HC Stadion Vrchlabí
VVPVV
Rozhodčí: Valenta – Belko, Maloušek, tresty: 4:4
Vyloučení - 2 min.: 3:4, 10 min. (OT): 1:0
Mimořádné tresty: Kverka (SOK) 10 min OT, Hamerský (VRC) trestné střílení - Tomáš Rohan neproměnil

Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Lenoch, Provazník

Jakubec, Filip M., Fořt, Oppelt, Filip D., Šťastný, Březina, Bláha, Jirků, Marek

Pavel Biegl, Ivan Houda

Baník porazil také Vrchlabí

Třináctou výhru v řadě zaznamenali hokejisté Sokolova. Baník ve 31. kole porazil doma Vrchlabí 3:2. V první třetině šli domácí do dvougólového vedení, když se trefili Jaromír Kverka a Martin Parýzek, hosté však ve 14. minutě snížili na 2:1. Ve druhé třetině gól nepadl. Toho se diváci dočkali až ve 49. minutě, kdy se prosadil Adam Schusser. Hosté v závěru zápas ještě zdramatizovali po gólu Martina Filipa, výhru však Baník udržel a získal tak další tři body do tabulky, kterou vede stále o osm bodů.

Zajímavé utkání viděli diváci v sobotu 8.2.2014 na zimním stadionu v Sokolově. Emoce na ledě i v hledišti, drama až do úplného konce a nakonec další tři body pro hokejisty Baníku, tak by se dal ve stručnosti shrnout zápas se silným soupeřem z Vrchlabí.

Trenérské duo Antonik – Michna se v utkání muselo obejít bez několika hráčů. Chyběli obránci Šik a Kubka, i útočníci Švec a Říha. Několik hráčů pak nastupovalo s nachlazením. K dispozici byl naopak Csamangó a nově také dvojice slovenských juniorů Martin Kečkeš a Juraj Bezúch. Zatímco prvně jmenovaný účastník posledního juniorského mistrovství světa do utkání zasáhl jako sedmý bek, Juraj Bezúch, jenž dříve nastupoval za slovenskou osmnáctku, zůstal jen na střídačce jako náhradník.

Baník vstoupil do utkání aktivně. Ve 4. minutě putoval na trestnou lavici hostující Fořť a Sokolov vyloučení potrestal. Jaromír Kverka si najel středem kluziště, dostal puk do jízdy od Ladislava Bouška, prosmýkl se mezi obránci a svůj nájezd  suverénně zakončil – 1:0. Vrchlabí mohlo odpovědět vzápětí, ale velkou šanci hostujícího útočníka vychytal Habal. Na začátku deváté minuty se opět solidně zaplněné ochozy radovaly znovu. Jan Bauer vyhrál buly, Tomáš Sýkora přistrčil puk na modrou Martinovi Parýzkovi, jenž bombou prostřelil Jeschkeho – 2:0.

Postupem času se do hry začali dostávat i hosté. A brzy se dočkali také oni gólu. Ve 14. minutě totiž Tomáš Šťastný předvedl krásnou individuální akci, když se prokličkoval až před Habala a zakončil přesně – 1:2. Ještě ve stejné minutě se do sólového nájezdu dostal vrchlabský Březina, ale Habal Baník podržel a vyrovnání nepřipustil.

Vrchlabí po vstřeleném gólu výrazně ožilo a na dlouhé chvíle zamklo domácí v jeho třetině. Habal však i nadále odolával. Tlak Vrchlabí nakonec ukončilo vyloučení hostujícího Klementa. V přesilové hře se Baník dostal do velké šance po závaru před bránou, ale skóre se již v první třetině neměnilo.

Druhé dějství bylo daleko opatrnější než první třetina. V úvodu se sice do šance dostal Kuběna, ale to byla jedna z mála příležitostí obou týmů v druhé dvacetiminutovce. V ní měli domácí také výhodu přesilovky 5 na 3, ale ta zůstala nevyužita. Vrchlabí sice mělo často puk v držení, ale do větší šance se nedostávalo a hosté se neprosadili ani v přesilovkách. Po druhé třetině tak byl stav stále 2:1.

Třetí třetina se pak divákům musela líbit. Baník byl o něco málo aktivnější a snažil se přidat třetí gól, ale i Vrchlabí bylo nebezpečné a tlačilo se do zakončení. Ve 49. minutě ujel všem Tomáš Rohan, v nájezdu byl faulován a bylo nařízeno trestné střílení. To faulovaný neprovedl špatně, ale nakonec puk do sítě neumístil. To však domácí dlouho nemrzelo. Jan Bauer od mantinelu přihrával puk před bránu, ten se nakonec odrazil k Adamovi Schusserovi, který si sjel před Jeschkeho a prostřelil ho  – 3:1. To již hrál Baník pouze na tři pětky a také ve větším tempu.

Na ledě se také přitvrdilo a rozhodčí některé zákroky, možná zbytečně, pouštěl. To dostalo do varu jak diváky, tak hráče na ledě. V 56. minutě byl vyloučen Sýkora, který oplácel po předchozím tvrdém střetu. V oslabení se však dostal do nájezdu Kverka, jenž již ve středním pásmu byl evidentně faulován a byl atakován také při zakončení. K překvapení všech se však další trestné střílení nepískalo, naopak za protesty Kverka obdržel osobní desetiminutový trest. To již sokolovský stadion bouřil. Ještě větší zloba se snesla na trojici rozhodčích o chvíli později. Baník dostal puk z vlastní třetiny do středního pásma, odkud hosté přihráli před bránu na svého hráče a následně matador Martin Filip překonal Habala. Rozhodčí však jednoznačný ofsajd neodpískali a navzdory protestům gól uznali – 3:2.

Vstřelený gól vyvolal vlnu nevole jak ze strany diváků, tak domácích hráčů i trenérů. Gól ale platil a domácí trenéři si raději vybrali oddechový čas. Po něm se dostal do šance Dobřemysl, ale Jeschke skvěle zasáhl betonem. V poslední minutě zkusilo Vrchlabí i powerplay, trefilo i břevno, Baník však nakonec odolal a dovedl zápas do vítězného konce.

Výhrou si Sokolov udržel osmibodový náskok na čele tabulky. Na hokejisty Baníku již čekají pouze dvě utkání základní části. Netradičně v úterý 11.2.2014 cestuje tým do Děčína. V dalším kole má Sokolov volno a základní část zakončí v sobotu 22.2.2014 v Klatovech. V úterý 25.2.2014 pak na sokolovském zimním stadionu začne playoff. Protivník znám ještě není, toho určí poslední tři kola soutěže.

V úterý 25.2.2014 od 18.00 hodin to však začne…