L. Rutar, Chroboček, Kachyňa, Malina, Mrowiec, Nepokoj

Maruna, Starý, Baláž, Dvořák, R. Veselý, L. Bednář, Danielčák, F. Seman, Toman, Fridrich, Pořízek, Žiak

Jiří Režnar, Patrik Rimmel

Baník na Havířov nevyzrál

Před reprezentační přestávkou prohrál Baník na domácím ledě s týmem Havířova 3:5 po třetinách 1:2, 1:1, 1:2.
Baníku se dlouho dařilo držet hostující ve vlastní třetině a domácí vysílali střely na Stezku, který jej úspěšně likvidoval. Ovšem každá zeď se jednou zboří, a tak si gólman Havířova nakonec lovil puk ve své síti, když se u kotouče objevil Vít Jiskra, který si tak navíc připsal svou první trefu v dresu Sokolova. Netrvalo dlouho a také Bednář okusil hořkost inkasované branky, když podcenil střelu Jana Starého, která rozvlnila sokolovskou klec. Ve 13. minutě se havířovskou obranou prodral mladý Jiskra, ke střele se nedostal kvůli dotěrnému obránci v dresu Havířova. Pořízek vyslal dobrou střelu z pravého kruhu, jenž zmizela ve výstroji Jana Bednáře. V 16. minutě se dvakrát přihlásil o slovo Křehlík, ale Stezku se mu nepodařilo překonat. O dvě minuty později poslal dělovku od modré čáry Rutar, kterou v předbrankovém prostoru nasměroval za záda sokolovského brankáře Jan Baláž.

Havířov byl ještě na konci první třetiny potrestán, tudíž druhou část započal Baník početní převahou. Tu se mu ale nepodařilo zužitkovat. Domácí se však dychtivě drali za vyrovnáním. Chtíč byl tak velký, že se Martinu Osmíkovi nakonec podařilo uspět nad Stezkou střelou z kruhu. Ve 27. minutě odešel na trestnou lavici Patrik Michálek, ke konci početní převahy se prosadil Filip Seman. Baník mohl odpovědět, když se na několik pokusů snažil překonat Stezku, nejblíže byl Petr Přindiš, který o milimetry minul úplně prázdnou klec hostů. Druhá třetina byla z pohledu Sokolova mnohem aktivnější, dařilo se mu držet Havířov pod tlakem, ovšem všechny střelecké pokusy Baníku likvidoval brankář v havířovském brankovišti.

Ve třetím dějství se Baník velmi snažil o srovnání. Po přesilové hře ve 48. minutě vyrovnal na 3:3 Jakub Vrána. Radost domácích ale netrvala příliš dlouho. Havířov si své vedení vzal zpět zhruba po jedné minutě, kdy našel skulinku za Bednářovými zády Petr Fridrich. V polovině závěrečné dvacetiminutovky si Havířov zahrál další oslabení, ve kterém Filip Seman rozezněl tyč domácí branky. V 57. minutě následovalo další vyloučení na straně hostů, Jan Bednář opustil brankoviště a Baník se pokoušel prosadit se šesti bruslaři na ledové ploše. A v čase 58:48 se trefil do prázdné brány Jozef Baláž.

Ohlasy trenérů:

Karel Mlejnek (Sokolov): Naším plánem bylo nastoupit agresivně a aktivně. Bohužel, to se nám vůbec nedařilo. Byli jsme všude, v každém souboji, druzí. Ať už v obranném nebo útočném pásmu. Myslím si, že od druhé třetiny se to rapidně změnilo a byla vidět touha po otočení utkání. Vypracovali jsme si některé příležitosti, které volali po brance, neproměnili jsme je. Bohužel, když pominu gól do prázdný brány, tak góly jsme dostali zbytečně po individuálních chybách. Není to žádná výmluva, ani omluva, ale holý fakt. Na druhou stranu musím říct, že soupeř hrál velmi dobře. Je vidět, že jejich postavení není náhodné. Hrají organizovaně a nám nezbývá nic jiného než soupeři pogratulovat k zisku tří bodů. Byť nás to velmi mrzí.

Jiří Režnar (Havířov): Bylo to těžké utkání, a to jsme věděli, že bude. Sokolov hraje organizovaně, Karel Mlejnek tomu dává všechno. A je to opravdu vidět. Akorát, stejně jako my, mají problémy se vstřelením gólu, kdy mají stoprocentní tutovky a nedají je. My se potýkáme s úplně stejným problémem. Máme také mladé kluky. Deset šancí na jeden gól. To si myslím, že je to, co sráží Sokolov, proto je tam kde je. Nevyužívají šance, které si vypracují. Jinak to byl výborný zápas a jsme rádi za tři body. Teď je reprezentační pauza a lépe se trénuje, když před ní tým vyhraje...