VPPPVV
Rozhodčí: Wagner, Čáp - Jindra, Štofa, tresty: 6:5
Vyloučení - 2 min.: 6:5
Střely: 34:36, počet diváků: 658
  • 07:01 Berka (Benda, Chrpa)
  • 08:53 Knotek (Žejdl, Klikorka)
  • 16:26 Osmík (Rohan M.)
  • 19:41 Žejdl
  • 25:30 Hauser (Osmík, Kysela)
  • 30:33 Knotek (Žovinec)
  • 54:49 Knotek (Šmerha, Žovinec)
  • 59:40 Kulda
Třebíč - Přerov 2:0
Jihlava - Frýdek-Místek 7:1
Litoměřice - Pardubice "B" 5:6 SN
Vsetín - Poruba 5:0
Zlín - Šumperk 6:2
Prostějov - Kolín 3:1

Trenéři:

Martin Štrba, Petr Holejšovský, David Fečo
Soupiska HC Slavia Praha

Málek (Volevecký)

Hejda, Klikorka, Křepelka, Žovinec, Szathmáry, Barák "A", Matyáš

Kulda, Žejdl "A", Všetečka, J. Brož, Knotek "C", Šmerha, Strnad, Kern, Mrňa, Curran, Havrda, Simon

Trenér:

Daniel Tvrzník

CHANCE LIGA: Slavie si veze ze Sokolova tři body

Baníkovci v zápase třikrát vedli, jenže slávisté dnes předvedli smrtící přesilové hry, ve kterých vstřelili čtyři branky a ze Sokolova odjíždí s výhrou 3:5.

První šanci viděli diváci v Sokolově ve 2. minutě, kdy dostal hodně prostoru na pravém kruhu Rulík, jehož střelu Málek dokázal vytěsnit mimo branku. Skóre se poprvé měnilo v čase 7:01, kdy Jakub Chrpa poslal puk z prostoru za brankou na modrou čáru, odkud se prosadil přesnou střelou Vítek Benda – 1:0. Slávistům se podařilo vyrovnat v přesilové hře v čase 8:53, když se po křižné přihrávce prosadil střelou pod horní tyč Knotek – 1:1. Domácím se podařilo jít znovu do vedení v čase 16:26, protože ve vlastním oslabení předvedl pěknou akci zakončenou střelou mezi betony Málka Martin Osmík – 2:1. Sešívaným se podařilo odpovědět v závěru první třetiny. V další početní výhodě se prosadil v čase 19:41 Lukáš Žejdl – 2:2.

Baník hrál na začátku druhé třetiny přesilovou hru pěti proti třem, ve které se dvakrát dostal v dobré pozici k zakončení Kverka, ale ani jednou netrefil puk ideálně. V čase 25:30 zavezl puk do útočného pásma Kysela, ten se dostal k Osmíkovi, který přesnou přihrávkou vyzval ke skórování Petra Hausera – 3:2. Ve 28. minutě se dobře uvolnil na levém kruhu Šmerha, jehož střelu vyrazil Michajlov betonem. Slávii se podařilo i potřetí vyrovnat a znovu to bylo v přesilové hře. V čae 30:33 dostal nabito Knotek, který tvrdou ránou poslal puk nechytatelně do branky – 3:3. Jakub Chrpa se ve 36. minutě natlačil až k zakončení, které Málek pokryl. Na druhé straně musel zasahovat betonem nadvakrát ve 37. minutě Michajlov proti Mrňovi.

Hned ve 41. minutě střílel z úhlu Všetečka a otřel kotouč o tyčku. Ve 45. minutě se Žejdl na chvilku ocitl sám před Michajlovem, ale trefil jen jeho beton. O tři minuty později se řítil sám na domácího brankaře Simon, ale jeho bekhendový pokus v brance neskončil. V 53. minutě měl vedení pro domácí na hokejce Chrpa, jenže Málek předvedl skvělý zákrok. Rozdílový gól vstřelil v čase 54:49 Knotek, který završil v přesilové hře hattrick – 3:4. Pojistku do prázdné branky přidal v čase 59:40 útočník Slavie Edgars Kulda – 3:5.