Kratochvíl, Kindl, Z. Sedlák, Lang, Gago, Mrázek, Köhler "A", P. Sedláček, Kubiš "C", Heš, Hejcman, Pospíšil

Miloš Říha ml,.

Cichoň (26.-60. Michajlov)

Martin Štrba, Petr Holejšovský, David Fečo

CHANCE LIGA: Baník podruhé venku neskóroval a se Zlínem prohrál 5:0

Berani vyslali za 25 minut jen šest střel na branku, ale hned tři z toho skončili v brance a to určilo ráz utkání, ve kterém si nakonec Zlín poradil s Baníkem 5:0.

První vážnější příležitost byla k vidění ve 3. minutě, když Kverka zavezl puk do útočného pásma a zadovkou našel Klejnu, který si sjel na střelu z druhé vlny, ale o kousek minul branku. Zlín se hned z první vážnější akce před Cichoněm dokázal prosadit. V čase 6:05 našel Kubiš mezi kruhy volného Svobodu, jehož střela zapadla přesně k pravé tyči – 1:0. Na začátku 12. minuty byl vyloučený domácí Mrázek a Baník hrál poprvé přesilovku, ve které si dokázal vytvořit dobrý tlak i a vyslal i několik střel, které Huf pochytal. V 19. minutě při signalizovaném trestu pro Baník Köhler trestuhodně netrefil branku, ale nemuselo ho to mrzet, protože o pár vteřin později se ze stejné pozice trefil Pavel Kubiš – 2:0.

Baník vstoupil do druhé třetiny ve velkém stylu. Po přímočaré akci se Osmík dostal k několika dorážkám na brankovišti, jenže Huf dokázal puk udržet před brankovou čárou. O pár vteřin už si rovnal puk před domácí klecí Zadražil, ale Huf mu kotouč vypíchl vystrčenou hokejkou. Ve 24. minutě ukázal svůj přehled, když křížnou přihrávku nabil Vrhelovi, ale ten puk netrefil ideálně. Zlín vystřelil v čase 25:34 šestou střelu v zápase a byl z toho gól pro Zbořila, který vyhnal Cichoně z branky – 3:0. Po nevyužité početní výhodě Baníku se Zlín dostal ve 36. minutě do dobrého tlaku, který vyvrcholil v čase 35:36 tvrdou střelou Suhrady a ta skončila až za zády Michajlova – 4:0. Ve 38. minutě měl snížení na hokejce Csamango, jenže jeho střelu mezi betony Huf chytil.

Zlín pokračoval v demolici Baníku hned od první minuty. V čase 41:00 Kindl našel přesnou přihrávkou Sedláka, který už neměl problém dostat kotouč do branky – 5:0. Tempo zápasu po pátém gólu domácích opadlo a k vidění nebylo moc hokejové krásy. V zápase na straně Baníku byl hodně vidět Filip Helt, který hýřil aktivitou a dostal se i do několika příležitostí. Tu poslední měl v 56. minutě, když vystřelil zápěstím do tyče Hufovi branky. Více zajímavého se v zápase nestalo a Berani vyhráli jednoznačně 5:0.

Ohlasy trenérů (převzato beranizlin.cz)

Oldřich Horák (asistent trenéra PSG Berani Zlín):"Herní projev nebyl v našem podání i přes vítězství optimální. Na co jsme sáhli, to nám spadlo do brány. V naší situaci potřebujeme další tři body, za což jsme velmi rádi."

Martin Štrba (hlavní trenér HC Baník Sokolov):"Po celou sezonu od začátku soutěže nás trápí koncovka, což se opět potvrdilo. V určitých pasážích zápasu jsme mohli být i lepším týmem, ale bohužel jsme nevyužily vypracované stoprocentní šance. Zlín nám ukázal jednoznačnou produktivitu, i když vyložených šancí příliš neměl. Co měl, tak fantasticky trefil, dal góly a výsledek byl 5:0 pro domácí. Podruhé za sebou nedáváme při venkovním zápase ani gól."