Klášterec n/O - Kobra Praha 7:2, série 2:0
Nymburk - Mor. Budějovice 2:4, série 0:2

Havlůj, Kuriljak, Pozděna, Polák, Kunrt

Přeučil, Machulda, Hrubant, Procházka, Hartman, Novák, Hrdlička, Salač, Kýhos, Jirkovský, Bezpalec, Kasal

Miroslav Kanis

Baník vyhrál i v Bílině a vede 2:0 na zápasy

Ke druhému zápasu nastoupili hokejisté Baníku podpořeni početnou skupinou fanoušků ze Sokolova. Ti se mohli po zápase radovat společně s hráči z vítězství 2:4 po třetinách 0:1, 1:1, 1:2. V sérii tak vede Baník 2:0 na zápasy. V sobotu již Sokolov může rozhodnout o postupu do dalšího kola play-off.

Po vlažnějším začátku zápasu měl více ze hry Baník, když na domácích byla znát větší únava z prvního zápasu. Do první šance se dostal v přesilové hře Sýkora, ale svůj nájezd neproměnil. To ale nemuselo Baník mrzet. V téže přesilovce se k odraženému puku dostal Martin Rohan a bombou o tyčku překonal Melichara - 0:1.

Ve zbytku třetiny se toho příliš neudálo, domácí pozorně bránili střední pásmo a hostům byli vyrovnaným protivníkem. První třetina tak skončila vedením Baníku 1:0.

Hned v úvodu druhé části hry se Sokolov dostal do velké šance, když ujel T. Rohan, našel lépe postaveného Bouška, ten však byl nakonec atakován a puk do odkryté brány neumístil. Další šanci měl Tomáš Rohan, ale neskóroval. Domácí také hrozili, ale do větší šance se prakticky nedostávali. Stav se měnil až ve 31. minutě. To Parýzek vystřelil od modré čáry a u tyčky zaparkovaný Dominik Vaněk z dorážky zvýšil na 2:0.

Šanci na snížení měli domácí ve 35. minutě, ale Habal sólový nájezd chytil. Bílina se dočkala až o chvíli později, kdy se v přesilové hře prosadil Jakub Procházka, který tečoval střelu Kunrta. Po dvou třetinách byl tak stav 1:2.

Ve třetí třetině byl stav dlouho neměnný. Baníkovcům dělala problémy urputná bílinská obrana středního pásma, domácí trpělivě čekali na svou šanci. Ta i přišla, když Habal čelil dalšímu nájezdu, ale nakonec to byl Baník který v 55. minutě zvýšil své vedení. Šikův oblouček Melichar nezkrotil a Dominik Vaněk pohotově uklidil puk do sítě - 1:3. Vstřelený gól měl Sokolov uklidnit, jenže o pár vteřin později Martin Hrubant po individuální akci střelou zápěstím překonal Habala - 2:3. Drama tak pokračovalo. Bílina měla puk častěji na svých hokejkách, jenže tři minuty před koncem přišla hrubka domácího beka a Marek Švec prostřelil Melichara mezi betony - 2:4. Toto vedení Baník již udržel a připsal si druhé vítězství v sérii.

Bílina ale znovu ukázala, že je nepříjemným soupeřem a ani třetí zápas nebude nic jednoduchého. Baník ale může v sobotu 1.3. 2014 rozhodnout o svém postupu do dalšího kola play-off. Zápas začne v 17.30 a na diváky čeká bohatý doprovodný program. Věříme, že v sobotu se sejdeme na zimním stadionu v hojném počtu a následně oslavíme i postup. Všichni jste do ochozů srdečně zváni.