Kuťák, Vampola, Šmerha, M. Ondráček, Vrdlovec, Všetečka, Šteiner, Kohút, Vlček, Furch, Jar. Brož

Miloš Říha ml., Jan Srdínko, Roman Málek

Karel Mlejnek, Petr Holejšovský, Lukáš Mensator

Na Slavii Baník gól nevstřelil

Ve 12. kole Chance ligy prohrál Baník na ledě pražské Slavie 4:0 po třetinách 2:0, 1:0, 1:0.

Do Prahy Baník odcestoval bez nemocného Osmíka, zraněného Kvapila a Gorčíka, který nastoupil za Karlovy Vary. Místo v prvním útoku zaujal junior Křehlík, do brankoviště se pak postavil David Fečo.

Baník si v úvodu utkání počínal odvážně a velkou šanci měl na hokejce Vrána. Aktivitu Baníku přerušilo vyloučení Přindiše, proti kterému sokolovský bek protestoval, ale na udělení trestu nic nezměnil. A Slavia první přesilovou hru využila. Před bránou dostal kousek prostoru Marek Ryzák a nezaváhal – 1:0. Vzápětí byl vyloučen Michálek a přišel druhý trest. Od modré čáry vystřelil Jindřich Barák, Fečo měl zakrytý výhled a puk skončil v síti – 2:0. Baník naopak svou přesilovou hru nevyužil, a když v závěru prvního dějství další gól nepadnul, Slavia si do šaten odnášela vedení 2:0.

Baník šel do druhé třetiny s odhodláním, ale úvodní minuty byly v režii domácích. Postupně se hra vyrovnávala a Baník byl stále častěji na puku v útočném pásmu. Ale domácí hráli pozorně, nepouštěli sokolovské hráče do větších příležitostí, a pokud ano, gólman Málek si počínal skvěle. Poté se hra odehrávala především uprostřed kluziště. Jednu z velkých šancí měl Přindiš, neuspěl a stejně si Baník počínal při následném tlaku. Domácí vzápětí přidali další gól. Marek Ryzák propálil vše, co mu stálo v cestě a Slavia již vedla o tři branky - 3:0. Tento stav platil i po 40 minutách a nevyužité přesilové hře Baníku.

Baník bojoval i ve třetí třetině, snažil se aspoň o zkorigování skóre, ale Málek byl i nadále pozorný. Domácí se nikam nehrnuli, soustředili se na obranu, ale pokud se vydali na zteč, byli nebezpeční. Snížit mohl Zadražil, ale ani on neuspěl. Naopak ke kurióznímu gólu se málem nachomýtl domácí Kohút, Fečo však své zaváhání napravil a zvýšení skóre v tento moment nedovolil. Slavia se však ve třetí třetině přeci jen dočkala. V 56. minutě Kohút naservíroval puk před bránu a Aleš Furch ho umístil naprosto přesně – 4:0. Baník se nedočkal čestného úspěchu ani v závěru, a tak se z Prahy vrací bez bodu, i bez vstřeleného gólu.

Neúspěšnou sérii na ledě soupeře se protrhnout nepodařilo. Hned v sobotu 12.10. budou mít baníkovci šanci na reparát. Do Sokolova zavítá legendární Dukla, které se také zatím příliš nedaří. Zápas se slavným klubem začne v 17:00.

Ohlasy trenérů (převzato z hc-slavia.cz):

Miloš Říha (HC Slavia Praha): Pro nás to byl velmi náročný zápas, zejména kvůli tomu, že jsme v minulém utkání v Havířově měli více ze hry a prohráli jsme až nešťastným gólem v závěru. Soupeř dnes hrál velmi dobře, měl tam hodně přečíslení, zejména v první třetině, kde jsem vůbec nebyl spokojený s naším pohybem. Naštěstí nás v těchto situacích podržel brankář, či jsme je dokázali dobruslit. V té první třetině jsme si hodně pomohli přesilovkami, což nakonec rozhodlo, protože zbytek utkání už byl vyrovnaný.

Karel Mlejnek (HC Baník Sokolov): Utkání rozhodly speciální formace, protože při hře 5 na 5 jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Bohužel jsme zaostávali v detailech na modré čáře a před brankou, což byly situace, které soupeř zvládl lépe a měl je lépe pohlídané. My jsme zkrátka v těchto situacích dnes nebyli tak dobří a můžeme tak jen gratulovat soupeři ke třem bodům.