HC Baník Sokolov
Vstřelené branky + asistence
  • 02:48 Strejček (Hašek)
  • 13:20 Veselý (Sklenář)
  • 23:20 Jiskra (Jurčík, Klejna)
  • 29:55 Kružík (Kverka, Jurčík) - PH
  • 31:11 Rohan T. (Rulík, Šik)
  • 34:18 Přibyl (Kverka, Kružík)
Ostatní zápasy kola
Frýdek-Místek - Ústí nad Labem 3:4 SN
Prostějov - Benátky 3:1
Třebíč - Šumperk 4:3 SN
Slavia Praha - Kadaň 5:0 KK
Litoměřice - Jihlava 5:1
Vrchlabí - Vsetín 10.12.2021
Přerov - Poruba 2:0
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba
Soupiska SC Kolín

Brankáři:

Tichý (Sejpal)

Obránci:

Piegl, Čáp, Kachyňa, Čížek "A", Zorko, Váchal, Klodner

Útočníci:

Krejčík "C", Šafránek, Poppel, Síla, Sklenář, Veselý, Jankovský, Matějček, Svoboda, Dvořák, Zumr, Petržilka

Trenér:

Jan Šťastný

CHANCE LIGA: Baník rozhodl zápas s Kolínem ve druhé třetině

Baníkovci po vyrovnané první třetině rozhodli zápas ve druhém dějství, kde dokázali Kolínu nasázet čtyři branky a dostali se do vedení 5:1, které si v klidu pohlídali až do konce utkání a připsali si další tři body do tabulky.

Ve druhé minutě se k teči po střele Šmehy v před brankovém prostoru dostal domácí kapitán Rohan, ale puk zamířil vedle branky. V čase 2:47 už se skóre utkání měnilo. Jan Strejček na modré čáře naznačil střelu, položil si napadajícího hráče a celou akci zakončil přesnou střelou pod víko – 1:0. Na ledě pak nebyla dlouho k vidění žádná šance a zápas se odehrával většinou ve středním pásmu. Vojtěch Tomi se pak v čase 13:20 dopustil chyby v rozehrávce, čehož využil Jan Veselý, který srovnal na 1:1. Domácí mohli jít podruhé do vedení po krásné spolupráci třetího útoku, kdy se puk po přihrávce Rohana dostal ke Šmerhovi, který nastřelil tyčku. V přesilovce Kolína zahrozil Šafránek nepříjemnou střelou, se kterou si Cichoň dokázal poradit. V závěru první třetiny se ještě prezentoval tvrdou střelou od modré Šik, ale ani jeho pokus gólem neskončil.

Hned v úvodu druhé třetiny se po chybě obrany dostal do samostatného úniku Kverka, jehož střelu dokázal Tichý vytáhnout vyrážečkou. Domácím vrátil vedení Vít Jiskra, který v čase 23:20 dostal ideální přihrávku od Jurčíka a dostal puk za záda hostujícího brankaře – 2:1. Při přesilovce Baníku narýsoval další přesný pas Jurčík, který tentokrát našel Daniela Kružíka a ten v čase 29:55 zvýšil na 3:1. Ani ne o dvě minuty později byl signalizovaný trest pro Kolín, ale k vyloučení nedošlo, protože svůj důraz na brankovišti předvedl Tomáš Rohan, který dokázal dostat puk pod betony Tichého až do branky – 4:1. V čase 34:18 se puk odrazil šťastně k Danielu Přibylovi, který ho pohotově poslal pod horní tyčku a připsal si tak první gól po dlouhém zranění kolena – 5:1.

Třetí třetina už se neodehrávala ve velkém tempu a k vidění byla až šance Filipa Kuťáka, který se dostal k zakončení z levé strany hřiště, ale na Tichého si nepřišel. Ve 46. minutě byl blízko ke druhé brance v zápase Daniel Přibyl, ale jeho pohotová střela po přihrávce Kverky skončila na pravém betonu brankaře. V 52. minutě byla k vidění šarvátka mezi Tomim a Kachyňou, která vyzněla lépe pro domácího borce. Tomi inkasoval 2+2 minuty, ale v oslabení to byl opět Baník, který mohl zvýšit skóre. V přečíslení 2 na 1 hledal Šmerha Kuťáka, ale přihrávku dokázal zblokovat jeden z hostujících obránců. Poslední šanci zápasu měl na hokejce Tomi, který z bezprostřední blízkosti nedokázal přehodit Tichého beton.

Ohlasy Tomáše Šmerhy a Vojtěcha Šika po utkání:

Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.