HC Dynamo Pardubice "B"
Rozhodčí: Petružálek, Jechoutek - Maštalíř, Roupec, tresty: 5:4
Vyloučení - 2 min.: 5:4
Střely: 27:33, počet diváků: 506
  • 14:50 T. Urban (Kaut, Hruška)
  • 26:31 Kverka (Kofroň, Vrhel)
  • 27:54 T. Urban
  • 31:32 Kofroň (Kverka, Rohan M.)
  • 39:40 Hauser (Kofroň)
  • 59:17 Kofroň (Kverka, Rohan M.)
Slavia Praha - Třebíč 1:2
Poruba - Jihlava 4:0
Kolín - Zlín 1:3
Šumperk - Vsetín 2:5
Frýdek-Místek - Prostějov 3:2
Přerov - Litoměřice 1:2
Soupiska HC Dynamo Pardubice "B"

Klouček (Nečas)

Bukač, Zdráhal "A", Nedbal, Hanousek, Chabada, Drtina "A"

Rohlík, Rákos "C", P. Machač, Matýs, Hruška, T. Svoboda, Rouha, Kaut, T. Urban, Kaplan, M. Machač, Lichtag

Trenér:

Václav Baďouček

Trenéři:

Martin Štrba, Petr Holejšovský, David Fečo

CHANCE LIGA: Baník veze tři důležité body ze zápasu s Pardubicemi!

Baníkovci vyrazili k zápasu jen se třemi útoky, ale dokázali v důležitém zápase zvítězit 2:4. V utkání zazářil David Kofroň, který dvě branky vstřelil a na dvě nahrál.

Baníkovci vstoupili do zápasu aktivně a brankař Klouček se musel mít na pozoru, protože ho prověřili několika střelami. Pardubičtí vážněji zahrozili až v 9. minutě, když se před Michajlovem zjevil sám Svoboda, ale bekhendová klička nebyla přesná. Na konci 14. minuty byl vyloučený Martin Osmík a Dynamo zamklo sokolovské před jejich brankařem. Velký tlak nakonec proměnil ve vedoucí gól v čase 14:50 Tomáš Urban – 1:0. Baník po obdržené brance znovu zvýšil útočnou aktivitu a Klouček musel ve svém brankovišti řešit několik složitých situací, které ale k vyrovnání nevedli.

Začátek druhého dějství patřil domácím, ale Baník podržel Martin Michajlov. Vyrovnání přišlo v čase 26:31, když Kofroň našel přesnou přihrávkou na pravé straně hřiště Kverku, jehož střela z první skončila v sítí – 1:1. Následovala přesilová hra Baníku, ve které ale ujel obraně Urban, které své sólo zakončil přesně a podruhé poslal domácí v čase 27:54 do vedení – 2:1. V čase 31:32 předvedl pěknou akci David Kofroň, když se navedl puk mezi kruhy a přesnou střelou překonal Kloučka – 2:2. Poprvé do vedení se Baník dostal v čase 39:41, když Kofroň našel před brankou Hausera a ten se nemýlil -2:3.

V úvodu třetí třetiny nebylo k vidění moc hokejové krásy. Ve 45. minutě dostalo Dynamo možnost přesilové hry, ve které si sice vytvořilo tlak, ale žádná větší příležitost z toho nebyla. O tři minuty později hráli přesilovku i svěřenci Martina Štrby, ale k ničemu vážnějšímu se nedostali. V další početní výhodě domácích už byla k vidění velká šance po závaru před Michajlovem, ale ten si připsal důležitý zákrok lapačkou. Velkou chybu pak udělala střídačka Baníku a v čase 57:45 nabídla domácím početní výhodu za příliš mnoho hráčů na ledě. Baníkovci ale oslabení zvládli skvěle a navíc pojistku do prázdné branky přidal v čase 59:17 svým druhým gólem v zápase David Kofroň – 2:4.

Ohlasy trenérů:

Martin Štrba:
V počtu, ve kterém jsme jeli, bylo utkání velmi náročné. Smekám před klukama, jak to zvládli. Dvakrát jsme, dle sázkových kanceláří proti velkému favoritovi, dotahovali. Myslím si, že celý zápas jsme byli ale lepším týmem a kluci si za odvedený výkon zasloužili vyhrát a já jim za to moc děkuji.

Václav Baďouček (převzato z hcydnamo.cz): „Mrzí mě, že jsme nedokázali navázat na dobré výkony z posledních utkání. Do zápasu jsme vstoupili špatně, prvních pět minut bylo bez pohybu, jako bychom tam nebyli. A v podobném duchu se odehrály první dvě třetiny, nabídli jsme soupeři tři góly zadarmo, to nebylo žádné, že by nás přehrál, ale naší nedůrazností jsme ty góly soupeři nabídli. Soupeř naše chyby potrestal a my jsme už bohužel ve třetí třetině nenašli recept na to, jak si vybojovat minimálně prodloužení. Bohužel jsme tak po nepovedeném výkonu prohráli.“