Kowalczyk, Nedbal, Forman, Szathmáry, Jenáček, Furch, Hort

Kunc, Bittner, Šťovíček, Vodný, Nedvídek, Havránek, Paták, Král, Kratochvíl, Podlaha, Havlát, Ferda

Martin Sobotka, Jaroslav Barvíř

S Třebíčí prohra o gól...

Ve 23. kole prohrál Baník na svém ledě s Horáckou Slavií Třebíč těsně 3:4 po třetinách 0:0, 2:3, 1:1.

Úvodní dvacetiminutovka nepřinesla branku ani na jedné straně. Ovšem obě mužstva měla několik příležitostí ke vstřelení úvodního gólu, své týmy držely nad vodou brankáři na obou stranách kluziště. V první periodě hrály týmy disciplinovaně a nebylo žádné vyloučení. V 17. minutě se Sokolov zabydlel ve třetině hostů a hledal recept na Jekela, ale marně, gólman Třebíče si pokusy sokolích mužů pohlídal a do kabin se odcházelo za stejné stavu, jako utkání začalo, tedy 0:0.

Druhou část započala aktivně Třebíč, která ihned na začátku dokázala ujet dva na jednoho. Na konci akce stál Michal Kunc, ale Bednář se předvedl výborným zákrokem. Na druhé straně si šanci vybojoval Jaromír Kverka, po něm si o střelu řekl ještě Stříbný, ale gólman v brance hostů si obě rány pohlídal. Tlak západočechů ale neutichl a v početní převaze se Baník střelecky prosadil. Přindišovu střelu od modré čáry zvládl Jekel vyrazit, ovšem pouze před sebe a hůl Jaromíra Kverky, který kotouč doklepl za záda gólmana Horácké. Hosté se snažili bleskově odpovědět na úvodní gól domácích. To se jim také ve 30. minutě skutečně podařilo. Po šanci Zadražila, který z těsné blízkosti minul hostující svatyni, se do akce pustil Petr Kratochvíl, který prostřelil Bednáře střelou z levého kruhu. Baníkovským hokejistům se však zachtělo vzít si vedení zpět. Trvalo sedmnáct vteřin, než síť Třebíče rozvlnil Jakub Vrána. Ve 33. minutě usedl na lavici hříchu Adam Rulík a Horácké Slavii se podařilo využít přesilovou hru, když se ránou od modré čáry prosadil Lukáš Nedvídek. Hra se přelévala z jednoho konce na druhý a hosté se dychtivě drali za zvyšující brankou. Necelé dvě minuty před sirénou značící konec druhého dějství, ještě upřesnil skóre Lukáš Paták, který dorazil kotouč za bezmocného Bednáře. Vyrovnání měl ještě v samotném závěru na čepeli Osmík, ale o milimetry minul bránu Jekela.

Baník třetinu začal s touho o vyrovnaní, ale brankáře Třebíče se mu nedařilo znovu překonat. Hra se znovu začala přelévat a na konci akcí stály dobré výkony gólmanu na obou stranách. Až v 50. minutě byla k vidění větší šance, o kterou se zasloužili hosté, když sokolovské obraně unikl Paták, ale Osmík jej stačil na poslední chvíli dohnat a do střely vložil svou hůl. O dvě minuty později přeci jen lovil brankář Baníku kotouč ve vlastní síti, když se po zmatku v obranném pásmu domácích dostal ke střele Michal Vodný, který zasunul puk za záda Jana Bednáře. V 56. minutě zavítal na trestnou lavici Rohan a v mžiku se k němu přidal také Šafář. Ačkoli Baníku chyběli dva muži na ledové ploše, ujel Rulík s Matějem Zadražilem a podařilo se mu snížit na rozdíl jedné branky. Minutu a půl před koncem se pokusil Sokolov o srovnání v power-play, ale srovnat se mu již nepodařilo.

Ohlasy trenérů:

Karel Mlejnek (Sokolov):

Dnešní utkání z naší strany rozhodly hrubé individuální chyby. Jak před prvním gólem, tak třetím a dá se říct, že i před čtvrtým. Do poloviny utkání jsme předváděli hru a plán, jakým jsme chtěli hrát. Troufám si říct, že do poloviny utkání se soupeř nedostával do šancí. Ale jak jsem řekl, hrubými individuálními chybami jsme zápas prohráli. Velmi nás to mrzí. I nadále máme poměrně velkou podporu fanoušků. A fanoušek čeká na naše body. Ty v posledních dvou utkáních doma byly velmi blízko. Bohužel individuální chyby jsou tím faktorem, který nyní po reprepauze rozhoduje utkání v náš neprospěch. Klukům nemohu upřít snahu, snaží se, chtějí. Ale bohužel v tom chtění jsou individuální chyby vidět víc a víc. Nedá se nic dělat. Čekají nás další utkání. Ve středu i v sobotu a je potřeba se na to velmi zodpovědně připravit.

Jaroslav Barvíř (Třebíč):

Z naší strany nebyla první třetina vůbec ideální, protože jsme byli ještě v autobuse. Nebyli jsme schopni se dostat do tempa a hrát naši hru. Zápas pro nás měl vlny, kdy tam byly lepší pasáže a horší pasáže. Čeho si velmi cením je, že jsme dvakrát prohrávali, dokázali jsme vyrovnat, a nakonec i skóre otočit. To se pak ukázalo jako rozhodující moment toho, že jsem utkání zvládli za tři body. Zbytečně jsme si to ještě zkomplikovali, kdy jsme dostali při vlastní přesilovce 5 na 3 kontaktní gól. To se nesmí stávat, protože jsme si pak koledovali o vyrovnávací branku. Dnes jsme spokojeni se třemi body, ale s předvedenou hrou ne.