Piegl "A", Čáp, Aubrecht, Naar, Cibák, Zajíc

Ouřada, Koukal "C", Z. Král, J. Sklenář, Korkiakoski, D. Šedivý, Síla, Matějček, T. Jelínek, J. Půček

Baník otočil nepříznivý stav a bere dva body

HC Baník Sokolov vybojoval dva body proti kolínským Kozlům. O zisku bonusového bodu rozhodl Martin Osmík.

Ve 38. kole hostil Baník Kolín, se kterým má nepříznivou bilanci po prohře 4:0 v Kolíně a kontumaci domácího zápasu. Do utkání šel Baník v oslabené sestavě. Ke zraněným Vracovskému, Hajnému a Novotnému se přidal Krutil a Švec. Navíc extraligové kluby si stáhly i Hausera s Kofroněm. Naopak k dispozici byl Rulík, vrátil se uzdravený Pohl a premiérově v letošní sezoně nastoupil i Radek Prošek, který dosud formou střídavých startů působil v druholigovém Ústí nad Labem. Nekompletní ale přicestoval i soupeř.

Jako první zahrozili v utkání kolínští, Matějček na Michajlova nevyzrál. Baník se mohl dostat do tempa následně při dvou po sobě jdoucích přesilovkách, ale v nich si nepočínal příliš dobře. Stejně si však vedli vzápětí i hosté. A když Michajlova nepřekonal ani Aubrecht, byl po první třetině stav 0:0.

Úvod druhé třetiny patřil Kolínu. Po přečíslení vybídl Matějček ke skórování Tomáše Jelínka, který do poloodkryté brány nezaváhal – 0:1. Baníku nešla upřít snaha, ale do šancí se příliš nedostával. Naopak ohánět se musel Michajlov, který například zabránil ke skórování Půčkovi. V polovině utkání si na chvíli přeci jen  mírnou převahu vypracovali domácí, ale na Sajdla zatím recept nenacházeli. Největší šanci pak měl v závěrečných vteřinách druhé třetiny Tomáš Rohan, který uháněl sám na brankáře. Domácí útočník mířil mezi nohy, puk si tudy cestičku našel, bohužel pro sokolovské se ale přes brankovou čáru nedostal.

Do třetí třetiny Baník vlétnul a brzy se dočkal odměny. Kysela zavezl puk do pásma kolem levého mantinelu, následně se kotouč odrazil k Tomášovi Rohanovi, který prostřelil Sajdla – 1:1. Baník ještě zvýšil obrátky a zanedlouho již vedl. Zadražil se probíjel obranou Kolína, hledal před bránou Martina Osmíka. K němu se přihrávka nedostala, ale puk byl sražen přímo před Štěpána Csamanga. Domácí vytáhlý útočník se neukvapil, oklamal obránce i brankáře a střílel již do odkryté brány – 2:1.

Rázem měla hra zcela jiný spád a přelévala se z jedné strany na druhou. V 55. minutě se pak Kolínu podařilo vyrovnat. Štěpán Matějček objel branku, přihrával zpoza ní a od brusle domácího hráče se puk dostal za záda Michajlova – 2:2. Do konce třetí třetiny se stav již neměnil a tak utkání šlo do prodloužení.

V něm byli blízko druhému bodu hosté. Po zaváhání domácích kolínští dvakrát jeli zcela sami na Michajlova, jenže ten se blýsknul dvěma skvělými zákroky. Poté měl šanci i Baník, ale Kverkovi v zakončení poskočil puk. A tak si na konci 64. minuty vzal slovo Martin Osmík, namířil si to mezi dva hráče soupeře, které přebruslil a po kličce zakončil – 3:2. Druhý bod tak získali domácí.

Baník si dva body vybojoval především díky zlepšené třetí třetině. Nyní na Baník čekají dva zápasy venku, v Přerově a v Chrudimi proti Pardubicím. Doma se sokolovští hokejisté představí ve středu 25. 1. od 18:00 proti Slavii.

Martin Štrba: Utkání bylo velice těžké. První dvě třetiny jsme se trápili, odskakovaly nám puky, zpracování, nohy nám nešly. Ale do poslední třetiny se kluci nesmírně zvedli a věřili jsme, že to otočíme. Pak jsme dostali smolný gól na 2:2, ale znovu kluci prokázali obrovskou sílu a touhu po vítězství. Prodloužení jsme pak zvládli díky všem hráčům, počínaje od Martyho, který podržel v bráně až po Martina Osmíka, který rozhodl. Klukům patří velké poděkování za to, že takto těžký zápas zvládli.