Krajčík, Smetana "A", Jenáček, O. Němec, Ondračka, Voženílek

Rob "C", Berzinš, Jenyš, Š. Bláha, Klhůfek, Hořanský, Sihvonen, Přikryl, Berger, Vítek "A", Štefka, Lichanec, Klímek

Martin Štrba, Petr Holejšovský, David Fečo

CHANCE LIGA: Baníkovci vykradli Lapač!

Vsetín měl za sebou sérii jedenácti výher v řadě, kterou dokázali baníkovci utnout. I když v zápase třikrát prohrávali, dokázali zvítězit na Lapači 3:4. Vítěznou branku vstřelil ve třetí třetině Tomáš Vracovský.

Vsetín vstoupil do zápasu dobrým tlakem a před brankou Martina Michajlova bylo hodně rušno. V 6. minutě dostal hodně času před brankovištěm Peter Lichanec, ale ani nadvakrát nedokázal puk dostat do branky. V 9. minutě měl velkou šanci na hokejce obránce Dalimil Mikyska, ale vyznamenal se i domácí brankař Žukov. Při přesilové hře Vsetína měl vedoucí gól na hokejce v 10. minutě Němec, jenže Michajlov předvedl fantastický zákrok. Luboš Rob se v 16. minutě uvolnil mezi kruhy, ale jeho střela opět našla připraveného brankaře Baníku. Na konci třetiny si oba týmy vyzkoušeiy hru 4 na 4, ale branka z této situace nepadla.

Hned po 38 vteřinách druhé třetiny předvedl krásnou přihrávku Smetana, který vyzval ke skórování do prázdné branky Roba – 1:0. Baníku se podařilo vyrovnat v čase 25:47, protože nařízené trestné střílení proměnil střelou mezi betony Vojtěch Kysela – 1:1. Luboš Rob vstřelil v čase 27:09 po přihrávce Berzinše svou druhou branku a opět poslal Valachy do vedení – 2:1. Baník ale opět dokázal s domácími srovnat krok, protože se v přesilové hře v čase 29:11 prosadil přesnou střelou na přední tyč Jaromír Kverka – 2:2. Ve 35. minutě po závaru před Michajlovem nastřelil Berger tyč. Vsetínské to ale nemuselo dlouho mrzet, protože v početní výhodě v čase 35:54 tvrdě vystřelil Smetana a jeho rána skončila až za zády Michajlova – 3:2. Gólově bohatou druhou třetinu uzavřel v další přesilovce tvrdou střelou v čase 36:56 Jan Pohl a srovnal na 3:3.

Sokolovští mohli jít poprvé do vedení v čase 40:47, ale branku rozhodčí neuznali kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Ve 44. minutě se dostal ke střele Klhůfek, jenže Michajlov se proti jeho střele vytáhl. Ve 49. minutě vystřelil přes obránce Vracovský, puk Žukovovi propadl výstrojí, ale o pár centimetrů minul branku. Baníku se nakonec přeci jen podařilo jít do vedení, když se v čase 54:01 prosadil přesnou střelou pod lapačku Tomáš Vracovský – 3:4. Vsetín to zkoušel skoro dvě minuty bez brankaře a chvilkami si vytvořil doslova drtivý tlak, jenže Martin Michajlov se opět předvedl a podtrhnul svůj skvělý výkon, kterým dotlačil svůj tým k vítězství.

OHLASY K UTKÁNÍ (převzato z hc-vsetin.cz)

VHK ROBE Vsetín (Jiří Weintritt): Chtěli jsme se posledním zápasem v roce rozloučit dvanáctým vítězstvím v řadě. Bohužel se to nepovedlo, jelikož se soupeř nikam netlačil, odjížděl nám do brejku. Zbytečně jsme faulovali a dostali jsme 2 góly v oslabení. Po druhé třetině jsem týmu říkal, že to bude o jednom góle a bohužel jsme špatně vystřídali a inkasovali jsme na 3:4. Po té to už bylo jen o štěstí. Sice jsme prohráli, ale máme hlavy nahoře.

HC Baník Sokolov (Martin Štrba): Tento zápas hodnotím velice kladně, jelikož jsme tady urvali tři body nad jasným favoritem. Dnes jsme předvedli výborný bojovný, systémový hokej, klukům chci hlavně poděkovat, protože jsme přijeli v malém počtu. Velký klobouk dolů za to, co tady předvedli. Jsem rád co jsme tady předvedli.