10.9. 2021 | Klub | Tomáš Bouda
Nový maskot má jméno – Falko

Z došlých návrhů jméno maskota vybrala kabina A-týmu.

Nervozita stoupá. Do startu nového ročníku Chance ligy zbývají již jen hodiny. Soutěžní premiéru v dresu Baníku zažije hned několik hráčů. Ale první zápas to bude i pro našeho maskota. Koncem srpna jsme maskota, který vychází z podoby našeho loga představili a požádali vás o návrhy jména pro našeho nového baníkovce.

Na redakční email Baníku se sešla pěkná řádka zpráv s návrhy jména maskota. Konečné slovo nakonec měla kabina Baníku a v ní rada starších, která maskotovi nakonec vybrala jméno Falko.

A protože jméno Falko se v došlých návrzích objevilo hned několikrát, ke slovu přišel los. Štěstí se nakonec usmálo na Moniku Krausovou, která tak získává dres Tomáše Rohana podepsaný celým týmem. S výherkyní se spojíme prostřednictvím e-mailu.

Jméno Falko vychází z překladu sokola a také je odkazem na původní název města Sokolov. Pro úplnost pak přidáváme i vzkaz paní Krausové. „Ať už bude mít maskot jakékoliv jméno, přeji Baníku, ať je to šoumen, kterého budou mít děti rády a diváky dokáže pořádně povzbudit k fandění.“

Tak Falko, zítra pravou nohou!

34. týden (22. 8. - 28. 8.) - ZDE
33. týden (15.8. - 21. 8.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.