Jonák "C", Bērziņš, Rob "A", Hořanský, Klhůfek, Holec, Jenyš, Přikryl, R. Půček, Berger, Lichanec, Š. Bláha, Číp

Jiří Weintritt

Martin Štrba, Petr Holejšovský, David Fečo

Statečný výkon Baníku ve Vsetíně

Hokejisté Baníku na Vsetíně na body nedosáhli. Sokolovští hokejisté v oslabené sestavě bojovali, domácího favorita velmi potrápili, ale všechny body nakonec zůstaly na Valašsku.

Baník ve Vsetíně postrádal ze zdravotních důvodů sedm hráčů, k dlouhodobě zraněným Vracovskému s Novotným přibylo 5 hráčů, kteří nemohli nastoupit kvůli nemoci. Oproti poslednímu domácímu zápasu Baník postrádal i čtveřici hráčů z partnerských klubů. Celkem z první dvacítky týmového bodování nastoupilo pouze sedm hráčů. Baník tak šel do zápasu jen s patnácti hráči do pole. Někteří baníkovci pak nastoupili v ne úplně stoprocentním stavu.

Navzdory velkému počtu absencí a menšímu hráčů však baníkovci podali srdnatý výkon a body nebyly daleko. První šanci měli domácí, když Bláha trefil tyč. Do vedení šel ale Baník. Nejprve zahrozil Helt, poté si zpoza brány vybruslil Stanislav Vrhel, v pádu stačil puk ještě odehrát a Filip Helt kotouč umístil za záda Vošvrdy – 0:1. Zanedlouho mohl zvýšit Švec, ale domácí brankář byl úspěšnější.

Do druhé třetiny šel Baník s jednogólovým náskokem a měl v úvodu několik velmi dobrých momentů, k nelibosti domácího publika. Poté ale přišel dlouhý lob Jonáka přímo k rozjetímu Luboši Robovi, který svůj únik zakončil střelou mezi betony – 1:1. Poté měl Baník další šance, ale druhý gól přidali domácí, úspěšnou střelou se prezentoval Vít Jonák – 2:1. Ve 36. minutě pak přidali vsetínští třetí gól, když se na brankovišti prosadil Daniels Berzinš – 3:1.

Do třetí třetiny šel Baník sice s dvoubrankovým mankem, ale stále s odhodláním. Ve 44. minutě navíc Weinhold na sebe stáhnul dva hráče, přihrál Stanislavu Vrhelovi, který propálil Vošvrdu – 3:2. Vsetín však dvoubrankové vedení vrátil vzápětí. Před bránou zůstal volný Pavel Klhůfek a nezaváhal – 4:2. Baník se však nevzdal. Přesilovou hru si Baník za celý zápas nezahrál. Udeřil však v oslabení. Zaváhání Vošvrdy využil Štěpán Csamangó, který zasunul puk do brány – 4:3. Následně se Baník ubránil dalšímu oslabení a v závěru se i snažil o vyrovnání. Bohužel neuspěl ani v power-play a tak domácí dovedli zápas do vítězného konce.

Baník však za odvedený výkon zaslouží poklonu, vsetínského favorita potrápil a předvedl velmi kvalitní výkon s nasazením. Tentokrát to bohužel na body nestačilo. Další pokus budou mít baníkovci ve středu, kdy na vlastním ledě přivítají Jihlavu, přímého soupeře v boji o předkolo play-off. Zápas o šest bodů se bude hrát ve středu 15. 2. od 18:00 na sokolovském zimním stadionu.

Radim Kucharczyk (VHK ROBE Vsetín): Nemám moc co říct. Bylo tam moc chyb a dvě takové zásadní. My si v podstatě ty góly dáváme sami a můžeme být rádi za tři body.

Martin Štrba (HC Baník Sokolov): Smekám před naším týmem. Trápí nás velká marodka a od partnerských klubů jsme neměli žádnou podporu, tak jak to bylo domluvené. Přijeli jsme sem v patnácti lidech a v průběhu zápasu nám odstoupil další hráč, zbytek má vysoké horečky a kluci to tady odmakali. Vsetínu gratuluji k výhře.