10.9. 2021 | Klub | Tomáš Bouda
Nový maskot má jméno – Falko

Z došlých návrhů jméno maskota vybrala kabina A-týmu.

Nervozita stoupá. Do startu nového ročníku Chance ligy zbývají již jen hodiny. Soutěžní premiéru v dresu Baníku zažije hned několik hráčů. Ale první zápas to bude i pro našeho maskota. Koncem srpna jsme maskota, který vychází z podoby našeho loga představili a požádali vás o návrhy jména pro našeho nového baníkovce.

Na redakční email Baníku se sešla pěkná řádka zpráv s návrhy jména maskota. Konečné slovo nakonec měla kabina Baníku a v ní rada starších, která maskotovi nakonec vybrala jméno Falko.

A protože jméno Falko se v došlých návrzích objevilo hned několikrát, ke slovu přišel los. Štěstí se nakonec usmálo na Moniku Krausovou, která tak získává dres Tomáše Rohana podepsaný celým týmem. S výherkyní se spojíme prostřednictvím e-mailu.

Jméno Falko vychází z překladu sokola a také je odkazem na původní název města Sokolov. Pro úplnost pak přidáváme i vzkaz paní Krausové. „Ať už bude mít maskot jakékoliv jméno, přeji Baníku, ať je to šoumen, kterého budou mít děti rády a diváky dokáže pořádně povzbudit k fandění.“

Tak Falko, zítra pravou nohou!