Hamalčík (Lackovič)

Kadeřávek, Eliáš, L. Rutar, Hrachovský, Kunst, Dudycha

Průžek "A", Mácha, Žálčík "C", Svoboda, Šuhaj, Š. Jelínek, Vachutka "A", Kohút, Nedvídek, Křemen, Bernat, Horký

CHANCE LIGA: Hauser vystřelil Baníku tři body

Baník po první třetině prohrával 0:1, ale zápas nakonec dokázal po brankách Rulíka a Hausera otočit a připsat si důležité tři body!

Ve druhé minutě si dobrý tlak vytvořila trojice Tomi, Jurčík a Švec. Dostala se do několika střeleckých pozic, i k dorážkám, ale Hamalčík se ve svém brankovišti vyznamenal. Ve 3. minutě jel ze strany sám na Hamalčíka Kverka, ale svojí střelou trefil jen jeho beton. V čase 5:00 se dostal Šumperk do vedení, protože Dudycha předložil puk před prázdnou branku Nedvídkovi a ten ho dostal do branky – 0:1. O minutu později mohl jít Šumperk do dvoubrankového vedení, ale Žalčík svůj samostatný únik neproměnil. Ve stejné pozici se ocitl v 17. minutě Tomi, který si dokázal rozhýbat Hamalčíka, ale jeho bekhendová střela skončila na boční síti. V 18. minutě střílel z pravého kruhu Hrabík, brankař hostí vyrazil přímo na hůl Berky, ale ten nedokázal dostat puk do polo odkryté branky.

Ve 22. minutě si sjel na přihrávku od zadního mantinelu Tomek, byl sám mezi kruhy, jenže svojí střelu namířil jen do lapačky Hamalčíka. Ve 25. minutě se vrátil Kverka z trestné lavice a hned se dostal do samostatného úniku, snažil se brankaře překvapit rychlou střelou, která ale trefila levý beton. Ve 31. minutě se puk dostal na pravý kruh k Pohlovi, který si ho připravil ke střele, ale znovu narazil na Hamalčíka. Ve 34. minutě byla k vidění další dobrá příležitost Kverky, který dostal křížnou přihrávku, pohotově vystřelil do protipohybu, ale Hamalčík puk vyškrábl špičkou betonu. V čase 34:01 už se Baníku podařilo vyrovnat. Osmík udržel puk u mantinelu, poslal ho na modrou čáru Rulíkovi, jehož střela z první skončila až v síti – 1:1. Neuběhla ani minuta a Šumperk mohl baníkovcům znovu odskočit, ale Mácha v dobré pozici před brankou trefil horní tyčku.

Ve 42. minutě Ondřej Jurčík projel přes celé kluziště a dostal se až do zakončení z prostoru mezi kruhy, ale jeho střela proletěla vedle levé tyče. Vojtěch Tomi ve 44. minutě vybojoval faul na svou osobu a Baník dokázal nabídnutou přesilovou hru využít. V čase 45:43 Kverka našel přihrávkou přes celé pásmo Hausera, který poslal povedenou střelou do vedení 2:1. Ve 49. minutě měl vyrovnání na hokejce Žalčík, který byl volný u pravé tyče, ale ve velké šanci promáchl. V závěru zápasu to Šumperk zkoušel ještě při hře bez brankaře, ale žádnou vetší šanci si nevytvořil.