SK Horácká Slavia Třebíč
Rozhodčí: Zubzanda, Mejzlík - Vašíček, Roupec, tresty: 1:4
Vyloučení - 2 min.: 1:4
Střely: 46:20, počet diváků: 1023
  • 20:44 Bittner (Vodný, Bořuta)
  • 26:12 D. Michálek (Furch, Vodný)
  • 44:10 Csamangó (Osmík, Vrhel)
  • 59:51 Dočekal (D. Michálek)
Litoměřice - Prostějov 4:3 SN
Slavia Praha - Zlín 3:5
Kolín - Jihlava 3:4 PP
Přerov - Vsetín 0:2
Pardubice "B" - Poruba 5:4 PP
Frýdek-Místek - Šumperk 6:3
Soupiska SK Horácká Slavia Třebíč

Jekel (Mičán)

Bořuta, Tureček, Forman, Furch, Poizl, Vodička, Fajmon

Dočekal "A", Bittner "C", Psota, Vodný, D. Michálek, Ferda "A", Klímek, Malý, I. Sedláček, Pšenička, Maty. Svoboda, Mat. Novák.

Trenéři:

Martin Štrba, Petr Holejšovský, David Fečo

CHANCE LIGA: Po prohře v Třebíči se předkolo vzdaluje

Baník s vedoucím celkem tabulky držel krok až do závěru zápasu, ale na body to nestačilo. Na desáté místo zaručující poslední místo do předkola play off ztrácí Baník tři kola před koncem 5 bodů.

Hned v úvodu zápasu dostal dvě minuty za hákování Helt a Třebíč se mohla předvést v přesilovce, ve které si vytvořila dobrý tlak a na Oldřicha Cichoně vyslala několik nebezpečných projektilů. Baník v prvním dějství srážela nedisciplinovanost, protože celkem seděli na trestné lavici třikrát a to umocňovalo tlak domácích. Jen díky skvělému Cichoňovi skončila první třetina bez branek.

Druhou třetinu začínala Třebíč znovu v početní výhodě, kterou už dokázala využít. V čase 20:44 tečoval Ladislav Bittner střelu od Michala Vodného a domácí dostali do vedení 1:0. Ve 25. minutě se Třebíč dostala do přečíslení dva na jednoho, které zakončil mladý Sedláček tvrdou střelou, ale Cichoň předvedl svou rychlou lapačku. Další přečíslení už skončilo brankou. V čase 26:12 Michálek nic nevymýšlel a přesnou střelou švihem poslal puk pod víko – 2:0. Ve 36. minutě se dostal dvakrát do zakončení Vrhel, ale jeho střelu i následnou dorážku dokázal Jekel pokrýt.

Hned na začátku třetího dějství vystihl Novám rozehrávku domácích a hned prověřil Jekela, který si s jeho tvrdou střelou poradil. V čase 44:10 se Baníku podařilo snížit na 2:1. Csamangó si krasně zpracoval puk v otočce a z pozice mezi kruhy vypálil puk, který přepadl Jekelovi přes lapačku a dokutálel se až za čáru. Inkasovaná branka domácí probrala a opět baníkovce zatlačili a jen díky Cichoňovi zůstal Baník ještě ve hře. Třebíč zvládla skvěle závěr zápasu a vůbec nepustila baníkovce do závěrečného tlaku. V čase 59:50 navíc přidal ještě pojistku do prázdné branky Dočekal – 3:1.