Trefný, Poizl, L. Chalupa, Foltýn, Eliáš, Mert, Klodner

Michnáč, Chlouba, Wágner, R. Pilař, Miškář, Zabloudil, Wojnar, Zygmunt, J. Müller, Koblížek, Rindoš, Zd. Zabloudil

Petr Klíma, Tomáš Hamara

Gólová kanonáda přinesla Baníku tři body nad Kadaní

Sokolov vstoupil do utkání pravou bruslí. Rychle se dostal do vedení, díky gólu Vracovskému. Důležitou roli sehrály přesilové hry, ve kterých se Sokolov čtyřikrát prosadil. Baník si ze zápasu odnáší zasloužené tři body.

Sokolov se postaral o parádní první třetinu. Tři minuty po úvodním vhazování se pokoušel Wolfa rychlou střelou prostřelit Tomáš Rohan. Kadaň do utkání vstoupila v poněkud agresivnějším tempu, to Sokolovu příliš nevadilo a aktivně se pouštěl do osobních soubojů. Další velkou šanci měl na hokejce Sebastian Gorčík, těsně před brankou ještě našel Vránu, kotouč za záda kadaňského brankáře nepropasíroval. Krásnou souhru předvedl Kverka s Tomášem Vracovským, jehož povedená střela odstartovala kanonádu prvního dějství. Baník si následně vybojoval přesilovou hru, když na trestnou lavici zamířil Šilhán. V početní převaze se Sokolov střelecky neprosadil, měl problém s udržením v obranném pásmu hostujícího mužstva.

Sokolí gólman si v brankovišti kotouč příliš neosahal, Baník držel hosty daleko od vlastní brány. Když však nastala přesilová hra pro Kadaň, měl Bednář plné betony práce. V převaze prověřil pozornost mladého brankáře Patrik Miškář a další ránu měl na holi Mertl. Tlak Trhačů se vyplatil. Jakub Trefný srovnal skóre zápasu střelou do horní rohu Bednářovy svatyně. Sokolov si svou aktivitou vybojoval další přesilovou hru, ve které znovu skóroval. Matěj Zadražil z těsné blízkosti vymetl pavučiny ve Wolfově bráně. Zanedlouho se prosadil i Martin Osmík, který se prosadil po pěkné akci, na jejímž konci přihrával Zadražil a Osmík již měl snadnou práci. Trhači si v plném počtu dlouho nezahráli, na trestnou lavici usedl Lukáš Chalupa. V útočném pásmu se k puku dostal Vrána, který nabil na rozjetého Sebastiana Gorčíka a ten z mezikruží propálil všechno, co mu stálo v cestě. O další gól se snažil Jaromír Kverka, ale kadaňskou bránu minul. Na konci třetiny se Kadaň dočkala dalšího vyloučení a přesilová hra pokračovala ještě ve druhém dějství.

Kadaň do druhé třetiny nasadila Petra Galušku, Wolf zůstal na střídačce. Sokolov započal druhou část přesilovou hrou, kterou v čase 21:19 také využil. Po pěkné souhře Vracovského s Jaromírem Kverkou si Baník připsal třetí úspěšnou početní převahu. Rozjetý Sokolov zastavila několika minutová pauza, jelikož ze světelné tabule nezmizel trest kadaňského útočníka. Po menší technické přestávce se Sokolov vrátil do hry s maximálním nasazením. O další velkou šanci se postaral Gorčík, ale Galušku nepřekonal. Následovala hra čtyři na čtyři, když na lavici hříchů usedl Rulík s Miškářem. Před bránou Trhačů si Petr Galuška srazil kotouč do vlastní klece, za autora branky byl označen Matěj Zadražil. Baník nadále dominoval na vlastním ledě a vytvářel si mnoho slušných šancí. Zhruba pět minut vydržela Kadaň hrát v plném počtu, poté znovu prokázala svou nedisciplinovanost, když se Koblížek provinil hákováním. Znovu se předvedla povedená dvojice Kverka s Tomášem Vracovským, který tvrdou střelou poslal Baník už do šestibrankového vedení. Následovaly pokusy Pavla Kuběny o navýšení skóre, ale Galuška si připsal úspěšný zákrok. Trhači na druhé straně měli také několik šancí, jejich dělovky však mířily zcela mimo Bednářovu bránu. Až ve 37. minutě se sokolovský gólman řádně zapotil, když se do samostatného úniku dostal Pawel Zygmunt, ten ale přesně nezakončil. O tři minuty později se skóre znovu měnilo, když kadaňskou síť rozvlnil Albert Michnáč. Už se zdálo, že třetina skončí 7:1, ale zaúřadoval Jaromír Kverka tři desetiny vteřiny před koncem periody.

Třetí třetinu odstartovala opět změna v brankovišti Trhačů a do branky se vrátil Adam Wolf. Necelou minutu po vhazování si Kadaň znovu zahrála oslabení. Sokolovská obrana však totálně zaspala a do šance se dostal Patrik Miškář a úspěšně zakončil. Další větší šance přišla až ve 43. minutě, kdy se před Wolfem zjevil úplně sám Martin Osmík, gólman Kadaně si připsal famózní zákrok betonem. O tři minuty později si po nešťastném střetu  šel odpykat dvě minuty Tomáš Vracovský. Kadaň se dostala do pásma a hledala recept na Bednáře, nakonec se jí to skoro podařilo, ale talentovaný mladík zastavil kotouč na čáře. Zbývaly necelé 4 minuty do závěrečné sirény a Křehlík předvedl sólo akci, jeho kličku Wolf zlikvidoval. Dvě minuty před koncem bylo nařízeno trestné střílení za faul Vodičky. Ačkoli se Roman Chlouba snažil, Bednářův beton jeho ránu zastavil. V oslabení se Baník ubránil a odnesl si výhru 8:3.

Ohlasy trenérů:

Karel Mlejnek (Sokolov): Měli jsme dnes velmi dobrý vstup do zápasu. V útočném pásmu jsme si vytvářeli velmi dobrý tlak a byli jsme na kotouči. Za stavu 1:0 jsme bohužel měli fázi, kdy jsme nedělali dobře některé malé věci. Tzn. zůstali jsme jednou zbytečně s kotoučem v obranném pásmu, jednou jsme zbytečně projeli souboj v obranném pásmu. A takovými malými věcmi jsme soupeře posunuli k první brance. Myslím, že velkou úlohu v utkání hrály přesilové hry. Jestli dobře počítám, tak jsme proměnili čtyři. Jsme samozřejmě velmi rádi, že jsme utkání vyhráli, byť samozřejmě víme, že některé věci v naší hře mohou fungovat lépe. Ale pravda je taková, že jsme vyhráli po delší době a jsme za to nesmírně rádi. Myslím si, že to klukům může pomoct i psychicky.

Tomáš Hamara (Kadaň): Z naší strany první dvě třetiny byly úplně katastrofální. Trápíme se s tím celou dobu a nejsme schopni chytit začátek zápasu. I když musím říct, že dneska jsem prvních patnáct minut chytli, ale pak jsme dostali tři góly, z toho dva v oslabení. Nedokážu si to vysvětlit, nevím, proč to takhle funguje. Ve třetí třetině, i když můžeme říct, že soupeř trochu polevil, tak jsme začali hrát. Najednou jsme měli přesilovky, protože jsme si je vynutili naším pohybem, ale to je strašně málo. Blahopřeji Sokolovu, zaslouženě si vyhráli tři body.