Žovinec, Pařízek, Štochl, Lang, D. Zeman, Blaha, Seemann

Stloukal, Pitule, Doktor, Klíma, Suchý, Hlava, Tomica, Vrhel, LLewellyn, Chrpa, J. Svoboda, J. Veselý

Martin Štrba, Petr Martínek

Baník vyválčil proti Pirátům tři body

Baník si vyšlápnul na dalšího favorita. Na domácím ledě porazil Sokolov chomutovské Piráty 4:2 po třetinách 1:0, 2:1, 1:1.

Chomutov byl svědkem povedeného vstupu sokolích mužů do prvního dějství. Ačkoli úvodní větší šanci měli na holích Piráti, když v 5. minutě prověřil pozornost Feča střelou z voleje Klíma. V polovině periody našel Vracovský před bránou nekrytého Josefa Stříbrného, který našel mezeru v chomutovském brankovišti. V 15. minutě se o navýšení pokoušel Jakub Vrána, ale Pavlát si s jeho dělovkou poradil. Po dvaceti minutách hry si Sokolov odnesl do kabin jednobrankové vedení.

V oslabení se snažil prosadit Pitule, který nepropasíroval kotouč za záda domácího gólmana, ovšem do rychlé protiakce pospíchal Tomáš Vracovský, jenž střelou z mezikruží navýšil skóre klání. Chomutov se pokoušel snížit, ale maskovaného muže mezi třemi tyčemi Sokolova se mu nedařilo zdolat. Ovšem Sokolov pokračoval v aktivitě. Ve 28. minutě se zpoza brány dostal před Pavláta Jakub Vrána a puk protlačil za jeho záda. Po tomto gólu následovalo střídání brankářů ve svatyni Pirátů a Pavláta vystřídal Běhula. Nový impuls přinesl Chomutovu také velkou šanci, když Marek Tomica zůstal tváří tvář Fečovi, jeho střelu však gólman Baníku zlikvidoval. Ve 34. minutě se Michael Čejka provinil podrážením a přesilovou hru se podařilo hostům bleskově využít. Na konci povedené kombinace byla teč Tomáše Pituleho, která nasměrovala puk za záda Davida Feča.

Závěrečná třetina započala ve velkém tempu a týmy se střídaly na kotouči. Po pěti odehraných minutách dostal naservírovaný puk Vít Seeman, kterou střelou z blízkosti snížil gólové manko hostů. O dvě minuty později se Piráti již začali radovat z další vstřelené branky, rozhodčí je rychle usměrnil, jelikož bylo signalizované postavení útočícího hráče v brankovišti. Znovu se pokoušel prosadit i Klíma, ale Fečo jej i napodruhé zlikvidoval. Dvě minuty před sirénou po oddechovém času hostů, zkusili Piráti hru se šesti bruslaři. Ke skórování do prázdné brány byl dvakrát blízko Křemen, ale pokaždé o kousek minul hostující bránu. Nakonec rozhodl Josef Stříbrný střelou od modré čáry do prázdné brány o vítězství Baníku 4:2.

Karel Mlejnek (Sokolov): V dnešním utkání jsme nebyli dominantnější než náš soupeř. Proti jednomu z aspirantů na postup do extraligy jsme podali výkon, kdy jsme se snažili najít cestu k vítězství. A tu cestu jsme našli. Dle mého názoru jsme chtěli více než soupeř. Protivník poté chtěl zvrátit utkání ve třetí třetině. Podobně jako dnes jsme odehráli předchozích 14 zápasů ze 16. Pravda je taková, že naši kluci do toho dávají srdce a makají od první do poslední vteřiny. A dnešní zápas to jen potvrdil.

Martin Štrba (Chomutov): Velké zklamání. Zradila nás koncovka. Domácí byli efektivnější. My jsme sice hráli, ale šance, které jsme měli, tak jsme neproměnili. A jak jsem řekl, Baník byl efektivnější, proto zvítězil.