PPVPSN
Střely: 36:30, počet diváků: 487
  • 19:38 Jiskra (Kofroň)
  • 26:34 Osmík (Kofroň)
  • 27:23 Rohan M. (Vracovský, Weinhold)
  • 42:06 Poizl (Meluzín)
  • 57:31 Holec (Ferda, Forman)
Zlín - Slavia Praha 0:4
Jihlava - Kolín 0:5
Vsetín - Přerov 1:3
Poruba - Pardubice "B" 4:2
Prostějov - Litoměřice 3:5
Šumperk - Frýdek-Místek 2:4

Trenéři:

Martin Štrba, Petr Holejšovský, David Fečo
Soupiska SK Horácká Slavia Třebíč

Tureček, Bořuta, Furch, Forman, Fajmon, Poizl

Psota, Bittner "C", Dočekal "A", Ferda "A", D. Michálek, Holec, Krliš, Šilhavý, Vodný, I. Sedláček, Maty. Svoboda, Meluzín

Trenér:

Kamil Pokorný

CHANCE LIGA: Baník získal s Třebíčí důležité vítězství

Baníkovci si v prvních dvou třetinách vytvořili tříbrankový náskok, ale Třebíč do zápasu ve třetí třetině vrátily góly Poizla a Holce. Baníkovci zvládli závěrečný tlak a zapsali si do tabulky tři body.

První vážnější střela byla k vidění v 5. minutě, když si puk narovnal k zakončení Kofroň, ale Jekel jeho pokus přes beka chytil do lapačky. O minutu později se puk dostal k Csamangovi, který se rychle otočil mezi kruhy, jenže trefil jen prostředek branky. V 15. minutě měla svou největší šanci Třebíč, když se puk od zadního mantinelu dostal před branku, kde Sedláček z blízka trefil beton Michajlova. V 19. minutě měl Baník velkou šanci, když střelu Rohana vyrazil Jekel před sebe, kde ještě doráželi Hajný s Csamangem, jenže puk přes Jekelův beton do branky nedostali. V čase 19:38 se poprvé měnilo skóre, protože třebíčské obraně ujel Kofroň, jehož střelu Jekel neudržel v lapačce a Jiskra dorážkou dostal puk do branky – 1:0

Ve 25. minutě našel volného Berku před brankou Hauser, ale domácí útočník nedokázal z blízka puk procpat do branky. David Kofroň vyrazil do rychlého protiútoku a přihrávkou našel z druhé vlny najíždějícího Osmíka, který v čase 26:34 zvýšil na 2:0. V čase 27:23 už to bylo 3:0, protože Vracovský nabil na modrou čáru Martinu Rohanovi, jehož dělovka skončila v brance a vyhnala Jekela na střídačku – 3:0. Ve 31. minutě se uvolnil v rohu Hauser, jenže jeho povedená střela zápěstím skončila na tyči. O tři minuty později mohl zvýšit Osmík, který byl sám před Mičánem, ale mezeru mezi jeho betony nenašel. V samém závěru druhé třetiny ještě způsobila slušný zmatek v hostujícím brankovišti dvojice Berka - Hauser, ale k brance to nevedlo.

Třebíč vstoupila do třetí aktivně, z čehož vyplynula branka Daniela Poizla, který projel z obranného pásma až k zakončení a prosadil se v čase 42:06 střelou na vzdálenější tyč – 3:1. O minutu později hrál Baník přesilovou hru, ve které stříleli Kofroň, Zadražil a Hauser, ale Mičán se v brance vytáhl skvělými zákroky. V 53. minutě měl velkou šanci Vodný, který jel ze strany sám na Michajlova, jenže ten předvedl dobrý zákrok a podržel svůj tým. Třebíči se podařilo snížit v čase 57:31, když se v přesilové hře po křížné přihrávce prosadil Holec – 3:2. V závěru to Třebíč zkoušela bez brankaře a vytvořila si slušný tlak, ale Baník už vítězství vzít nenechal.