HC Baník Sokolov
Góly v přesilovce: 0:0, v oslabení: 0:0
Střely: 35:22, počet diváků: 526
Vstřelené branky + asistence
  • 24:36 Miškář (Fronk, A. Dvořák)
  • 27:45 Weinhold (Tomi)

Obránci:

Dundáček, Bilčík, D. Kolář, F. Kočí, A. Dvořák, Haman

Útočníci:

Beránek, Skořepa, Šik, Harkabus, Miškář, Fronk, Peš, Handl, Křehlík, Cachnín, Juda, V. Brož

Trenéři:

Viktor Ujčík, Karel Nekvasil

CHANCE LIGA: Vyrovnaný zápas rozhodl Miškář

Po bezbrankové první třetině poslal Jihlavu do vedení Miškář, na jehož gól ještě odpověděl Martin Weinhold, který se prosadil dorážkou své střely. O vítězství Dukly rozhodl svým druhým gólem v 55. mintutě Patrik Miškář.

Na začátku druhé minuty našel krásnou přihrávkou Tomek rozjetého Kverku, který jel sám na Berana, ale ten jeho střelu ukryl do své lapačky. V 6. minutě se Dukla dostala do přečíslení dva na jednoho, Skořepa se snažil nahrát na Beránku, puk se mu ale o bránícího hráče vrátil na hokejku, jenže jihlavský veterán místo odkryté branky trefil horní tyčku. V 11. minutě při početní výhodě dostal nabito mezi kruhy Harkabus, měl dost času zamířit, ale branku vůbec netrefil. Tomáše Rohan ve 13. minutě našel z rohu najíždějícího Tomka na druhé straně útočného pásma, jenže do jeho střeleckého pokusu dokázal jeden z jihlavských beků vložit hokejku. Třetí útok Baník v závěru třetiny ještě předvedl solidní tlak, ale v zakončení mu chybělo víc přesnosti.

Ve 22. minutě předvedl své šikovné ruce Tomáš Tomek, když se proháčkoval až do zakončení, jenže trefil jen připraveného Berana. První branka v zápase byla k vidění v čase 24:35, když se ke střele dostal na pravém kruhu Miškář, dostal se i k následné dorážce, kterou už dopravil za Zajíčkova záda – 0:1. Domácím se podařilo vyrovnat z protiútoku tři na dva, kdy Rohan poslal puk na Tomiho, jeho střele Beran vyrazil jen před sebe, kde ji nadvakrát dostal do jihlavské branky v čase 27:44 Martin Weinhold – 1:1. Velkou šanci na to poslat Baník poprvé do vedení měl po střele Rulíka Berka, ale Beran si dokázal jeho dorážku dostat mimo tři tyče. Ve 34. minutě se při přesilovce ještě prezentoval nepříjemnou střelou Handl, která skončila na výstroji domácího brankaře.

Ve 42. minutě vystřelil od modré čáry Pohl, Vracovský tečoval puk do protipohybu Berana, jenže ten ho ještě dokázal vytěsnit z branky špičkou betonu. Jurčík zavezl v 51. minutě puk do útočného pásma, ten se nakonec odrazil k Tomimu, ale jeho pohotová střela opět našla je Beranův beton. O minutu později opět předvedl své útočné choutky Tomek, který se dostal ke střele na levém kruhu, ale zamířil jen vedle branky. V 55. minutě našlápl ve svém obraném pásmu Miškář, proháčkoval se přes domácí obranu až před branku, kde se štěstím dostal puk podruhé za záda domácího brankaře – 1:2. Domácí to v závěru zkoušeli dlouho bez brankaře, vytvořili si solidní tlak, který ale k brance nevedl.

Ohlasy po utkání:

Martin Štrba: Mrzí nás, že se nám dnes nepodařilo získat body. Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém jsme předvedli dobrý výkon a nepouštěli Jihlavu do žádných větších šancí. Bohužel se opět ukázalo, že se trápíme v koncovce. Branky nám dává skoro jen jeden útok a to je málo. V sobotu nás čeká další zápas, ve kterém už chceme konečně střeleckou smůlu prolomit a bodovat

47. týden (21. 11. - 27. 11. ) - ZDE
48. týden (28. 11. - 4. 12. ) - ZDE
49. týden (5. 12. - 11. 12. ) - ZDE
50. týden (12. 12. - 18. 12. ) - ZDE
51. týden (19. 12. - 25. 12. ) - ZDE
52. týden (26. 12. - 1. 1.  ) - ZDE
Jsou zprávy, které se nám sdělují velmi těžko…
Dnes, ve věku 61 let nás navždy opustil pan Miroslav Špírek, bývalý výborný brankář Baníku, trenér, technický pracovník zimního stadionu, a především skvělý člověk. Miroslav Špírek byl součástí týmu, který vybojoval vůbec první postup do první ligy v roce 1979. První ligu pak chytal ještě na začátku devadesátých let. Následně v klubu působil jako trenér. Poté byl Miroslav Špírek jednou z nejdůležitějších postav sokolovského zimního stadionu.
Špíro, děkujeme za vše…
HC Baník Sokolov vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým
Po domluvě obou klubů se mění pořadatelství utkání se Vsetínem.
Nové termíny:
20. kolo: HC Baník Sokolov - VHK ROBE Vsetín PO 14. 11. 2022, 18:00