PVPPV
Rozhodčí: Zavřel, Micka - Beneš, Kokrment, tresty: 4:8
Vyloučení - 2 min.: 4:6, 5 min.: 0:1, do konce utkání (OK): 0:1
Střely: 31:25, počet diváků: 531
  • 01:19 Helt (Krutil, Zadražil)
  • 02:52 Vrhel (Tomek, Kverka)
  • 10:18 Gřeš (Vachovec)
  • 13:56 Osmík (Hajný)
  • 17:36 Vachovec (Klimíček)
  • 19:54 Klejna (Tomek, Zadražil)
  • 25:29 Berisha (A. Sedlák, Vachovec)
  • 31:28 Csamangó (Kysela, Weinhold)
  • 32:52 Karafiát (Lemcke)
  • 35:06 Bernovský (Lednický, Toman)
  • 36:14 Hajný (Zabloudil, Osmík)
  • 45:52 Lednický (Bernovský, Toman)
  • 65:00 Pšurný - rozhodující nájezd
Slavia Praha - Kolín 6:3
Prostějov - Zlín 5:1
Vsetín - Jihlava 2:5
Přerov - Frýdek-Místek 1:3
Litoměřice - Šumperk 3:0
Třebíč - Pardubice "B" 3:1

Trenéři:

Martin Štrba, Petr Holejšovský
Soupiska HC RT Torax Poruba 2011

Dolejš (O. Bláha)

Urbanec, Voráček, Doudera, Lemcke, Klimíček, A. Sedlák, Dluhoš

Gřeš, Vachovec, Berisha, Dufek, Střondala, Hrníčko, Lednický, Toman, Bernovský, Christov, Pšurný, Karafiát

Trenér:

Jiří Režnar

CHANCE LIGA: Po přestřelce bere Baník bere bod

Domácí ve většině času utkání vedli, jenže Porubě se podařilo ve 3. třetině vyrovnat díky brance Lednického. O bodu navíc pro Porubu rozhodl v nájezdech Pšurný.

Baník vstoupil skvěle do úvodu zápasu a v čase 1:19 šel do vedení, protože Krutilovo nahození tečoval za záda Dolejš Filip Helt – 1:0. V čase 2:52 už to bylo o dvě branky. Tomáš Tomek našel přesnou přihrávkou z poza branky Vrhela, který si nemýlil – 2:0. Poruba dokázala snížit po chybě Baníku na útočné modré, když se puku zmocnil Gřeš, jehož střela na vzdálenější tyč z levého kruhu skončila v síti – 2:1. Dvoubrankový náskok si baníkovci vzali zpět v čase 13:56, když si Osmík z rohu vybruslil do střelecké pozice a vymetl horní růžek Dolejšovo branky – 3:1. Poruba snížila při vlastním oslabení, když po levém křídle ujel Vachovec a v čase 17:36 mířil přesně ke vzdálenější tyči – 3:2. Baník ještě dokázala skórovat v závěru třetiny, když v čase 19:54 Klejna nachytal lehkou střelou Dolejše – 4:2.

Poruba dokázala v čase 25:29 využít přesilovou, když dostal nabito na levý kruh Berisha – 4:3. Ve 28. minutě už baníkovci slavili branku, která nakonec nebyla uznána, protože kotouč nepřešel celým objemem po zázračném zákroku Dolejše čáru. Baník hrál poté pětiminutovou přesilovou hru, kterou využil dorážkou z brankoviště v čase 31:28 Csamangó – 5:3. Jenže po vypršení pětiminutové trestu domácí obrana zapomněla na Karafiáta, který svůj únik proměnil ve snížení na 5:4. Hostům se podařilo dokonce vyrovnat, když se v čase 35:06 nejlépe zorientoval na brankovišti Bernovský a dostal puk do sítě – 5:5. Domácím vrátil vedení v čase 36:14 prvním gólem v dresu Baníku Jakub Hajný – 6:5. Ve 39. minutě ještě nastřelil horní tyčku Tomáš Tomek.

V úvodu třetí třetiny Baník ubránil pokračující oslabení, ve kterém Porubu k ničemu nepustil. Hostům se podařilo vyrovnat v čase 45:52, když dostal hodně prostoru na pravém křídle Lednický, který střelou po ledě překvapil Michajlova – 6:6. V 52. minutě nebezpečně střílel Gřeš, ale Michajlov puk vyškrábl vyrážečkou. O minutu později mohl poprvé Porubu poslat do vedení Hrníčko, ale jeho střelu do odkryté branky Michajlov dokázal vykopnout betonem. Při přesilové hře v 55. minutě dostal nabito mezi kruhy Helt, jehož ráno Dolejš ztlumil na hrudi.

V prodloužení bylo k vidění několik šancí na obou stranách. Tu největší měl v 64. minutě Zadražil, který dostal od Tomka přihrávku před prázdnou branku, kterou ale netrefil. Nájezdy rozhodl ve prospěch hostí Pšurný - 6:7