Staněk, Beneš, Pleva, Jícha, Smejkal, Kolda, Šír, Jan

Krupka, Říha, Plachý, Kunstmüller, Hron, Dítě, Vítek D., Kotlík, Gregar, Zídek

Mikuláš Antonik, Jan Michna

Baník ve Žďáru urval dva body

V prvním zápase roku 2014 zvítězili hokejisté Baníku na ledě Žďáru 3:2 po samostatných nájezdech. Góly vítězů stříleli Vojtěch Šik, Tomáš Rohan a Dominik Vaněk, jenž proměnil rozhodující nájezd. Vzhledem k tomu, že Kolín prohrál s Vrchlabím, zvýšil Sokolov svůj náskok v čele tabulky na tři body.

K prvnímu mistrovskému utkání v Novém roce 2014 zajížděli sokolovští hokejisté do Žďáru nad Sázavou. S místními „Plameny“ sehráli vyrovnané utkání, při nájezdech byli však úspěšnější a přivezli si z Vysočiny dva body za vítězství 2:3 PN po třetinách 0:1, 1:0 a 1:1.

Od samého úvodu utkání se hrálo ve vysokém tempu a na domácím mužstvu bylo od začátku znát nesmírné odhodlání porazit vedoucí tým tabulky. Lépe začali ale hosté, kteří v úvodu 3. minuty vytvořili před domácí brankou velký závar a po ideální nahrávce Tomáše Rohana do mezikruží otevřel skóre utkání Šik – 0:1. Baníkovci po vstřeleném gólu měli více ze hry, ale do koncovky se přes dobrou obranu Plamenů dostávali jen zřídka. Ve druhé polovině 1. třetiny převzali iniciativu domácí, avšak jejich snaze stála v cestě také výborná obrana Baníku a výborně chytající Habal, který zneškodnil i samostatný únik domácích, kdy se o zakončení snažil Dítě. Na druhé straně měl dobrou příležitost Vaněk, ale nezakončil a tak po dvaceti minutách šli do šaten s jednobrankovým náskokem sokolovští.

Ve druhé třetině měli domácí hokejisté mírně navrch, jejich přechod z obrany do útoku byl rychlý a Baníkovci měli v obraně chvílemi plné ruce práce. Ve 24. minutě měli žďárští možnost první přesilové hry a sehráli ji velmi dobře. Po nahrávkách Staňka a Říhy se přesně trefil z předbrankového prostoru domácí kapitán Plachý – 1:1. Následovala série vyloučení, ze kterých však ani jedna strana nedokázala nic vytěžit, blíže k tomu měli hosté v minutové přesilovce 5 na 3. Kubkovu bombu však zastavila tyč a další jeho ránu zlikvidoval výborný Sláma. Do konce druhého dějství měli oba týmy ještě několik střeleckých příležitostí, ale skóre se nezměnilo.

První velkou příležitost třetí dvacetiminutovky si vypracovali hosté, ale Sláma skvěle vyrazil tečovaný puk a Sýkorova dorážka jen těsně minula branku. Výborné příležitosti měli ale také domácí, ale rovněž jim chyběla přesnost. V 52. minutě měl Baník další početní výhodu, ta měla ale paradoxně opačný efekt. Domácím se zásluhou rychlého vyhození a protiútoku podařilo skórovat Kunstmüllerem a měli zaděláno na tříbodové vítězství – 2:1. Domácí měli ještě několik šancí, ale Habal sokolovské držel při životě. V 56. minutě se hosté ještě ubránili v přesilovce Plamenů a v čase 57:57 si trenér Antonik vzal oddechový čas. Na led odjelo šest hráčů bez brankáře. Baníkovci vyvinuli úžasný tlak, ze kterého se domácí osvobozovali pouze za cenu zakázaného uvolnění. Nakonec se jim podařilo po zásluze vyrovnat, když Kverkovu nahrávku zpoza branky přetavil na vyrovnání Tomáš Rohan – 2:2. V úplném závěru řádné hrací doby měli ještě tutovky Dobřemysl a Švec, ale výborný Sláma poslal utkání do prodloužení.

V nastavené pětiminutovce se toho až tak moc nestalo, obě strany vyslaly na brankáře po třech střelách. Utkání se tak mělo rozhodnout v samostatných nájezdech. Ty začali domácí, ale Habal byl pozorný a nakonec vychytal Plamenům všechny tři pokusy. Rovněž tak úspěšný byl i Sláma. Své nájezdy neproměnili postupně Boušek, Bauer a Dobřemysl. O druhém bonusovém bodu rozhodl nakonec nekompromisním zakončením ve čtvrté sérii sokolovský Vaněk – 2:3 SN.

Sokolovští po kondiční „náloži“, kterou absolvovali ve vánočním mezicyklu, působili chvílemi trochu unaveně, ale týmový duch je neopustil a tak si toto vítězství doslova vydřeli.

Další utkání sehrají hokejisté na domácím ledě ve středu 8.1. od 18.00 hodin s celkem HC Řinuty.