Vildumetz, Šuhaj, Vachutka, Mat. Svoboda, Nedvídek, Mácha, Bernat, Dubský, Jouza, Š. Jelínek, Průžek, Bartoš "A", Žálčík "C"

Michajlov (41.-60. Cichoň)

Martin Štrba, Petr Holejšovský, David Fečo

CHANCE LIGA: V Šumperku Baník prohrál 4:0

Jen se třemi formacemi vyrazili baníkovci do Šumperka, kde vyrovnanou první třetinu prohráli 2:0. Ve druhé třetině dvakrát inkasovali při vlastní početní výhodě a Draci si nakonec dokráčeli pro hladké vítězství 4:0.

V Šumperku se čekalo na nějaký vážnější okamžik až do 5. minuty, kdy se dostal k zakončení Drtil, jenže jeho pokus mezi betony Martin Michajlov pokryl. V čase 5:08 poslal do vedení domácí šikovnou tečí po nahození Nedvídka Joshua Mácha – 1:0. O minutu později mohli jít domácí do dvoubrankového vedení, protože se to samostatného úniku dostal Tomáš Villdumetz, ale Michajlov předvedl další skvělý zákrok. Ve 12. minutě se proháčkoval až do zakončení Vrhel, ale z blízkosti už puk za Hamalčíka nedostal. Šumperk vstřelil druhý gól v čase 16:49, kdy se po nahození Průžka puk šťastně odrazil za brankaře Baníku – 2:0. V závěru první třetiny dostali baníkovci možnost početní výhody, ve které se dokázali usadit v útočném pásmu, ale žádnou vážnější šanci si nevytvořili.

Po třech minutách druhé třetiny dostal Baník možnost hrát další přesilovou hru, ve které nebezpečně střílel Hauser, ale Hamalčík jeho pokus zneškodnil. Ve 26. minutě to dvakrát po sobě zkoušel Martin Rohan. Nejprve trefil blokujícího hráče a jeho druhá střela skončila na betonu domácího brankaře. Ve 34. minutě byl vyloučený Kadeřávek za krosček a místo toho, aby baníkovci vstřelili kontaktní gól, tak inkasovali. V čase 35:06 ustál souboj v rohu Drtil, který si nakonec vybruslil až na levý kruh, odkud překonal Michajlova – 3:0. Draci dokázali skórovat v oslabení ve druhé třetině ještě jednou. Dubský se zmocnil vyhozeného puku a samostatný únik v čase 39:52 proměnil přesnou střelou nad lapačku – 4:0.

Ve 44. minutě se dobře prokličkoval do dobré střelecké pozice Kysela, jenže mu kotouč na poslední chvíli sjel z čepele a nezakončil. O minutu později tečoval šikovně jednu ze střel Kadeřávek do protipohybu Michajlova, ale puk skončil těsně vedle tyčky. V závěrečné desetiminutovce vrhli baníkovci všechny síly dopředu a několikrát se dostali k zakončení, jenže Petr Hamalčík v dnešním zápase zavřel svou svatyni a dotáhl Draky k důležitému vítězství v boji o záchranu.

Ohlasty trenérů: (převzato dracisumperk.cz

Lukáš Majer (DRACI PARS ŠUMPERK): „Já vlastně ani nevím, co říct po výhře. Každopádně od první minuty jsme byli v naší hře a drželi jsme se herního plánu. Každá lajna víceméně dělala svoji práci, což bylo hrozně důležité. Už od rozbruslení byla cítit jiná atmosféra na stadionu, než tomu bylo v minulých kolech. Celý leden bylo cítit, že lidi stojí za námi a že nám chtějí pomoct. Ono se to možná zdá jako klišé, ale je to pro nás hrozně důležité, protože my jsme v hrozně těžké situaci. Jednoduše bojujeme o holý život. Když vidím, co tu někteří hráči zažívají, tak oni jsou opravdu vděční za jakoukoliv podporu. Dnes nám tedy strašně moc pomohli diváci k tomu, abychom to utkání dovedli do třech bodů. Sokolov bruslil celých šedesát minut a hrál výborně. My jsme pak díky dobré práci v oslabení během druhé třetiny ten zápas zlomili na naši stranu. Bylo to hrozně těžké utkání a jsme rádi, že jsme dnes tu cestu k vítězství našli.“

Martin Štrba (HC Baník Sokolov): „Smekám před našimi kluky, protože v deseti zdravých lidech se prostě hrát nedá. Prosil jsem Šumperk o přeložení zápasu, ale bohužel mi nebylo vyhověno. Přijeli jsme sem s třemi pětkami, s šesti zdravými útočníky a s třemi nemocnými. Beci na tom byli podobně. Kluci to odmakali, oddřeli a já jim za to děkuji. Ten výsledek je pro nás trošku krutý, protože ta hra nebyla na 0:4. Nicméně nemáme ani bod, ale musíme jít dál.“