Valenta, Kubeš, Malák, Bartko, Staněk, Pěnčík

Jiránek "A", T. Jáchym "A", Jandus, V. Burian, Ostřížek, Hašek, Slanina, Venkrbec "C", Jansa, Veselý, Vlach, Illéš, Maruna

Aleš Totter

CHANCE LIGA: Baník urval tři body Prostějovem!

Domácím vyšel výborně vstup do zápasu, když se z prvních dvou střel dostali do vedení 2:0, které už si nenechali ve zbytku zápasu vzít a zvítězili 4:2.

Ve 2. minutě měl vedoucí branku pro hosty na své hokejce bývalý baníkovec Petr Hašek, ale po přihrávce od zadního mantinelu nechal vyniknout Cichoně. Domácí šli do vedení v 5. minutě, když Csamangó vystihl přihrávku přes střed hřiště, dostal se do samostatného úniku, který v čase 4:30 využil střelou pod vyrážečku – 1:0. V čase 5:48 už to bylo 2:0, protože se Adam Rulík prokličkoval od mantinelu až mezi kruhy a střelou k pravé tyči Němečkovi branky zvýšil náskok domácích. Prostějov poté přepnul do vyššího tempa, z čehož vyplynul tlak v útočném pásmu, při kterém se dostal puk na modrou čáru ke Staňkovi, který ho v čase 11:10 dostal tvrdou střelou za záda Cichoně – 2:1. V 16. minutě se ještě dobře uvolnil Tomek, jenže s jeho střelou z úhlu si hostující brankař poradil.

Baník vstoupil do druhé třetiny přesilovou hrou, při které málem inkasoval, když se do šance dostal na konci 22. minuty Burian. Baník šel do vedení 3:1 v čase 26:31, když při přečíslení dva na jednoho, puk o beton hostujícího brankaře narazil Křemen a pro Vrhela už nebyl problém vstřelit svůj čtrnáctý gól v sezoně. Jestřábům se podařilo snížit ve vlastním oslabení, když se z levé strany prosadil bekhendovou střelou na vzdálenější tyč v čase 31:53 Vilém Burian – 3:2. Srovnání měl na hokejce ve 36. minutě Jansa, jenže z prostoru mezi kruhy branku přestřelil. Baníkovci vstřelili ještě gól do šatny a to doslova. V čase 39:59 se závěrečnou sirénou protlačil puk mezi betony Němečka Jakub Hajný – 4:2.

Prostějov měl na začátku třetí třetiny velký tlak a zasypal branku Cichoně několika střeleckými pokusy, ale domácí brankař je všechny pokryl. Ve 44. minutě měl na hokejce kontaktní gól Roman Vlach, ale nabídnuté trestné střílení neproměnil, když jeho bekhendovou kličku Cichoň vychytal. V 53. minutě se dostal k nebezpečné střele z mezikruží Rulík, ale Němeček dokázal na poslední chvíli zareagovat vyrážečkou. Prostějov to už čtyři minuty před koncem zkoušel bez brankaře a navíc k tomu hrál přesilovou hru, ve které dvě minuty tlačili baníkovce, ale ti se dokázali ubránit a dotáhli zápas do vítězného konce!