26.9. 2023 | A-tým | Tomáš Bachratý
PREVIEW: Prodlouží Baník s Třebíčí domácí neporazitelnost?

Ve středu čeká baníkovce další domácí zápas, ve kterém v rámci 6. kola přivítají na svém ledě Třebíč. Přijďte podpořit Baník přímo na stadion, kde utkání startuje od 18:00.

Třebíč v posledním zápase doma nestačila na Jihlavu a prohrála 1:2. Svěřencům Kamila Pokorného patří 8. místo za zisk šesti bodů z pěti zápasů při skóre 14:15. Třebíč před začátkem sezony řešila nepříjemnou situaci, protože se jí zranila brankařská jednička Pavel Jekel, který v posledních sezonách Chance ligy patřil k nejlepším brankařům soutěže. Do brankoviště tak přišel čtyřiadvacetiletý finský brankař Samu Pakarinen z Koovee. V posledním zápase navíc naskočil zkušený Jan Strmeň. Nejproduktivnějším hráčem je Martin Dočekal, který posbíral 8 bodů (4+4). Zazářil hlavně v zápase s Litoměřicemi, kde při výhře 4:5 vstřelil čtyři branky a na jednu přihrál. V minulé sezoně Třebíč v Sokolově nezískala ani bod. Nejprve prohrála 4:1 a ve druhém zápase v rámci 36. kola 3:2.

Horácká Slavia Třebíč 1:2 HC Dukla Jihlava

Branky: 36. Matyáš Svoboda (TS) – 1. Anděl (Šik, D. Kolář), 43. Jelínek (Bilčík, Vala)

Sestava: Strmeň – Furch, Bořuta, Baláž, Štebih, Poizl, Vodička, Kříž – Berka, Bittner, Dočekal – Ferda, Malý, Vodný – L. Stehlík, Michálek, Maty. Svoboda – Michalčuk, Horváth, Matěj Svoboda

Baník zakončí náročný program středečním utkáním s Třebíčí, které bude třetím zápasem ve čtyřech dnech. Zatím v týmu panuje velká spokojenost, protože z dvou posledních zápasů získal Baník plný počet bodů. V pondělí dokázal vyhrát na Slavii 1:4 a posunul se na třetí místo v tabulce. Zápas na Slavii zhodnotil Petr Hamalčík: „Jsem rád, že se nám podařilo získat tři body, protože jsme hráli druhý zápas ve dvou dnech a bylo to náročné. Kluci ale předvedli výborný výkon a skvěle plnili defenzivní úkoly, což mi hodně usnadnilo práci. Zápas rozhodla povedená druhá třetina a v té třetí už jsme si výsledek pohlídali.“Hned ve středu čeká Baník další těžký zápas, protože přivítá na svém ledě Třebíč, která poslední sezony okupuje špičku tabulky Chance ligy: „Čeká nás další těžký zápas, ale pokud navážeme na dva poslední výkony, můžeme pomýšlet na další tři body. Navíc hrajeme před domácími fanoušky, kteří nás určitě opět poženou za vítězstvím.“ Zápas s Třebíčí má naplánované úvodní buly ve středu v 18:00.

HC Slavia Praha 1:4 HC Baník Sokolov

Branky: 50. Knotek (Žejdl, Polák) - 14. Csamangó (Vracovský), 24. Novotný (Šlechta), 27. Kverka (Vracovský, Kružík), 39. Krajčík (Šlechta, Kverka)

Sestava: Hamalčík – Rohan, Tureček, Krajčík, Mikyska, Bulka, Klejna, Beran – Osmík, Kverka, Kružík – Vracovský, Vrdlovec, Csamango – Šlechta, Novotný, Křemen – Adamec, Kysela, Šmajda