Král (Beran)

Marcel, Dajčar, Doudera, Kukla, Mlčák, Strejček, Krutil

Voženílek, Jícha, Kadlec, Korkiakoski, Střondala, Jánský, Štohanzl, Šik, Kangas, Havelka, Sklenář, Kropáček

Bitvu s Litoměřicemi rozhodly až nájezdy

Ve 21. kole Chance ligy prohrál Baník na domácím kluzišti se Stadionem Litoměřice 2:3 po nájezdech.

Po reprezentační přestávce nastoupil Sokolov i s Tomášem Vracovským a Adamem Křemenem, kteří sbírali extraligové starty. Do brány se pak postavil Jan Bednář. Soupeř na západ Čech dorazil i s několika hráči, kteří plnili reprezentační povinnosti v mládežnických výběrech.

V úvodu byla hra vyrovnaná. Šance měla obě mužstva, ale činili brankáři. Jako první měl výhodu přesilové hry Baník, ale nenaložil s ní dobře a soupeř poté trestal. Při vyloučení Přindiše zůstali před bránou dva volní hráči a Martin Kadlec se z dorážky nemýlil – 0:1. Zbytek první třetiny odehrál Baník v útlumu a do kabin odcházel za nepříznivého stavu.

I ve druhé třetině se Baník dostával do hry velmi obtížně, navíc se v začátku musel bránit dvěma oslabením. Hosté vsítili i druhý gól, ale ten nebyl uznán po předchozím posunutí branky. Až v polovině zápasu měl velkou příležitost Vracovský, avšak minul. Na druhé straně se několika zákroky zaskvěl Bednář, a ačkoliv i ve druhé třetině Litoměřice Baník přestříleli, stále platil stav 0:1. Příslibem pak byl zlepšený výkon v závěru druhé třetiny.

Vstup do třetí třetiny vyšel Baníku na výbornou. Josef Stříbrný skvěle forčekoval, vybojoval puk pro Tomáše Vracovského, který zpoza branky našel Jaromíra Kverku, jenž střelou z kruhu rozradostnil sokolovské diváky – 1:1. Baník ihned ožil a spolu s ním také publikum. Do varu pak diváky dostal ještě více Adam Rulík, který se zastal svých spoluhráčů. V této fázi zápasu měl Baník více ze hry, ale gólem neskončily šance Vracovského či Zadražila. V 51. minutě vzplály emoce ještě více. Přindiš si vyřizoval účty s Kangasem, do potyčky se následně zapojil i Marcel a rozhodčí měli hodně práce, aby oba soky od sebe rozdělili. Baník z této situace vytěžil přesilovou hru, ale tu ukončilo Osmíkovo vyloučení. Ve zkrácené přesilovce hostí pak dominoval Bednář, který pochytal několik příležitostí soupeře.

V 58. minutě pak sokolovský zimák vybuchnul nadšením. Znovu za to mohl výborný forčeking domácích, kdy Vrána ve spolupráci s Osmíkem získali pozici pro Adama Křemena a sokolovský mladík prostřelil Krále – 2:1. Bohužel euforie z vedení vydržela pouze 22 vteřin. Při nenápadné situaci došlo k nedorozumění v obranné třetině Baníku a Kropáček chybu v rozehrávce využil – 2:2. V úplném závěru třetí třetiny pak byl vyloučen Zadražil, a protože další gól nepadnul, přesilovka se přesunula do prodloužení.

V něm se sokolovská trojice podpořená Bednářem skvěle bránila, a nakonec i ubránila. Při hře 3 na 3 se pak hosté dostali do dvou samostatných nájezdů, ale domácího gólmana nepřekonali. A když neuspěl Vracovský či Rohan s Přindišem, šel zápas do samostatných nájezdů. V nich hosté dominovali, když proměnili 3 ze 4 pokusů, a protože se Baník neprosadil ani jednou, druhý bod brali hosté.

Ohlasy po utkání:

Karel Mlejnek (Sokolov): Tento zápas mi hodně připomíná domácí duel s Přerovem, kdy jsme stejně jako dnes sahali po třech bodech. Bohužel tři body nemáme. Na druhou stranu si myslím, že jsme dnes neměli dobrý vstup do zápasu. Polovinu utkání jsme se hledali, nebyli jsme důslední, neměli jsme dobrý pohyb. Myslím, že se to zlepšilo ve druhé polovině utkání, především pak ve třetí třetině. Samozřejmě velmi nás mrzí, že tři body nemáme. Na druhou stranu dle vývoje utkání je dělba bodů po šedesáti minutách zasloužená.

David Bruk (Litoměřice): Nám se hodnotí utkání dobře. Vzhledem k průběhu jsme dali jen dvě branky a bereme dva body. Ztratili jsme vedení na začátku třetí třetiny. V ní byli domácí lepším týmem a dali nám branku dvě minuty před koncem. To s námi vypadalo zle. Hodnotím to tedy, že jsme rádi za vítězství, ale byli jsme šťastnějším, a ne lepším týmem.