Klikorka, Hejda, D. Němeček, Roth "C", Žovinec, Szathmáry

Strnad, Žejdl, Kulda, L. Stehlík, Kern, J. Brož, Mrňa, V. Růžička "A", Simon, Havrda, Pšenička, Houška

Martin Štrba, Petr Holejšovský, David Fečo

CHANCE LIGA: Baník nezvládl důležitý zápas se Slavií

Baník měl šanci Slavii v tabulce odskočit, ale zápas v Edenu nezvládl a prohrál 3:1. Jediným střelcem byl Daniel Kružík, který po přihrávkách Kverky a Pohla využil přesilovou hru.

Baníku vstoupil do zápasu smolně, protože hned po 37 vteřinách Jan Pohl vyhodil puk z hrací plochy a nabídl Slavii přesilovou hru, ve které si vytvořila tlak, ale baníkovci ji do žádné větší šance nepustili. Oba týmy se pak těžko dostávaly přes střední pásmo, a proto nebyla k vidění žádná šance. V čase 6:20 se dostal puk před branku, kde ho pohotově trefil bekhendem zá záda Habala Žejdl – 1:0. Až ve 12. minutě musel řešit Málek vážnější problém ve svém brankovišti, když betonem dokázal vyrazit Pohlův pokus. Slavia navýšila svůj náskok v čase 15:40, když si Roth sjel na přihrávku z roku kluziště a přesně zamířil pod vyrážečku Habala – 2:0.

Ve 24. minutě se snažil před brankoviště prosadit dorážkou navrátilec do sestavy Matěj Zadražil, ale Málek měl svůj beton opět na správném místě. Ve 26. minutě hrál Baník přesilovku a před brankou z otočky vystřelil Vrhel, jenže Málek dokázal na poslední chvíli zareagovat. O minutu později mohl přidat Roth svůj druhý gól, ale jeho střela orazítkovala tyč. Stanislav Vrhel se dostal do druhé velké šance ve 31. minutě, jenže před odkrytou brankou ho zradila koncovka. Baník dokázal využít v čase 34:06 přesilovku, když Pohl nabil Kružíkovi a ten rozvlnil síť v brance – 2:1. Slávisté si vzali dvoubrankový náskok zpět z nenápadné akce, když v čase 37:42 Habala nachytal střelou z těžkého úhlu Brož – 3:1.

Habal svojí chybu při třetí brance odčinil na začátku třetí třetiny, protože dokázal vychytat slávistické přečíslení dva na jednoho. Baník se pak dostal do optického tlaku, ale Slavie dobře bránila a nepustila ho k žádné větší šanci. Pražané hráli přesně to, co potřebovali a při sebemenším náznaku chyby puk raději odpálili na zakázané uvolnění. Sokolovští to zkoušeli v závěru ještě bez brankaře a Málek si připsal ještě jeden skvělý zákrok, když dokázal z prostoru branky vytáhnou puk, který těsně před ním tečoval Tomi.