Kanko, Zdeněk "C", J. Káňa "A", Sikora "A", Hudeček, Gřeš, Szturc, M. Hlinka, Obdržálek, Ďurač, T. Jáchym, Špaček

Miloš Holaň, Marek Pavlačka

Karel Mlejnek, Petr Holejšovský

Vysoká prohra v Porubě, Baník se vrací s prázdnou

Zpočátku vyrovnaný zápas, který po první periodě skončil 1:0 pro domácí, se zvrtl ve druhé třetině, kde Baník nedokázal vstřelit jedinou branku a Poruba přidala další dvě. Gólový masakr pokračoval i v závěrečné části, kdy se v sokolovské brance objevily další čtyři góly. Sokolov se tak vrací z druhé strany republiky s prázdnou.

Úvodní dvacetiminutovka byla herně velmi vyrovnaná. Oba celky si vytvářely dost šancí, které likvidovaly gólmani na obou stranách. Nebezpečnější šance přišla v 9. minutě, kdy Hudeček poslal kotouč do jízdy na Marka Sikoru, který před poloprázdnou sokolovskou bránu netrefil puk. Další akce Poruby na sebe nenechala dlouho čekat Szturc získal přihrávku, jeho tvrdá rána skončila za bránou, puk se odrazil od mantinelu zpět před branku Baníku, kde byl připravený Michal Hlinka, jehož dělovku zpacifikoval David Fečo betonem. Na druhé straně se do úniku dostal Tomáš Rohan, střelu Dolejš poslal do bezpečí vyrážečkou. Po šanci kapitána Sokolova se Poruba dostala do přečíslení tři na dva, na konci akce stál Husák, který rozezněl horní tyč sokolího brankoviště. V 19. minutě si vysloužil Baník oslabení, 33 vteřin trvalo domácím se prosadit. Dělovku Sikory nasměroval za Fečova záda Tomáš Greš.

Druhé dějství patřilo domácím. Sokolovu se těžko dostávalo do útočné třetiny a kotouče se držela převážně Poruba. V sedmé minutě si šanci vybojoval Jiří Zdeněk, který minul téměř prázdnou klec Baníku. Následně se snažil prosadil Vrána, ale na Dolejše nevyzrál. Horní tyč poté orazítkovala rána Michala Hlinky. Domácí nepolevovali. Ve 30. minutě bekhendovou stranou hokejky poslal Porubu do dvoubrankového vedení Dominik Rudla. O šanci si řekli ale i hosté. Z mezikruží po Kverkově nahrávce pálil z první Tomáš Vracovský, jehož střelu poslal porubský gólman do ochranné sítě. Vzápětí však přišel další pokus na straně domácích, Káňa pálil z kruhů, ale David Fečo na poslední chvíli runu zastavil. Po souboji u mantinelu doputoval kotouč na hůl Michala Hlinky, který střelou přes hráče navýšil skóre utkání. V závěru druhé třetiny sice Sokolov zamkl domácí ve vlastní třetině, Dolejše ale nepřekonal.

55 vteřin od vhazování ve třetí části a z předbrankového prostoru dostal kotouč za brankovou čáru Marek Sikora. O pět minut později Poruba navýšila, když se střelou z mezikruží prosadil Jan Hudeček. Ve vlastním oslabení se o šanci přihlásil Rohan, domácí gólman byl přesný jako švýcarské hodinky. V druhé polovině závěrečného dějství se Sokolov dlouho držel v útočné třetině, ale bezchybného brankáře nedokázal nikdo prostřelit.Posledních několik minut hrála Poruba s pohodou na hokejkách. Dvě minuty před koncem se o šestý gól postaral Petr Kaňko. A 30 vteřin před sirénou se skóre měnilo naposledy, zásluhou Tomáše Jáchyma dozdrtili domácí Sokolov 7:0.

Ohlasy k utkání

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011):Po dvou prohrách v řadě jsme chtěli bodově zabrat. Musím kluky pochválit, že si šli od prvních minut pro vítězství. Měli jsme výborný pohyb a myslím si, že jsme v utkání z osmdesáti procent dominovali my. Pokud se objevili nějaké okýnka v obraně, tak nás podržel bezchybný Daniel Dolejš, takže kluci odvedli výbornou týmovou práci. Klukům děkuji a s pokorou jdeme dál.

Karel Mlejnek (HC Baník Sokolov): Myslím si, že jsme byli konkurence schopní pouze první třetinu, kde jsme dostali šťastný gól domácích. Od druhé třetiny převzali otěže zápasu domácí. Kvalita porubského kádru se bohužel s našimi kvalitami nedá porovnávat, což není výmluva ani omluva. Musím říct, že jsme takový výkon předvedli poprvé v sezóně a mrzí mě to. Budeme dělat všechno pro to, aby se takový výsledek už neopakoval.