J. Havel, Pšenička, D. Merta, Kružík, Roubík, Severa, Filip, Vildumetz, Maršoun, Tůma, Kordule, O. Bláha

Tomáš Mareš, Vladimír Evan

Karel Mlejnek, Petr Holejšovský, Lukáš Mensator

Baník dlouho vedl, ale v Ústí nebodoval

Ani v Ústí nad Labem Baník neprolomil sérii porážek na ledě soupeře. Přestože Sokolov vedl od 2. minuty, nakonec prohrál 4:2, když domácí pečetili své vítězství v power-play.

Nováček sezony vstoupil do utkání aktivně, což prokázal také rychlý gól Jaromíra Kverky, který se prosadil z protiútoku. Domácí si vytvořili velkou šanci v páté minutě, kdy se pokoušel překonat Kuchaře Maršoun. Sokolov si vzápětí vyzkoušel oslabení, ačkoliv se Ústí nad Labem dostalo do útočné třetiny, nevytvořilo si vhodnou pozici ke střele, kterou by ohrozilo brankoviště sokolího brankáře. V osmé minutě se rozezvonila tyč ústecké svatyně, když ji orazítkoval Stříbrný. O šance se mužstva střídala, po šanci Sokolova se snažil prosadit Vildumetz bekhendovou střelou, před Kuchařem ještě dorážel Maršoun, ale brankář Sokolova ukázal své kvality. Ve 14. minutě se už téměř Vracovský radoval ze vstřeleného gólu, když zavážel kotouč do odkryté klece, když v tu chvíli mu Brízgala vypíchnul puk holí. O čtyři minuty později ujel ústecké obraně Tomáš Rohan, který se prezentoval střelou švihem, tu ale brankář domácích zastavil. Před koncem prvního dějství se Sokolov ještě usadil v útočném pásmu a hledal vhodnou pozici ke střele, to se mu však nepodařilo a hosté si odnesli do kabin jednobrankové vedení.

Minutu po začátku druhé periody se Ústí pokoušel o srovnání, blízko k tomu byl Merta, který si vyhlédnul najíždějícího Pšeničku, který střelou z první orazítkoval břevno hostující brány. O chvilku později si Baník zahrál další oslabení, ve kterém pálil Brož, ale Kuchařova lapačka byla připravena k zákroku. V početní převaze si domácí vytvořili šance, ty však zůstaly nevyužité. Ve 26. minutě se snažil propasírovat kotouč za záda sokolovského brankáře Tůma, ale marně. Tlak domácího mužstva se nakonec vyplatil, když ve třicáté minutě Tomáš Vildumetz našel připraveného Petra Maršouna, který střelou z voleje propálil všechno, co mu stálo v cestě. Ústí ale nepolevovalo, krásnou nahrávku od Kružíka získal Severa, který zakončoval do téměř prázdné klece, Ondřej Kuchař se ukázal svou mrštnou nohu a hbitý přesun. Ve 34. minutě se skóre znovu měnilo. Matyáš Filip si počkal na pravém kruhu na nahrávku a trefil se do odkryté části sokolovské svatyně. V posledních vteřinách opět úřadoval Sokolov a opět Vracovský, který ujel sám na Brízgalu, zvolil kličku do bekhendu, ale kotouč zamířil vysoko nad domácí bránu.

Závěrečnou dvacetiminutovku odstartovala šance Ústí, když se Vildumetz dostal do samostatného úniku, nezvolil však střelu, nýbrž sokolí brankoviště pouze objel a vyčkával na přijíždějícího Maršouna, který měl před sebou volnou bránu, ovšem byl zablokován a ke koncovce se nedostal. Uběhlo několik vteřin po této akci a domácí se přesto zaradovali. Martin Tůma prokličkoval z rohu kluziště před Kuchaře a prudkou střelou na bližší tyč trefil horní víko. Větší množství příležitostí mělo Ústí, ale brankář Baníku si pokusy ústeckých hokejistů pozorně hlídal. V polovině závěrečné periody se pokoušel prosadit Severa, nedokázal dorazit za ležícího brankáře hostů. Sokolov se do hry příliš nedostával, na kotouči se drželi zejména domácí. O šanci si nakonec řekl Vracovský, který se pokoušel vydolovat puk z ležícího Brízgaly, ten ale kotouč za svá záda nepustil. Až v 53. minutě si Sokolov vybojoval větší šanci, na jejímž začátku stál autor prvního gólu, Jaromír Kverka, který pouze orazítkoval hůl ústeckého brankáře. Baníku se v posledních pěti minutách podařilo ještě srovnat po nenápadném nahození Pavla Kuběny. Dvě minuty před sirénou si Sokolov vzal oddechový čas, po kterém uzavřel domácí v pásmu a pokoušeli se se šesti bruslaři ještě skóre ovlivnit. Sedm vteřin před úplným pojistný gól na prázdné brány trefil Daniel Kružík. Baník si z Ústí nad Labem neveze jediný bod.

Ohlasy trenérů:

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Jsem hlavně rád, že jsme vyhráli. Po první třetině jsme museli hodně, hodně zvýšit hlas, protože se nám výkon mužstva vůbec nelíbil. Zápas jsme měli rozhodnout ve druhé třetině, kdy jsme sice vstřelili dvě branky, ale mělo jich být pět šest. Ve třetí třetině jsme si to zkomplikovali, po individuální chybě jsme inkasovali branku, takže jsme se třásli o výhru až do konce. Dneska musím ocenit výkon 3. a 4. útoku, které odehrály hodně dobré utkání.

Karel Mlejnek (HC Baník Sokolov):  Po brzkém vstřelení branky jsme bohužel postupně ztráceli aclé to vygradovalo ve 2. třetině, ve které byl soupeř jednoznačně lepší a rozhodl utkání ve svůj prospěch.