Válek, Kuťák, Koláček, Cikhart, Jícha, Slavíček, Ton, M. Vitouch, Jiruš, Procházka, Kracík, P. Svoboda

Miroslav Přerost

Martin Štrba, Petr Holejšovský, David Fečo

CHANCE LIGA: Fantazie! Baník veze z Litoměřic tři body.

Baníkovci v Litoměřicích třikrát prohrávali, ale po skvělé třetí třetině, ve které dokázali zápas obrátit, odjíždí z Kalich arény se třemi body. V zápase si připsala tři body za gól a dvě nahrávky dvojice František Klejna a Jaromír Kverka.

V úvodu zápasu se brankaři na obou dvou stranách do hry moc nedostali. Až v 7. minutě vystřelil tvrdě od modré čáry Veber, jehož střelu Michajlov vyrazil a dokázal zlikvidovat i dvě dorážky Koláčka. Krátce po první přesilovce Stadionu se poprvé měnilo skóre. V čase 13:27 se přesnou střelou z kruhu prezentoval Josef Koláček – 1:0. Baník dokázal rychle odpovědět, protože v čase 14:06 z prostoru mezi kruhy prosadil Stanislav Vrhel – 1:1. V 18. minutě to zkoušel z dobré pozice Kuťák, ale našel jen připraveného brankaře Michajlova.

Ve 24. minutě mohli jít domácí do vedení, ale Kuťák nedokázal proměnit trestné střílení. Litoměřice to nemuselo dlouho mrzet, protože o 16 vteřin později v čase 23:37 dorazil puk do odkryté branky Jaroslav Kracík – 2:1. Baník dokázal vyrovnat v čase 27:43, když střelu Klejny dorazil za záda bezmocného Krále Tomáš Rohan – 2:2. Na začátku 33. minuty mohl baníkovce poprvé poslat do vedení, ale Vrhel z blízka nedokázal puk zvednout nad Králův beton. Závěr druhé třetiny byl bohatý na branky. Nejprve v čase 37:43 dorážel puk po akci Tona do branky Jícha – 3:2. O 24 vteřin později trefil mezeru mezi betony Michajlova Procházka a bylo to 4:2. Baníkovci ještě dokázali snížit v čase 39:47 Klejnou, jehož střela od modré čáry zapadla k tyčce – 4:3.

Jen 17 vteřin ze třetí třetiny stačilo baníkovcům, aby srovnali stav. Kverka našel přihrávkou z prostoru za brankou Vrhela a ten svým druhým gólem dal na 4:4. V čase 46:36 dostal Štěpán Csamangó přesnou přihrávku mezi kruhy a střelou z první poslal sokolovské poprvé v zápase do vedení - 4:5. V 52. minutě mohl náskok navýšit Kofroň, ale proti jeho tvrdé střele předvedl Král svojí rychlou lapačku. Blízko dalšímu gólu byl v 53. minutě Tomáš Rohan, jenže puk se po jeho střele odrazil od tyčky těsně před brankovou čáru. Snahu o závěrečný tlak utnul v čase 58:55 střelou přes celé hřiště do prázdné branky Kverka – 4:6.

Ohlasy trenérů: (převzato z hclitomerice.cz)

Jakub Janoušek (HC Stadion Litoměřice): „Přesně se potvrdilo to, že proti papírově slabším soupeřům se nám nedaří. Z naší strany začalo utkání hodně opatrně, ve druhé třetině jsme předvedli trochu bezstarostný hokej, což mělo za následek divoké změny ve skóre. Tento přístup se nám vymstil."

Martin Štrba (HC Baník Sokolov): „Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli a že jsme byli lepším týmem. Prokázali jsme obrovské odhodlání, do poslední třetiny jsme věřili, že to otočíme a kluci ukázali velkou sílu. Šli jsme si pro tři body a zvládli jsme to, mám velkou radost."