušel pozornost Gáby, když se osamocený objevil před brankovištěm, brankář Vsetína se předvedl famózním zákrokem. O úvodní gól se ale postaral soupeř. Na rychlou střelu Vladimíra Dostála nestačil Fečo zareagovat a Vsetín otevřel skóre zápasu. Následovalo oslabení sokolovského celku, dvě minuty byly pro Baník velmi krušné a gólman domácích měl plné betony práce. Sokolovu se dlouho nedařilo dostat do útočné třetiny, následné pokusy baníkovců končili mimo ohrožení vsetínského brankoviště. V 19. minutě se o velkou šanci hostí zasloužil Martin Procházka, který tváří tvář Fečovi nedokázal zasunout kotouč mezi betony.

Čtyři minuty po druhém úvodním vhazování odešel Adam Rulík zpytovat svědomí. Po půl minutě dokázal do prázdné brány dorazit kotouč Radim Kucharczyk.Poté přišla šance Martina Osmíka, jehož ránu Gába schoval do lapačky. Do přečíslení dva na jednoho ujel Jonák s Davidem Tůmou, jehož zakončení rozvlnilo síť za domácím brankářem. Baník na třetí gól v mžiku reagoval. Kapitán Tomáš Rohanvzal zodpovědnost na sebe a hbitou střelu snížil gólové manko Baníku. Ačkoli Sokolov získal po vstřelené brance na aktivitě, byl rychle sražen k zemi. Střelou z dálky se představil Antonín Pechanec. Dvě minuty po gólu hostí, dokázal Baník znovu snížit, když se u kotouče před Gábou objevil Martin Osmík. Ve 37. minutě ujel Sokolov do přečíslení tři na jednoho, na konci akce stála střela Rohana a před brankou ještě dorážka Kovaříka, ale ani jednomu ze zmíněných se nepodařilo dostat puk za záda hostujícího brankáře. Minutu před koncem druhé periodě ještě rozezvonil Gábovu klec Jaromír Kverka.

Na začátku třetího dějství se předvedl Kovařík, když se pokoušel dorazil ránu Rulíka záda vsetínského gólmana. Závěrečná dvacetiminutovka patřila zejména Vsetínu, který byl jasně aktivnější a Fečo se v brance rozhodně nenudil. Ve 47. minutě se za sokolovské pokoušel prosadit Přindiš, ale opět výborný zákrok maskovaného muže v bráně Vsetína. V polovině třetiny měl Baník výhodu dvou hráčů v poli, domácí ve dvojité početní převaze příliš nestříleli a dlouho se pokoušeli vymyslet něco zázračné. Po konci přesilové hry, když se z trestné lavice vracel Vlastimil Dostálek, dostal skvěle nabito do jízdy a prostřelil brankáře Baníku. V 55. minutě se Sokolov dopustil chyby v obranném pásmu, kterou potrestal David Tůma střelou do horního růžku.

Karel Mlejnek (Sokolov): První třetinu dnešního zápasu jsme z pohledu defenzivy odehráli velmi dobře. Víme však, že naše aktivita a hra na kotouči byla velmi nízká. Paradoxně se vše změnilo až v momentě, kdy jsme vstřelili první branku. Od prvního vstřeleného gólu jsme se soupeřem odehráli vyrovnané utkání. Byť jsme sehráli přesilovku 5 na 3 celkem slušně, tak se nám nepodařilo dát dvakrát kotouč do brány. Kdyby byl stav 3:4, mohli bychom se chystat na powerplay. Bohužel v posledních sedmi minutách se stav otočil až na 2:6, což si úplně nemyslím, že by odpovídalo průběhu. Nicméně je to realita. Chtěl bych říct na závěr, že ani jeden z hráčů se do kabiny nevrátil tak, že by na ledě nevydal úplně všechno. Bylo vidět, jak je tenká hrana mezi výsledkem 2:6 nebo výsledkem 3:4 s možností jít do powerplay.

Luboš Jenáček (Vsetín): Přijeli jsme o den dříve, protože jsme utkání dávali velkou důležitost. Chtěli jsme konečně potvrdit domácí výhru. K Sokolovu jsme měli respekt, protože doma hraje velmi dobře, porazil Přerov nebo Chomutov a věděli jsme, že to nebude lehké. Měli jsme dobrý vstup do zápasu a první třetina byla velmi dobrá z naší strany. Bohužel, ve druhé třetině, i když jsme dali góly, tak jsme od té hry trochu upustili a bylo to takové rozhárané. Myslím však, že zápas se lámal, když Sokolov za stavu 2:4 nevyužil přesilovku 5 na 3. Ta byla dlouhá, my to ubránili, přidali pátý a šestý gól a myslím, že když to vezmu celkově, tak jsme zaslouženě vyhráli.