Nymburk - Mor. Budějovice 4:3 PP, série: 2:2

Kobra Praha - Klášterec n/O 4:5 SN, série: 2:3
Mor. Budějovice - Nymburk 3:2, série: 3:2

Bittner, Havlůj, Polák, Kunrt "A", Pozděna

Salač, Přeučil "A", Machulda, Hrubant, Procházka, Hartman "C", Novák, Jirkovský, Bezpalec, Hrdlička, Brettschneider, Smolík, Böhm

Miroslav Kanis

Baník po výhře 7:1 postupuje do čtvrtfinále!

Ve třetím zápase osmifinálové série zvítězil Baník nad Bílinou jednoznačně 7:1 po třetinách 2:1, 4:0 a 1:0. V celé sérii tak Sokolov zvítězil 3:0 na zápasy a vyhlíží soupeře na čtvrtfinále. To se rozehraje v pátek 7.3.2014 na sokolovském zimním stadionu.

Série mezi Baníkem a Bílinou se v sobotu 1.3.2014 přesunula na zimní stadion v Sokolově. A zde také skončila.

Domácí Sokolov nastoupil s jednou změnou v sestavě, když Bauera nahradil Hudák. Ten se v zápase také zapsal do střelecké listiny.

Baník na svého soupeře vlétl a již ve třetí minutě přišel první gól. Na brankovišti si bravurně počínal Marek Švec, obtočil se kolem obránce a v pádu zavěsil – 1:0. Následný nápor Baníku pak otupilo až vyloučení Dobřemysla v 8. minutě. A v přesilové hře Bílina vyrovnala, sražená střela se nešťastně od hokejky domácího hráče odrazila k Jakubovi Procházkovi, jenž překonal Habala – 1:1.

Následně se hra začala vyrovnávat a puk měla v držení častěji i Bílina. Ke konci třetiny však iniciativu přebíral opět Baník, jenž se nakonec dočkal i druhého gólu. Od modré čáry střílel Kubka a Pavel Kuběna perfektní tečí překonal Melichara – 2:1. Tímto stavem skončila první třetina.

Přestávku pak zpestřilo zdařilé společné vystoupení sokolovských krasobruslařek a sokolovských mladých hokejistů.

Druhou třetinu začal Baník přesilovkou. Tu však nevyužil a zanedlouho stejně tak naložila se svou výhodou i Bílina. Ve 27. minutě byl vyloučen hostující Bittner a od této chvíle se začalo ve druhé třetině hrát prakticky jen na jednu bránu. Baník stupňoval svůj tlak a hosté začali nestíhat. Melichar musel být neustále v pozoru, ale zatím ještě odolával. A to i v přesilové hře Baníku 5 na 3. Ve 36. minutě se však z obrovského tlaku zrodil brankostroj.

Nejprve Jaromír Kverka před bránou umístil střelecký pokus svého spoluhráče za záda Melichara – 3:1. O sedmnáct vteřin později napadal v útočném pásmu Ivan Říha, získal puk, zkusil štěstí a Melichara překvapil – 4:1. Po tomto gólu se hostující gólman nechal vystřídat.

Ale náhradník Ivo Horák neudržel čisté konto příliš dlouho. Po šestnácti vteřinách dostal Václav Dobřemysl přihrávku od Kuběny a před bránou si počínal zkušeně – 5:1. Následoval oddechový čas pro hosty, ale ani ten nepomohl. Baník byl k nezastavení a ve 38. minutě po pěkné akci celého prvního útoku zakončoval do odkryté brány Ladislav Boušek – 6:1. Sokolov měl ve zbytku třetiny ještě další šance, ale skóre se již neměnilo. Po dvou třetinách vedl Baník o pět gólů.

O druhé přestávce proběhla nová soutěž, když zakoupené očíslované puky naházeli diváci na ledovou plochu a tři kotouče, které byly nejblíže středu, znamenaly výhru pro jejich majitele.

Do třetí třetiny šel Baník s vědomím výrazného náskoku a nemusel se tak již nikam hnát. Ale i nadále Baník na ledě kraloval a bavil početné publikum. Ve 45. minutě přišel sedmý gól do sítě Bíliny. To Tomáš Rohan přihrál na Pavla Kuběnu, který celou akci ještě vyšperkoval nahrávkou na hokejku Miroslava Hudáka, jenž jen nastavil hokejku a usměrnil puk do brány – 7:1.

A Baník měl i další šance. Především pak příležitost Kverky volala po gólu, ale mladý útočník Baníku jen o kousek minul bránu. Ve třetí třetině hrál Baník dvakrát oslabení, ale ta ubránil naprosto s přehledem. Navíc při vyloučení Kubky se do sóla dostal Kuběna, ale tentokrát byl úspěšnější gólman Severočechů. Zvýšit vedení Baníku mohl v 56. minutě i Račanský, ale další gól již Draci neinkasovali.

Zápas se poměrně v klidu dohrál a diváci sokolovským hokejistům poslední minutu bouřlivě aplaudovali. Baník zvítězil 7:1 a na zápasy v sérii 3:0.

Vítězství Baníku je naprosto zasloužené, domácí hráči předčili svého soupeře úplně ve všem. Bílina stačila pouze jednu třetinu, poté Drakům došly síly. Je však pozitivní, že i za rozhodnutého stavu se hosté neuchýlili k nefér zákrokům a zápas se tak obešel bez zbytečných emocí.

Po závěrečné siréně zůstala většina diváků na svých místech a na stadionu proběhla bouřlivá děkovačka. Baník tak premiérově doma oslavil postup přes první kolo play-off. V loňské sezoně totiž Sokolov postoupil v zápase na ledě Děčína.

Na čtvrtfinálového soupeře si hokejisté musí ještě počkat. Možnými soupeři stále jsou Děčín, Klášterec, Řisuty, Nymburk, Jablonec i Pelhřimov.

Jedno je však jisté. První čtvrtfinále se bude hrát v pátek 7.3.2014 na sokolovském zimním stadionu.