Chlubna, Miškář, Brož, Harkabus, Skořepa, Jungwirth, Křehlík, Handl, Pořízek, Cachnín, Juda, Tecl

Viktor Ujčík

Martin Štrba, Petr Holejšovský, David Fečo

CHANCE LIGA: Baníkovci nestačili na Jihlavu

I přes povedený vstup do utkání nakonec Baník v zápase s Duklou na body nedosáhl. Jihlava dokázala otočit zápas ve druhé třetině a zvítězila 4:3.

Baníku vyšel skvěle úvod zápasu, protože jihlavští v 1. minutě chybovali v rozehrávce ve středním pásmu a dvojice Kverka Vrhel se dostala do přečíslení dva na jednoho, které v čase 0:29 proměnil Stanislav Vrhel– 0:1. Na začátku 6. minuty střílel nebezpečně Kolář, Michajlov v problémech střelu vyrazil před sebe, kde se o puk postarala obrana Sokolova. V 11. minutě to mohlo být už 0:2, jenže střelu Štěpána Csamanga zastavila tyčka. O minutu později se do šance dostal Kverka, který ze strany najížděl sám na Berana, ale ten ho dokázal vychytat. Dukle se podařilo vyrovnat v čase 13:58, když Chvátalovu střelu dorazil z brankoviště za záda Michajlova Skořepa – 1:1. Na konci třetiny ještě zahrozil v přesilovce Miškář, jehož střela proletěla těsně vedle branky.

Ve 27. minutě Dukla předvedla velký tlak v obranném pásmu Baníku. Nejprve dvakrát střílel Harkabus, poté to zkoušel Jungwirth a ke střele se dostal i Skořepa, ale Michajlov dokázal složité situace před brankou vyřešit. Sokolovští se prosadili podruhé v zápase v čase 32:54, když rychlý brejk po přihrávce Rohana zakončil střelou mezi betony Jakub Hajný – 1:2. Dukla dokázala rychle srovnat, když se nejlépe ve skrumáži dokázal zorientovat David Vala, který dotlačil puk do branky – 2:2. O 66 vteřin později jihlavští otočili skóre, protože Dundáček střelou od modré čáry využil zakrytého výhledu Michajlova a dal na 3:2.

Ve 43. měl vyrovnání po zaváhání Bilčíka Marek Berka, ale jeho zakončení z blízka Beran zneškodnil. O chvilku později o sobě dalo vědět pravidlo nedáš - dostaneš. V čase 43:20 se prosadil střelou z první nejlepší střelec domácích Tomáš Harkabus – 4:2. Ve 48. minutě nahazoval od modré čáry Novák, Beran měl zakrytý výhled, ale dokázal na poslední chvíli zakročit. Baníkovci se ještě snažili s nepříznivým stavem něco udělat, ale jihlavská obrana se činila. V 52. minutě už sokolovští stříleli do polo prázdné branky, jenže jeden z jihlavských hráčů si do střely obětavě lehl a nepustil jí do branky. V čase 54:55 dokázal ještě zápas zdramatizovat Jaromír Kverka, který po přihrávce Pohla využil přesilovku – 4:3. Víc Jihlava sokolovským nepovolila a dokráčela si ke třem bodům.

Ohlasy trenérů (převzato z hcdukla.cz):

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Pro nás to jsou velmi důležité tři body po třech porážkách. Pozitivní byl výkon gólmana, pak otočení stavu, když jsme dvakrát prohrávali, dokázali jsme to otočit. Ale do zápasu jsme znovu nevstoupili dobře, nechceme, aby na nás byly brejky, ale dva góly dostaneme po brejkových situacích. Nejdříve 2 na 1, pak 3 na 2, i ten třetí gól při přesilovce. První třetina opravdu nebyla dobrá, potom se naše hra zlepšila. Pro nás je opravdu důležité, že jsme to umlátili, od druhé třetiny už tam nějaké věci byly, ale pořád je tam taková křeč, i když je tam náznak gólové akce, tak nám to odskočí, nedokážeme puk zpracovat, nebo si dáme špatnou přihrávku a je z toho icing. Tím samozřejmě dostáváme soupeře na koně. Je to o tom si to v hlavách srovnat a začít tyto věci dělat dobře, ať nás to zase posune na vítěznou šňůru, protože po třech zápasech, kdy jsme nezískali ani bod, je důležité, že jsme to dnes umlátili.

Martin Štrba (HC Baník Sokolov): Domácí dnes vyhráli zaslouženě. Po většinu času byli lepší, my jsme hráli pouze dvacet minut, a to nám na body nestačilo.