Teper "C", Žůrek, Zeleňák, Kowalczyk, Sova, Ročák, Homola

Dostálek "A", A. Zeman, Svačina "A", Hotěk, Haas, Bednář, Matěj, Ramik, Doktor, Macháček, Geidl

Martin Štrba, Petr Holejšovský, David Fečo

CHANCE LIGA: I přes bojovný výkon z Frýdku bez bodů

Baník vedl ve Frýdku po brance Františka Klejny 0:1, ale ze zápasu, který dohrával jen s devíti útočníky nakonec odešel bez bodu.

Ve 3. minutě vletěl do útočného pásma Vracovský, který se dostal až ke střele, jenže našel jen připraveného Kacetla. O chvíli později byl vyloučený domácí Kowalczyk, ale baníkovci si v přesilovce nedokázali vytvořit žádný tlak. Největší šance první třetiny byla k vidění v 7. minutě, když se sám před Kacetlem ocitl Csamangó, který ale dobrou šanci nevyužil. Poté následovala pasáž plná nepřesností, ofsajdů a zakázaných uvolnění. Až v 15. minutě nepříjemně vystřelil přes beka Švec, Kacetlovi puk vypadl, ale domácí brankař ho ještě stihnul pohotově přikrýt před dojíždějícím útočníkem Sokolova. V 16. minutě hráli domácí přesilovku, ve které se dostali k několika střeleckým pokusům, které Michajlov pokryl.

Baník zaspal úvod druhé třetiny a hned po vteřinách měl velkou šanci na otevření Svačina, který ale v koncovce selhal. V čase 24:12 se dostali sokolovští do vedení, Klejnova střela od modré čáry skončila za Kacetlem - 0:1. Ve 32. minutě se ocitl sám před Michajlovem Macháček, ale při forhendové kličce mu puk odskočil od čepele. Ve 34. minutě vybojoval Vrhel puk u mantinelu, kde si ho vzal Tomáš Rohan, najel si do střelecké pozice, ale trefil rozklek Kacetla. Frýdek dokázal ještě do konce druhé třetiny vyrovnat, protože v čase 39:16 dostal přihrávku před odkrytou branku Haas a střelou z první rozvlnil síť – 1:1.

Ve 43. minutě se proháčkoval ke střele z levého kruhu Kverka, jehož střelu pod horní tyčku vyrazil Kacetl maskou mimo tři tyče. Ve 46. našel Berka v slibné pozici Vrhela, ale jeho střela těsně minula branku. Na začátku 52. minuty byl vyloučený Zadražil a domácí jeho faul potrestali. V čase 51:36 se opět přesnou střelou z první podruhé v zápase prosadil Oskar Haas – 2:1. V 57. minutě se po pěkné kombinaci dostal ke střele Kysela, ale zamířil nad branku. V závěru to baníkovci ještě zkoušeli ve hře bez brankaře, při které si vytvořili tlak, ale nakonec ještě inkasovali branku na 3:1, když se v čase 59:18 trefil do prázdné branky Zeman.

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Spadl nám obrovský balvan ze srdce, protože nás ta pětizápasová série bez výhry už tížila. Myslím si, že jsme tvrdě pracovali, i když jsme prakticky trénovali v pár lidech. Látali jsme sestavu a to vítězství jsme už fakticky potřebovali. Je to pro nás obrovská vzpruha a já klukům musím jen a jen poděkovat, jelikož to dnes nebylo vůbec jednoduché utkání. Oni přijeli pouze v šestnácti lidech, ale velmi dobře pracovali a dobře také bruslili. Řada našich hráčů potřebovala po nemoci rozjet nohy, měli jsme tu i kluky z áčka, jako Hasák (Oskar Haas) se Sváčou (Vladimír Svačina), kdy na nich také bylo poznat, že měli malý ice time, že trénovali třeba i dvoufázově. Potřebovali jsme se do toho prostě dostat a být znovu pospolu. Já věřím, že to zas bude dobré a že vše v dobré obrátíme.

Petr Holejšovský (asistent trenéra HC Baník Sokolov): Od začátku až do konce to byl víceméně vyrovnaný zápas, kdy rozhodla přesilová hra. Pro nás to byl takový faul nefaul, nevíme, jestli to úplně faul byl. Já si myslím, že ne. Naposledy jsme doma přišli o body tou kontumací, kdy zpočátku byla znát velká naštvanost, ale stala se chyba, bohužel. V kabině jsme kvůli tomu měli s kluky meeting, kdy jsme se je snažili povzbudit, aby nás to nesundalo. Snažili jsme se, aby naopak tady ten problém, který se stal, nás spíše posílil. Dnes jsme hráli dobře, ale bohužel ta zmíněná přesilová hra rozhodla.