2.5. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
Dalším navrátilcem je odchovanec Matěj Zadražil

Do třetice návrat. Dres Baníku bude v příští sezoně oblékat Matěj Zadražil, který se vrací z týmu účastníka baráže o extraligu.

V březnu ještě soupeř v dresu Dukly Jihlava, který svými body přispěl k postupu přes Baník, od května už opět v mateřském klubu. Matěj Zadražil se vrací do Sokolova, kde podepsal smlouvu na jeden rok. „Matěj je zkušený, urostlý centr, který má velký přehled ve hře a je silný i na buly. Navíc se jedná o odchovance klubu, v nejlepším hokejovém věku, což nám zapadá do naší koncepce. Určitě by měl patřit mezi výrazné postavy týmu,“ okomentoval návrat sokolovského útočníka sportovní manažer a hlavní trenér A-týmu Martin Štrba.

Matěj Zadražil prošel mládežnickými reprezentacemi, když působil v dorosteneckých a juniorských týmech Karlových Varů. Zde nastupoval i v kontinentální MHL a v sezoně 2013/2014 premiérově nastoupil i v seniorské extralize. Celkem v nejvyšší soutěži odehrál Matěj Zadražil 26 zápasů s bilancí 1+5 a dalších 11 zápasů přidal v baráži o extraligu (2+1). Následně urostlý útočník působil v Chance lize v Jihlavě, Kadani, Prostějově i Litoměřicích. V sezoně 2017/2018 se Matěj vrátil do Baníku, kde o sezonu později oslavil s týmem také postup do Chance ligy. Tu si pak v sokolovských barvách zahrál i v sezoně 2019/2020. Ve všech třech sezonách v Baníku patřil Matěj Zadražil mezi nejproduktivnější hráče.

„Vybral jsem si Baník, protože jsem tady doma, a protože jde vidět, jaký tu nastal progres. Těším se na kluky a sám jsem zvědavý, jak to bude celé probíhat,“ řekl ke svému návratu Matěj Zadražil. Osmadvacetiletý útočník odehrál v A-týmu Baníku zatím 117 zápasů, ve kterých vstřelil 47 gólů a přidal 72 asistencí. Zatím si tak sokolovský útočník drží průměr více než jednoho bodu na zápas. A přísun bodů budou sokolovští fanoušci od „Dráhy“ očekávat i v následující sezoně.