Kunst, Kolmann, Aubrecht, Buchtela, Žůrek, NIko

Průžek, Chrtek, R. Duda, D. Špaček, Najman, Rychlovský, Wiencek, A. Dlouhý, Klapka, Šafařovský

Valdemar Jiruš, Antonín Nečas

Ve vyrovnaném zápase nakonec Baník neuspěl

Domácímu týmu se znovu vydařil vstup do zápasu, ihned po minutě se prosadil Adam Křemen. V 15. minutě se podařilo Benátkám snížit. Boj pokračoval ve druhé periodě, kde hostující přidali další dvě branky a Sokolov odpověděl pouze jednou. V závěru nastalo drama, když se dvě minuty před sirénou trefil Gorčík, ale odpověď Benátek přišla po necelé minutě a hostující tým si ze sokolovského zimního stadionu odváží plný počet bodů.

Baníkovci vstoupili do utkání a bleskově se postarali o úvodní branku utkání, kterou vsítil Adam Křemen, když se prosadil před bránou po střele Vodičky. Po čtyřech minutách si domácí zahráli první početní převahu, když na trestnou lavici usedl Najman. Ačkoli měli Sokolovští několik pěkných pokusů, hostujícího brankáře se Sokolovu nepodařilo v přesilové hře překonat. Po návratu Najmana na led se do šance dostal Daniel Špaček, jenž ujel sokolí obraně a ujížděl sám na Kuchaře. Gólman Sokolova si jeho počin pohlídal. Přesilové hry se dočkaly také Benátky, když v 8. minutě usedl na lavici hříchu Vodička. Byl to však Baník, který se dostal do šance, Vracovskému se povedlo vyslat střelu k tyči, kterou zastavil beton Hrstky. Jednobrakové vedení si Sokolov udržet do 15. minuty, dokud se skórově neprosadily Benátky. Po skrumáži před maskovaným mužem Sokolova se trefil Petr Šafařovský. Hra se za vyrovnaného skóre přelévala z jednoho konce na druhý. Benátky si ještě dokázaly vytvořit tlak v početní převaze, když na trestnou lavici odešel Matěj Zadražil, ale přesilová hra zůstala pro hostující nevyužitá. Všechny pokusy benátských hokejistů zlikvidoval pohotový Ondřej Kuchař. V závěru prvního dějství se o šanci hlásil znovu Křemen, ale tentokrát na Hrstku nevyzrál. Do kabin se odcházelo za vyrovnaného skóre 1:1.

Drama začalo ve druhé periodě, kde Baník inkasoval po necelých dvou minutách hry. Sokolovské obraně totiž ujel Adam Najman, který bleskovou střelou propálil brankáře domácích. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Už po 42 vteřinách se důrazem před bránou prosadil Tomáš Rohan. Benátky si ale vedení vzaly rychle zpět. Po střele Daniela Špačka nezůstala v Kuchařově svatyni žádná pavučina. Sokolovským se nepodařilo získat dlouho větší šanci, ale brankář domácích na své straně také neměl příliš práce. Ve 31. minutě přišla rána z hole Průžky, kterou gólman pohotově zastavil. Neposedný kotouč nedokázal do brankoviště zavést ani Marek Švec, který byl blízko od vyrovnávací branku Sokolova. Na druhé straně si střelu připsal dobře známý Radek Duda, na Kuchaře recept nenašel. Těsně před sirénou měl Baník obrovskou šanci ke srovnání. Marek Švec se řítil na Hrstku, ovšem Kolmann jej zahákoval, sudí nařídili trestné střílení, v němž se proti hostujícímu brankáři rozjel Matěj Zadražil, kterému se nepodařilo trefit branku Benátek.

Do třetí třetiny se celky pustily s plnou vervou. Prvně se pokoušel o gól Gorčík, následně se na druhé straně marně snažil prosadit Wiencek a Klapka. Ve 44. minutě zavezl Zadražil kotouč do pásma hostů, uvolnil Marka Švece, který svou ránou trefil pouze brankovou konstrukci. Sokolov si podržel hostující celek na chvilku pod tlakem, ovlivnit skóre se pokoušel Tomeček, ale pokus zastavil Hrstka. Domácí se dravě snažili otočit utkání zpět na svou stranu, snahu projevil znovu Švec, před bránou dělovku tečoval ještě Gorčík. V 50. minutě si Sokolov zahrál oslabení. V přesilové hře si Benátky nad Jizerou vytvořily ohromný tlak, pokoušely se najít vhodnou pozici ke střele, ale Kuchař byl přesný jako švýcarské hodinky. Dvě minuty před koncem zápasu si připsal gól Sebastian Gorčík, který poslal za záda Hrstky puk po pěkné přihrávce Švece. 52 vteřin zbývalo, aby Baník bodoval, ale Jakub Rychlovský uspěl v souboji za bránou domácích, obkroužil brankoviště a rychlou střelou vrátil Benátkám vedení. Sokolov ještě vyzkoušel hru se šesti bruslaři, ve které se domácím nepodařilo prosadit a Benátky si odvážejí plný počet bodů.

Karel Mlejnek (Sokolov): Do dnešního utkání jsme šli s plánem být blízko u soupeře. Věděli jsme, že soupeř hraje u sebe a chtěli jsme tímto eliminovat, aby se protivník snadno dostával na kotouč. Myslím si, že 35-40 minut se nám tento plán dařilo plnit. Bohužel v dnešním utkání nás srazila naivita. Viděl jsem naivní branku na 1:2, naivní branku na 2:3 a samozřejmě se nemusíme bavit o brance na 3:4. Poté, co jsme byli 15 minut lepší než soupeř, tak jsme první inkasovanou brankou ztratili půdu pod nohama. Obrovským úsilím ve třetí třetině jsme si zasloužili minimálně bod. A tím, jak se celý zápas vyvíjel, tak jsme měli utkání vyhrát. Srazil nás souboj 50 na 50 při prvním gólu a obrovská naivita při dalších třech inkasovaných gólech. Takové věci se nesmějí stávat, pokud chceme takové zápasy vyhrávat. I nadále se vážíme diváků. Opět vytvořili fantastické prostředí. Samozřejmě chápu, že divák chce na domácím ledě vidět vítězství a body na straně svého celku. A jsme si velmi vědomi, že v současné době jim to nenabízíme. Za celé mužstvo ale mohu prohlásit, že děláme vše pro to, abychom body divákům začali dodávat.

Valdemar Jiruš (Benátky): Věděli jsme, že Sokolov je bruslivý, agresivní tým a že nám na malém kluzišti bude dělat problém forčeking. Musíme ale kluky pochválit, protože si s tím poradili dobře a celý zápas odehráli velmi slušně. Dá se říct, že jsme se dostali do vedení, které jsme kontrolovali. V závěru po naší chybě u mantinelu soupeř vyrovnal, ale podařilo se nám dát šťastný gól. Jsme rádi, že jsme to tady zvládli. Byl to bojovný, bruslivý zápas a jsme šťastní, že si ze Sokolova vezeme body.