Tomáš Mariška, Martin Sobotka, David Fečo
Soupiska HC Dynamo Pardubice "B"

Honzík (Vomáčka)

Hrádek, Zdráhal, Nedbal, Chabada, Tvrdík, Voženílek, Kaštánek

Hrníčko, Rákos "A", Herčík, Rohlík, J. Mikyska, Urban, Žálčík "A", Kaut "C", Pochobradský, Zeman, Rouha, Lichtag

Tomáš Jirků, Jan Starý

Baník s Pardubicemi nebodoval a sezona mu končí

Dobojováno. Baník v 52. kole prohrál doma s Pardubicemi 1:3, čímž se soupeř díky vzájemným zápasům dostal v tabulce právě před Baník.

V závěrečném kole základní části přijely do Sokolova Pardubice se svým B-týmem. Přímý souboj o postup do předkola play off začal svižně. Oba týmy vycházely logicky ze zajištěné obrany, kterou doplňovaly extrémním nasazením a bojovností. Zajímavý hokej, s menším počtem šancí. Bylo jasné, že budou rozhodovat detaily, případně chyby. Sokolov se snažil více tlačit a dobře bruslil, Pardubice prokazovaly zase svou silovou převahu, a to jak před oběma brankovišti, tak při držení puku a v soubojích.

První drobná chyba přišla na straně Baníku. Domácí hráči se stáhli a možná až moc nechali prostor Mikyskovi, jenž našel na středu hřiště za kruhy najetého Ondřeje Chabadu a ten střelou do horního rohu branky překonal již v té době klečícího Hamalčíka. Odehráno 10:12 a 1:0 pro Pardubice.

Úvodní branka utkání obraz hry příliš nezměnila. Sokolovští se snažili o vyrovnání, ale přes dobře organizovanou obranu hostů se prosazovali obtížně. Do větší šance se až v závěru první třetiny dostal Vojtěch Tomeček, ale sám před Honzíkem ho z bezprostřední blízkosti překonat nedokázal. Druhá třetina přinesla přece jen více okének v defenzivě obou týmů než úvodní dějství. Ve 28. minutě se do další své velké šance dostal opět Vojtěch Tomeček, ale i napodruhé ze vzájemného souboje vyšel lépe strážce pardubické branky. Ještě větší šanci dostal Baník na konci 35. minuty. Po chybě Tvrdíka směřovali tři domácí na jediného obránce hostí. I přes ne zcela ideální sehrání situace se dostal sokolovský Přikryl přesto do nadějného zakončení, ale branku netrefil. V čase 38:21 došlo k prvnímu vyloučení v utkání. Na trestnou lavici putoval domácí kapitán Tomáš Rohan. Až do druhé sirény ale domácí čtveřice oslabení úspěšně ubránila a zbytek trestu se přenesl do úvodu posledního dějství.

V úvodu třetí třetiny ubránili sokolovští i zbytek svého trestu a mohli se nadechnout k dalšímu náporu. Ve 43. minutě dostali domácí další šanci na vrovnání díky prvnímu oslabení Pardubic v zápase, když se provinila východočeská střídačka hrou v šesti hráčích v poli. Ani v početní výhodě ale domácí střelci recept na Honzíka nenašli. Pardubice se čím dál více stahovaly do obrany, ale tato strategie jim dost vycházela a Baník nenacházel recept, jak obranou hradbu přelstít. Naopak v čase 48:31 těžili ze situace, kdy se do útoku zapojili i sokolovští obránci a otevřené okénko v defenzivě využili Daniel Herčík k druhému gólu hostů.

Na konci 50. minuty byl vyloučen další hráč Pardubic a Baník dostal jednu z posledních šancí zvrátit vývoj zápasu. První přesilovková formace recept na to, jak sestavit zámek v útočném pásmu vůbec nenašla. Ta druhá už byla úspěšnější, ale Honzík odolal až do návratu vyloučeného hráče do hry. Chvíli poté už ale kapituloval. Sedm sekund před koncem 52. minuty střelou k tyči skóroval Tomáš Vracovský. Tlak Sokolova dále sílil, ale čas ubíhal. Náznaky šancí likvidoval Honzík a dokázal si poradit i se zakončením Csamanga z bezprostřední blízkosti. Naopak v 58. minutě se po křídle dostal do obranného pásma Baníku Pochobradský a střelou švihem překonal Hamalčíka potřetí.

O utkání a o celé sezoně tím bylo prakticky rozhodnuto. Sokolovští trenéři ještě sáhli k power play, ale to již změnu skóre nepřineslo, když Pardubice čtvrtý puk do branky Sokolova dopravili až těsně po závěrečném hvizdu. Tato skutečnost jim nemohla pochopitelně zkazit radost z vítězství a z postupu do předkola play off.

Baníku po prohře sezona končí. Dnes se hráči určitě snažili, ale už to byla místy až křeč, soupeř hrál organizovaně a efektivně.

OHLASY

Tomáš Mariška (trenér HC Baník Sokolov): Věděli jsme, že utkání má extrémní důležitost a že je potřeba udělat bod. Myslím si, že hráči k tomu přistoupili velmi dobře a odpracovali jsme to nejlépe, jak jsme mohli. Myslím, že hráči se vydali na sto procent. Bohužel nás zradilo to, co nás teď trápilo ve zbytku sezony. A to byla především naše efektivita, která nebyla dobrá v tomto zápase, ani v těch předchozích. V tom byl ten hlavní rozdíl. Myslím, že jsme si vytvořili víc šancí, snažili jsem se hrát aktivně, ale bohužel jsme ty své šance nevyužili a využil je soupeř, proto dneska vyhrál. Jsem rád, že fanoušci vytvořili výbornou atmosféru, že nás hnali až do posledního střídání. Hráčům jsem poděkoval, jak za celou sezonu, protože si myslím, že pracovali na maximum. Teď nás to samozřejmě všechny mrzí, že nemůže sezona pokračovat dál. Musíme si to rozebrat, musíme se z toho ponaučit a já věřím, že se v příští sezoně vrátí Baník silnější…