PPPVP
  • 07:50 Čermák (Davídek)
  • 14:24 Holý (Čachotský)
  • 27:43 Pohl (Lichanec)
  • 32:27 Švec (Kadeřávek, Bednář)
  • 41:13 Osmík (Vrána J.)
  • 45:39 Vrána J.
  • 51:49 Fronk (Kolář)
  • 59:43 Gorčík (Vrána J.)
Poruba - Litoměřice 0:6
Havířov - České Budějovice 2:5
Prostějov - Slavia Praha 4:1
Kadaň - Ústí nad Labem 2:5
Vsetín - Chomutov 5:2
Třebíč - Benátky 2:3
Frýdek-Místek - Přerov 1:2 SN

Trenéři:

Karel Mlejnek, Petr Holejšovský, Lukáš Mensator
Soupiska HC Dukla Jihlava

Lundström (Brož)

Mareš, Pohl, Holý, Kolář, Černohorský, Staněk

Anděl, Skořepa, Pekr, Fronk, Poletín, Čachotský, Harkabus, Zeman, Jiránek, Lichanec, Davídek, Čermák

Baník dotahoval, nakonec zůstal bez bodu

Tři inkasované góly v první třetině stály Baník bodový zisk. Ve druhé části přidala Dukla další branku, na kterou Sokolov zvládl odpovědět. V závěrečné dvacetiminutovce domácí vsítili tři góly, Jihlava však nakonec vítězství stvrdila branku v 52. minutě.

První perioda patřila zaslouženě hostujícímu celku z Jihlavy. Už ve třetí minutě ujel sokolovské obraně kapitán Josef Skořepa, jehož perfektně vychytal Bednář. Uběhly dvě minuty a sokolovský gólman byl prostřelen. Daniel Kolář poslal dělovku z pravého kruhu, na kterou byly ruce Bednáře krátké. V 8. minutě přišla další radost pro hosty, když před domácí bránou vznikl zmatek a kotouč se odrazil od brusle jihlavského hráče do sítě baníkovců, branka byla připsána Davidu Čermákovi. Po chybě v obranném pásmu Sokolova nahrál Vracovský kotouč na modrou čáru, na připravenou čepel Jana Holého, jehož dělovka zakončila gólovou smršť Dukly v první části.

Do druhé třetiny se Jihlava obula a ihned v 28. minutě se znovu skóre měnilo. Dukla se dostala do přečíslení dva na jednoho a Jan Pohl rozvlnil domácí klec. Baník na branku dokázal po pěti minutách odpovědět. Forhendovou kličkou poslal kotouč mezi betony Lundströma Marek Švec. Po první trefě se hra Baníku zvedla a domácí se pokoušeli znovu prostřelit hostujícího brankáře. Ve 38. minutě orazítkoval tvrdou ránou bránu Jihlavy Zadražil, ale střelecky se neprosadil.

Závěrečnou část započal Baník s obrovskou aktivitou. Dvě minuty po úvodním vhazování využil přesilovou hru Martin Osmík, který nasměroval střelu Vrány do branky Dukly. Ve 44. minutě se znovu pokoušel prosadit Matěj Zadražil, ale i na podruhé trefil pouze tyč hostující svatyně. Ovšem přišla 46. minuta a Rohan plácl z levého kruhu do kotouče, maskovaný muž puk neudržel ve výstoji a za jeho záda jej poslal Jakub Vrána. Celý stadion hnal Baník za vyrovnáním. Do náhle akce se ale pustila Jihlava, ve středním pásmu získal kotouč Jiří Fronk, který předčil domácí obranu a vystřelil nad lapačku Jana Bednáře. Sokolov se ale nevzdával a skórovat se pokoušel Sebastian Gorčík, který byl sám před Lundstörmem, nakonec však trefil pouze beton hostujícího gólmana. Poslední minutu si vyzkoušeli domácí hru se šesti bruslaři v poli. 17,2 sekundy před závěrečnou sirénou nahodil kotouč na bránu Dukly Sebastian Gorčík a puk propadl až za záda jihlavského brankáře.

Ohlasy trenérů:

Karel Mlejnek (Sokolov):

Do dnešního utkání jsme vstupovali s cílem hrát hodně s kotoučem tak, abychom byli nebezpeční směrem k soupeřovo bráně. Zhruba první tři minuty se nám to poměrně dařilo, poté nás dolů dostala přesilová hra. Myslím si, že soupeř v první třetině nastřílel velmi šťastné branky. Nemyslím si, že by to byly góly vypracované, nýbrž šťastné, tak to bohužel ale u nás bývá. Jsem ale samozřejmě velmi rád, že mužstvo to za stavu 4:0 nezabalilo, bojovalo až do konce utkání. Je škoda, že jsme neproměnili jeden ze samostatných nájezdů nebo, že jsme trefili třikrát tyč. Neměli jsme tolik štěstí jako měl soupeř v zakončení. Nemáme se tedy dnes za co stydět. Na druhou stranu jsme opět nevyhráli a jsme opět bez bodu, což dobré není. Jsem však rád, že jsme takové utkání před zápasem v Českých Budějovicích dneska odehráli. Proti jednomu z předsezonních kandidátů na postup do extraligy…

Petr Vlk (Jihlava):

Vstoupili jsme do zápasu velice dobře. Vedení 4:0 bylo výborné, ale poté jsme soupeře svou nedůsledností dostali do hry a zbytečně jsme inkasovali. Samozřejmě spokojeni jsme s vítězstvím, ale bylo tam i spoustu chyb.