osmifinále play-off   25.2.2014 - 18.00
HC Draci Bílina
VPVPP
Rozhodčí: M. Sýkora, Valenta – Maloušek, Kokrment, tresty: 9:9
Vyloučení - 2 min.: 8:7, 5 min.: 1:1, 10 min. (OT): 0:1, do konce utkání (OK): 1:1
Mimořádné tresty: Tomeček (SOK) 2+2, Sýkora (SOK) 5+OK - Hrdlička (BIL) 10 OT, Bittner (BIL) 5+OK

Bittner, Kasal, Polák, Kunrt "A", Pozděna, Kurijak

T. Přeučil "A", Machulda, Hrubant, Procházka, Hartman "C", Novák, Jirkovský, Bezpalec, Hrdlička, Brettschneider, Smolík, Kýhos, Salač, Havlůj

Miroslav Kanis

Baník porazil Bílinu 7:3 a v sérii vede

V prvním utkání osmifinále druhé ligy zvítězil domácí Baník nad Draky z Bíliny 7:3 po třetinách 2:0, 1:1, 4:2. Vítězství se však nerodilo lehce. Sokolov si sice vypracoval třígólový náskok, ale Bílina dokázala stáhnout na rozdíl jednoho gólu. V závěru však Baník přidal další góly a zaslouženě zvítězil v poměru 7:3.

Nástup hráčů byl ponořen do tmy a hráči za přítomnosti světelných reflektorů byli postupně vyvoláváni na led.

Po opatrnějším začátku začal Baník získávat převahu. Několik náznaků šancí vyřešil Melichar, na druhé straně Habal zasahoval po několika střelách, které byly spíše propagační. Na začátku 12. minuty dostal rozjetý Roman Kašpar pěknou přihrávku od Račanského a svůj nájezd zakončil střelou pod břevno – 1:0. O dvě minuty zabojovali domácí hráči u mantinelu, následně Tomáš Sýkora od modré čáry nahodil puk na Melichara a tomu kotouč propadl za záda – 2:0. Baník byl rázem na koni, jenže zanedlouho byl vyloučen po nešťastném zákroku Říha a ke slovu se dostali také hosté. Ti přesilovou hru nevyužili, ale otupili tlak Sokolova. Zbytek třetiny se hrál především ve středním pásmu a po prvním dějství tak Baník vedl 2:0.

Přestávkový program zpestřil zápas malých hokejistů Baníku, kteří si to rozdali na celé hřiště se dvěma puky.

Do druhé třetiny vstoupil Baník aktivně a do šance se dostal například Sýkora nebo Dobřemysl. Habal příliš práce neměl, Bílina ho ohrožovala především v přesilové hře. Ta opět zůstala nevyužita a Sokolov trestal. Nejdřív Bauer chytrým obloučkem vyslal dopředu své spoluhráče, načež po pěkné kombinační akci Sýkory a Švece to byl právě Jan Bauer, který rychle přebruslil celé hřiště a zakončoval do prázdné brány – 3:0. Třetí gól měl přinést klid na hokejky Baníku, jenže ve 32. minutě se dostali ke slovu i hosté. Poskakující puk dokázal uklidit za záda Habala Martin Smolík – 3:1. Vrátit třígólové vedení mohl Baníku Boušek, ale po pěkné akci nedokázal trefit prostor v bráně. Ve 37. minutě si domácí poprvé zahráli přesilovou hru, ale ta se jim nepovedla. Po dvou třetinách tak byl stav 3:1.

Ve druhé přestávce se na ledě uskutečnila soutěž ve střelbě na bránu. Ceny soutěžícím předávali místostarosta Sokolova Ladislav Sedláček a manažer Baníku Jaromír Carvan.

Na začátku druhé třetiny měli hosté výhodu dvou přesilových her a v té druhé skórovali. Martin Hrubant dostal mezi kruhy hodně prostoru i času a nezaváhal – 3:2. Přesilovou hru ale využil i Baník. Nejprve byl vyloučen Kurijak a po něm i Bittner, jenž zbytečně fauloval Bauera. V početní výhodě 5 na 3 dostal přihrávku na modré čáře Branislav Kubka, potáhl si puk a navzdory sekeře přes ruce tvrdou střelou překonal Melichara – 4:2. Navíc Sokolov pokračoval v přesilové hře. Jenže v ní se domácímu obránci zamotal puk pod nohy, hostující Dominik Novák zkusil štěstí a nenápadná střela smolně propadla Habalovi kolem tyčky – 4:3. Naštěstí pro domácí si vzal v 52. minutě slovo domácí kapitán Václav Dobřemysl, jenž převzal přihrávku od Kubky. V sólu byl sice faulován, ale nakonec si ještě pohrál s brankářem Melicharem a skóroval – 5:3.

Následně přišla komplikace v podobě vyloučení Tomečka na 4 minuty. Baník ale toto oslabení zvládl velice dobře a prakticky nepustil Bílinu k ničemu. Ke konci se na ledě přitvrdilo. V 56. minutě hrál Baník přesilovku, když Martin Rohan od modré čáry vystřelil a Ladislav Boušek nepatrnou tečí překonal Melichara pošesté – 6:3. Na ledě se ještě více přiostřilo a Bílina závěr zápasu příliš nezvládala. V přesilové hře 5 na 3 pak Kuběna namazal Tomášovi Rohanovi a ten z voleje propálil gólmana Bíliny posedmé – 7:3.

Na konci předposlední minuty se situace ještě více vyhrotila. Do potyčky se dostalo několik hráčů, ze kterých vykrystalizovala dvojice Sýkora – Bittner. Domácí útočník v bitce jasně vyhrál, dostal svého soka na led a mířil k trestné lavici. Další rozběsněný hráč Bíliny Přeučil  však Sýkoru zezadu napadl a strhla se další mela. Nakonec se situace uklidnila, Sýkora dostal trest do konce zápasu a překvapivě místo Přeučila zamířil do kabin také Bittner. Na závěrečnou minutu nasadili domácí trenéři čtvrtou formaci a zápas se již relativně v klidu dohrál.

Baník si v prvním osmifinále připsal zasloužené vítězství 7:3, ale utkání ukázalo, že Bílina nebude lehkým soupeřem. Hosté bojovali, snažili se a pokud hráli disciplinovaně, byli Sokolovu na dostřel. V závěru ale Baník ukázal pevnější nervy, svou kvalitu a dotáhl zápas do vítězného konce.

V sérii tak vede Sokolov 1:0. Další zápas se hraje ve čtvrtek 27.2. 2014 od 18.00 hodin na ledě Bíliny. Na sokolovský led se přesune série v sobotu 1.3. 2014, kdy zápas začne v 17.30 hodin. Vyrazte s námi do Bíliny a především v sobotu přijďte podpořit sokolovské hokejisty.