Gřeš, Vachovec "A", Šoustal, Karafiát, Pšurný "A", Berisha, Hrníčko, Střondala, Häring, Koudelný, Pavlík, Brodek

Jiří Režnar

Horák (21.-60. Michajlov)

Martin Štrba, Petr Holejšovský, David Fečo

CHANCE LIGA: V Porubě Baník prohrál 4:2.

Ve vyrovnaném zápase tým kolem kapitána Tomáše Rohana na body nedosáhl a v Porubě prohrál 4:2. Hned zítra čeká baníkovce předehrávka 33. kola na ledě Vsetína.

V 5. minutě se protáhl kolem mantinelu Jakub Hajný, zkusil vystřelit na bližší tyč, u které byl připravený Dolejš. O minutu později se do bekhendového zakončení natlačil Kysela, ale opět narazil na domácího brankaře. Na začátku 9. minuty vystřelil po ledě Lemcke a Horák se musel hodně natahovat, aby kotouč vyrazil svým betonem. V 11. minutě měl úvodní branku zápasu na hokejce Šoustal, ale puk před prázdnou brankou přeskočil hokejku. V čase 14:23 se Poruba dostala do vedení, protože od levého mantinelu nahodil puk na branku Krenželok a k překvapení všech lehká střela projela Horákovi mezi betony – 1:0. V 19. minutě baníkovci solidně zaměstnali Dolejše, když krátce po sobě stříleli Berka, Zadražil a Mikyska, ale branka už v první třetině nepadla.

V čase 20:54 střílel z těžkého úhlu Karafiát, který opět nachytal Horáka a dostal puk mezi jeho betony – 2:0. Po druhé obdržené brance zápas pro Horáka skončil a do brankoviště se postavil Martin Michajlov. Ve 26. minutě měl při oslabení šanci na druhou branku v zápase Krenželok, ale Michajlov ho vychytal betonem. Baníku se podařilo snížit v čase 33:04 při početní výhodě, když Kverka našel Vrhela, který si pohrál s Dolejšem, a bylo to 2:1. Poruba si ale ještě během druhého dějství dokázala znovu vytvořit dvoubrankový náskok, protože při přečíslení dva na jednoho Vachovec nic nevymýšlel a střelou pod horní tyčku dal na 3:1.

Ve 44. minutě hrál Baník přesilovku a Zadražil se po přihrávce od mantinelu ocitl sám před Dolejšem, ale ten dokázal vyrazit jeho pokus z blízkosti nad branku. O minutu později se do zakončení dostal Vachovec, ale své brankařské umění předvedl i Martin Michajlov. Ve 49. minutě hrál Baník v oslabení, ale i přes to dokázal dvakrát vystrašit Dolejše. Nejprve střílel Martin Rohan a o chvilku později to z prostoru mezi kruhy zkoušel Martin Osmík. Sokolovští byli hodně aktivní při hře dopředu a v 51. minutě se natlačil až před brankoviště Csamangó, ale z blízka nedokázal puk dotlačit za Dolejše. V čase 53:02 se podařilo Baníku snížit, protože krásnou kombinaci celého prvního útoku přesně zakončil Jaromír Kverka – 3:2. Baník to zkoušel v závěru ještě bez brankaře, ale pojistku pro Porubu přidal v čase 59:02 Tomáš Šoustal – 4:2.

Ohlasy k utkání (převzato z hcporuba.cz)

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Důležité tři body. Chvílemi jsme měli štěstíčko, ale to k hokeji patří. První dva góly šly na vrub brankáře, od toho se potom utkání odvíjelo. Sokolov hrál výborně. Dneska už opravdu není slabého soupeře, každý zápas je od první do poslední minuty těžký. Máme teď hodně nemocných a zraněných, takže kombinujeme sestavu. Doufáme, že se nám kluci brzy vrátí a v novém roce už budeme hrát zase v plné sestavě.

Martin Štrba (HC Baník Sokolov): Bohužel jsme promarnili první třetinu, ke které jsme přistoupili příšerně. Proti takovému soupeři se už výsledek těžko otáčí. Od druhé části už naše hra nějaké parametry snesla. Za druhou i třetí třetinu bych kluky i pochválil, ale rozhodla první, kterou jsme nezvládli. Pokud se chceme udržet v soutěži, nemůžeme tak přistoupit k utkání. Musíme hrát od první do poslední sekundy a sbírat body, jinak budeme mít velký problém.