16.12. 2022 | A-tým | Tomáš Bouda
Transfery mezi Baníkem a účastníkem Ligy mistrů

HC Baník Sokolov získává z týmu Comarch Cracovia útočníka Štěpána Csamanga, naopak do Polska míří Vojtěch Tomi.

Vojtěch Tomi odchází do konce sezony do týmu Comarch Cracovia, účastníka polské ligy, Ligy mistrů a vítěze Kontinentálního poháru. Nejlepší střelec Baníku minulého ročníku letos nastoupil do 26 zápasů, ve kterých vstřelil 4 góly a přidal 6 asistencí. „Vojta nenavázal na loňskou úspěšnou sezonu. Nepanovala úplná spokojenost ani na jedné straně, a tak jsme se domluvili na přerušení smlouvy, s tím, že Vojta odchází do Polska,“ řekl k odchodu hráče hlavní trenér Martin Štrba.

Vojtěch Tomi by měl podepsat v Polsku smlouvu do 30. 4. 2023. Následně bude záležet na vývoji, smlouvu v HC Baník Sokolov má Vojtěch Tomi do 30. 4. 2024. HC Baník Sokolov tímto Vojtovi děkuje za dosavadní služby.

Shodou okolností naopak Baník posílí o útočníka z týmu Comarch Cracovia. Do Baníku se po více než sedmi letech vrací Štěpán Csamangó, který během uplynulých let nastupoval kromě Polska také v Maďarsku v rámci mezinárodní Erste ligy či v EBEL lize v týmu Znojma.

Osmadvacetiletý odchovanec karlovarského hokeje oblékal dres Krakova v letošní sezoně i v Lize mistrů. V Cracovii nastupoval Štěpán například i s Vojtěchem Polákem či dříve s Michalem Vachovcem.

„Štěpán Csamangó vyjádřil touhu se vrátit domů. Následně jsme se s hráčem domluvili na smlouvě do 30. 4. 2024. Věřím, že získáváme hráče, který nám svým pohybem, důrazem i kvalitní střelou v ofenzivě velmi pomůže,“ řekl k příchodu urostlého útočníka Martin Štrba.

Oba hráči by po vyřízení náležitostí měli být svým týmům k dispozici již v následujících zápasech.