Tomi, Klimša "A", Mikulík "C", Eret, Przybyla, Martynek "A", Nestrašil, Kaukič, Motloch, Kvasnica, Čmiel, D. Stránský

Vlastimil Wojnar, Jozef Daňo

Karel Mlejnek, Petr Holejšovský

Ve Frýdku-Místku Baník prohrál 5:3

Ani ve Frýdku-Místku se nepodařilo protrhnout sňůru porážek na ledě soupeře. Baník na druhé straně republiky prohrál 5:3 po třetinách 2:1, 2:0, 1:2.

Baníkovci se od první minuty pokoušely o úvodní branku, několik pokusů si vysloužil Martin Osmík. V 5. minutě usedl na trestnou lavici Rulík, Frýdku se podařilo v početní převaze rychle uspět. Hamanovu střelu si srazil Ondřej Kuchař za svá zda, kotouč zůstal ležet vedle tyčky, první si ho všiml Vojtěch Tomi, který jej zasunul za brankovou čáru. Sokolov se na delší dobu zdržel v útočné třetině v polovině zápasu, ovšem nedařilo se mu gólově prosadit. Nakonec svůj střelecký um předvedl Matěj Zadražil, který docpal kotouč za záda Danečka. V 17. minutě se provinil rovnou dvakrát, prvně odešel zpytovat svědomí Josef Stříbrný, následoval Patrik Michálek. Ve dvojité přesilové hře se Frýdek Místek předvedl. Klimša posunul kotouč na Mikulíka, který bleskově nahrál na druhou stranu na Rostislava Martynka, Ondřej Kuchař se nestačil přesunout a Martynek dorážel do prázdné brány. Ačkoli Sokolov vstoupil do zápasu lépe, po dvaceti minutách hry si do kabiny vzal jednogólové manko.

Kuchař měl plné betony práce s tvrdou ránu Kováře ve 22. minutě. Za Baník se chtěl prosadit Adam Rulík, jehož překvapivou ránu stačil brankář domácích vyrazit. Následovala hra v obranném pásmu hostů. Ačkoli si Frýdek zahrál oslabení, přesto se do úniku dostal znovu Rostislav Martynek, ale brankáře Sokolova blafákem nepřekvapil. Na kotouči se držel převážně domácí celek, následovala další šance, když Tomi zůstal osamocený na modré čáře. I když se Baníku podařilo zdržet před Daneček, nikomu ze sokolovských hráčů se nepodařilo jej překonat. Ve 32. minutě bekhendovou střelou po parádní souhře vsítit třetí gól domácích Dan Przybyla. Frýdku Místku se podařilo ještě minutu před koncem druhého dějství vstřelit další branku. Haman dostal přihrávku od branky a střelou kotouč o břevno z mezikruží dostal do Kuchařovy brány.

Hostům se podařilo ve třetí třetině snížit po dvou minutách hry. Jiskrovu nahrávku zpoza brány před brankoviště zastavila čepel Jana Bečváře, který zavěsil kotouč do růžku domácí brány. Téměř minutu si Sokolov dokázal držet útoční pásmo, nakonec jej však ukradl Przybyla, který pospíchal ke Kuchařovi, ale jeho bekhendová rána minula sokolovskou bránu. V polovině závěrečné části měl velkou příležitosti znovu Jan Bečvář, který prokličkoval kolem hráče a dostal se sám před Danečka, frýdeckomísteckému brankáři pomohla dobře postavená tyč. Vzápětí si domácí vzali své tříbrankové vedení zpět, když se Dan Przybylaproklouzal skrze sokolovskou obranu a z kruhu propálil Kuchaře. Baník se dychtivě dral za vyrovnáním, hostující hokejisté tečovali střely, pálil ze všech pozic, ale brankáře hostů se jim nedařilo pokořit. V 52. minutě vyměnil Ondřeje Kuchaře Jakub Kašpar. Nový impuls přinesl sokolím mužům snižovací branku, o kterou se zasloužil Martin Osmík, Sokolov navíc využil přesilovou hru. V 57. minutě usedl na lavici hříchů Rostislav Martynek a hosté snažili prosadit se šesti bruslaři v poli. Oslabení se ale Frýdku podařilo ustát, naopak když se Martynek vracel z trestné lavice, byl blízko ke gólu do prázdné brázdy, rozhodčí však přerušili hru za příliš mnoho hráčů na ledě.

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Byl to strašně těžký zápas. Sokolov hrál velice dobře na to, že strávil v podstatě celý den v autobuse. Nám pomohly přesilovky, což je velké pozitivum. Samozřejmě jsme si to pak ve třetí třetině zkomplikovali zbytečnými vyloučeními, kdy jsme soupeře dostali do hry. Naštěstí jsme si to pak pohlídali. Děkuji klukům za bojovnost a doufám, že v Prostějově na to navážeme.

Karel Mlejnek: “Myslím, že velmi dobře jsme odehráli první třetinu, bohužel nás během ní popravili 4 vyloučeni, čehož soupeř využil. Druhá část se nám hrubě nepovedla. Ve třetí třetině byla patrna velká snaha o zkorigovaní výsledku, což se částečně podařilo. V utkání jsme propadli v neproměňovaní šancí, soupeř nám dal lekci z produktivity. Jsem zklamaný.”