Březina, Pechanec, Jak. Svoboda, Doležal "A", F. Dvořák, Okál, Indrák, Kratochvil, Jan Svoboda, Goiš, Macuh, Fencl

Robert Svoboda

Martin Štrba, Petr Holejšovský, David Fečo

CHANCE LIGA: Baník schytal v Přerově debakl 12:4

Do branky se postavil ke své premiéře v mužském hokeji sedmnáctiletý Adam Dybal. Na svou premiéru ale nebude vzpomínat v dobrém, protože inkasoval všech 12 branek.

)O osudu zápasu se rozhodlo hned v jeho úvodu, kdy baníkovci během pěti a půl minuty dostali tři branky. V čase 3:09 otevřel skóre po krásné křížné přihrávce Zdeněk Okál – 1:0. V čase 4:28 to byl znovu Okál, který se přesnou střelou prosadil v přesilové hře – 2:0. V čase 5:30 Dybal neudržel lehké nahození, čehož využil pohotový Březina – 3:0. Na konci 10. minuty se prosadili také baníkovci, protože Weinholdovo nahození od modré čáry propadlo až do branky – 3:1. Zubři si tříbrankový náskok vzali zpět v čase 14:45, když další přesilovku využil přesnou střelou Kratochvíl – 4:1.

V čase 20:23 dokázal snížit po asistencích Jaromíra Kverky a Jana Pohla přízemní střelu Stanislav Vrhel – 4:2. Jenže Zubři dokázali rychle odpovědět, protože se střelou zápěstím od modré čáry prosadil Ševčík – 5:2. Svým druhým gólem v zápase snížil na 5:3 v čase 29:33 Vrhel, který se prosadil přesnou střelou po přečíslení tři na dva. O 25 vteřin později zapomněla sokolovská obrana na Okála, který ze samostatného úniku završil hattrick – 6:3. Skóre druhé třetiny uzavřel Robert Černý, jehož nahození od modré čáry v čase 38:45 propadlo až za Dybala – 7:3.

Na začátku třetí třetiny se podařilo debakl snížit Zadražilovo, který se prosadil v čase 41:12 střelou z prostoru mezi kruhy – 7:4. Pak už padaly góly jen do branky Adama Dybala. V čase 44:19 přidal svůj druhý gól v zápase Robert Černý – 8:4. V čase 45:36 zakončil krásnou kombinaci do prázdné branky Březina – 9:4. Desátou branku Přerova vstřelil v čase 51:49 Matyáš Gréč, který dostal mezi kruhy hodně prostoru a trefil se přesně – 10:4. V čase 57:20 se po buly dostal puk k Březinovi a ten ho pohotově poslal do sítě a završil svůj hattrick – 11:4. O osm vteřin později uzavřel skóre zápasu Jiří Goiš – 12:4.

Ohlasy trenérů: (převzato hokejprerov.cz)

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): I když výsledek vypadá jednoznačně, soupeř to nezabalil a hrál celých šedesát minut. Povedlo se nám to, co se nám nedařilo většinu sezony – z lehkosti nám tam napadaly branky. Je však potřeba stát nohama na zemi, v sobotu nás čeká další těžký protivník v podobě Litoměřic. Moc děkujeme fanouškům, kteří nás po celé utkání hnali za výsledkem. Věřím, že o víkendu na začátku poslední čtvrtiny základní části nás zase budou hlasitě podporovat.

Martin Štrba (HC Baník Sokolov): Co k tomu dodat. Předvedli jsme ostudný výkon a je mi líto Adama Dybala, kterého jsme dali do brány z jednoho prostého důvodu. Naše jednička Martin Michajlov chytal deset velice těžkých zápasů a teď nás čeká série čtyř utkání s týmy, které se pohybují pod námi nebo kolem nás. Chtěli jsme, aby si odpočinul. Adam Dybal podává v juniorce fantastické výkony a chtěli jsme mu dát šanci. Bohužel to dopadlo katastrofálně tím způsobem, že tým mu vůbec do jeho prvního startu nepomohl. Byl to z naší strany ostudný zápas a jen doufám, že si z toho vezmeme ponaučení, protože teď nás čekají velice těžké duely.